This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Circuite Auto/Moto Romania



 
#41

Deci e mai safe sa te dai pe strada, in trafic, decat pe circuit inchis? Bizar...


Sent from my iPhone using Tapatalk
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#42

nu lua problema in modul. e vb de ACEL circuit care NU are elementele de siguranta necesare, si de oamenii fara "cultura" datului pe circuit.
asa se fece ca la noi zboara masini in copaci la etape de rally (masini ale spectatorilor, inainte sau dupa eveniment).
pe strada, de frica traficului, se merge in limitele rezonabile. cand ajunge gigi pe "ring", isi pune manusile de moto pe volan, pumetii bmw design, ii da bl@n@ la maxim si matora tot in calea lui in primul viraj. multumesc, nu.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#43

Si in plus, am impresia ca nu este nimic acoperit de CASCO pe circuit.



Reply



 
#44

nu este acoperit nimic se poate face insa in cel mai bun caz o intelegere intre parti in caz de accident.

"afara" pe unde m-am dat erau toti oficialii in pista, safety car, fast medical car, pompieri si restul in toate postatiunile ca si la o cursa normala.
la amatori am vazut o gramada de accidente si de multe ori cand se intampla in grupul tau si te scot afara pt eliberarea traseului nu prea iti mai arde sa te dai, dar asta e .... restart si la gara Icon_smile
si eu am sarit de cateva ori afara insa am fost norocos sa nu o sparg. probabil urmeaza Icon_smile



Reply



 
#45

Drumul de acces spre circuit:

   

Si se pare ca nu s-a mai făcut ABSOLUT NIMIC la circuitul in sine Icon_sad



Reply



 
#46

(21-03-2015, 16:57)DeN1gRator Wrote: Drumul de acces spre circuit:



Si se pare ca nu s-a mai făcut ABSOLUT NIMIC la circuitul in sine Icon_sad



yo as strange 5 prieteni tractoristi si am lua cateva sesiuni pe pista asa in pauza de arat.

Liviule, aia de la track is acoperiti stai tu linistit....Icon_wink

Autorizatie de functionare au ?



Reply



 
#47

sunt acoperiti in sensul ca mai mult ca sigur exista lacune legislative, nu ca ar avea acoperire in lege. deci e relativa.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#48

anul asta se deschide mures ring. pt cine s-a plictisit de adancata....ne vedem acolo Icon_smile
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#49

foarte fain ca l-au terminat, nu mai auzisem nimic de el. aparent o mica problema sper sa nu se faca mare http://www.zi-de-zi.ro/2017/12/28/lucrar...inalizate/

e dragut desenul, pare de viteza, deci power si frane sa ai Icon_smile
https://www.facebook.com/Transilvaniamotorring/



Reply



 
#50

Ne vedem la August pe el Icon_biggrin

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#51

ia uite in weekend aveti cursa si e si trackday Icon_smile  ... pacat ca e asa departe de mine, imi trebe macar 3 zile de stat sa merite drumul.

http://www.autorally.ro/newsContent.php?...m%C3%A2nia



Reply



 
#52

Primele două etape sunt la București Confused

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#53

Icon_smile da am citit asa pe diagonala ... scria ceva despre circuit si am asociat automat cu data .

deci mai incolo



Reply



 
#54

Te poți duce weekendul ăsta la un miros de benzină nearsă Icon_biggrin

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.