This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Andrei_r: 2009 Audi A6, 2.0, A/T, gri



 
#21

Eu nu le dadea nimic sunt genul de om de mai bine nu fac nimic dar bani aiurea nu dau. Nu vreau sa creez polemici asa ca ma puteti ignora Icon_biggrin


Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#22

@yula, trust me, n-am dat 1 leu la medici si alte dracii de genu, problema era ca daca nu dadeam acea atentie trebuia sa o ard pe numere rosii cel putin 2 luni si n-am vrut s-o prelungesc aiurea (in plus, daca se trezea vreun "inginer" sa ma intrebe de truse/extinctoare sau mai stiu eu ce alte dracii ma intorcea inapoi si ma mai sarea de cel putin 100 ron). Sper sa fie prima si ultima oara cand mai inmatriculez masini in decembrie, ca numai acum e nebunia asta Mad
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#23

Chestie e ca toata lumea le da si de aceea nu mai poti rezolva in timp util. Exemplu dat de tine cu calcularea taxei, ei stiu ca primesc o mica atentie de la oameni sa o calculeze mai repede asa o baga pe aia cu 3 zile, pentru ca au fost invatati.
Problema mare devine dezvatul care o sa mai dureze vreo 10 ani cu conditia sa incetam cu micile atentii de anul viitor.

Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#24

eu zic ca exagerati aiurea.
eu cand am inmatriculat del solul in decembrie, era nebunia aia cu noua lege, taxe mai mari....toata lumea aducea masini si se grabea sa le inmatriculeze. nu mai erau locuri libere, am obtinut cu interventie un "loc" inafara programului. la 7 dimineata. pai aia veneau la munca peste program si sa mai am si pretentia sa fie moca?
la motoreta acum cateva luni mi-am facut programare on line, am mers cand am avut programare, am facut treaba fara nici o jena, eschiva, bete in roate, fara nici o atentie.
calcularea taxe se face intr-un termen legal. daca vrei sa o faca mai repede si poate e normal sa fie o taxa de urgenta. daca nu este asa ceva oamenii speculeaza. la mine am termen de executie 3 zile, pot sa o fac si in 24 ore dar am taxa de urgenta. asa si aici, ar trebui sa fie o taza pentru procesari rapide.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#25

Pai tocmai asta e problema, ca nu exista acele taxe de urgenta "oficiale", desi sincer, parerea mea e ca avem un sistem birocratic de rahat, da asta e alta discutie. Intre timp am descoperit ca am nevoie de suporti de numere, sunt cumva facuti cu HondaTalk.ro?

   
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#26

asa e si la buletine.
cred ca sunt lasate asa pt chestii sociale. cum zona neagra-gri acopera peste 45% din piata financiara si pe care statul nu ii poate albi, lasa o parte din veniturile bugetarilor in aceasta zona. asa isi rotunjesc bugetele.
altfel privatii ar fi la negru - gri, statul la curat.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#27

Mda, dupa ce la Hyundai si la Honda in 6 ani jumate n-am avut niciun incident cauzat de marlani, @$$#%$#, @*##@@ am patit-o in seara asta intr-un sat de langa Iasi la niste rude: oglinda stanga facuta praf, da praf praf nu asa iar pe masina nici macar o adiere... e clar ca target-ul a fost oglinda. Nici nu's ce sa mai zic, o tara de needucati, marlani, ofticosi, frustrati... Icon_censored

Ma apuc de dat mail la dezmembrari, faza e ca au rupt-o in asa hal incat doar suportul prins de portiera mai e ok iar din ala ies ceva fire care desigur 1 e smuls, nici nu vreau sa stiu cat o sa fie de re-montat o oglinda noua Banghead
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#28

ce sa-ti feacem, tu ai vrut sa intri in clasa "ciumeg" Icon_smile
lasand gluma le o parte, macar bucura-te ca nu e zgariata pana la tabla, cum am patit eu de la ceva produs incestuos.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#29

Liviu, sper sa nu sune nasol, da ai vorbit exact ca nevasta-mea Icon_smile))) exact asta a fost replica ei. Acu' aveti si voi dreptate dar tot nu pot sa nu ma enervez cand stiu ca s-a intamplat din frustrarea/marlania/proasta educatie a unuia, daca dadeam eu cu ea de gard nici pas nu ziceam!
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#30

Nici nu vreau sa ma gandesc cum te simti, eu fac cu capul cand gasesc cate un punct pe ea. Eu cred ca umblam din casa in casa pan ce il gasam pe ala si ii taiam mana jos.

Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#31

Este fara cuvinte dementa unora. Chestiile astea premeditate - sa faci rau intentionat / sa furi - sunt de cea mai joasa speta.
Ramane sa intri in circuitul asta al pieselor SH "cele mai cautate", unde majoritatea sunt de asemenea furate...



Reply



 
#32

Vere câtă marlanie şi invidie!!!

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#33

@maruta, ma gandeam si eu daca as fi avut vreun Opel Astra, BMW seria 3 din 1800 toamna, da ce mama masii sa faci cu o oglinda de A6 2009?!? Mai mult ca sigur a fost vorba de un meltean ofticat pe viata.

LE: am primit o oferta, 250 euro (dezmembrari), mai astept si maine dau un telefon si la reprezentanta macar de curiozitate.
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#34

Scump nene, scump! Dincolo era mai ieftin. Icon_smile

Cand ai cautat modelul acesta de masina, nu ai gasit si motorizari 2.0TSI?



Reply



 
#35

@Doc foarte putine, nemtii ori sunt nebuni ori diesel-ul e viata lor Icon_smile in plus, din ce am vazut pe audiclub si din ce am vb cu un amic care a lucrat la reprezentanta din Iasi (el mi-a recomandat 3.0tdi) consumul nu e punctul lor forte deloc (amicul zicea 12-14 in Iasi Icon_neutral) iar diferenta de 30 cai... well, nu cred ca merita.

Sincer, singura motorizare pe benzina care m-a interesat a fost 2.0 pt Accord cu M/T si n-am gasit niciun Executive nici in Ro nici in Germania (acolo sunt la greu 2.4 A/T)

Si ca bucuria sa fie completa ieri cand s-au terminat codurile colorate m-am uitat mai atent la masina: aripa zgariata o linie, nimic deosebit + parbriz pocnit Icon_sad are o floricica in locul unde a fost pocnit + o dunga de ~5cm aveti idee daca "sudura" ajuta la ceva? (in ideea sa nu avanseze prea mult)
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#36

vecinul meu si-a adus sambata un a5 2t, sunt curios, inca nu m-a dat. din ce am vazut pe net, raportul greutate/cp nu e unul fenomenal.
bai da e scumpa rau oglinda aia sh!!!
parbrizul se va duce orice ai face. vezi cat costa unul, cat te costa lipiturile, poate nu merita.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#37

Am inceput sa primesc preturi pentru oglinda:
- 200 EUR fara TVA SH (dezmembrari presupun)
- 250 EUR SH (altul, tot dezmembrari cred)
- 1300 RON - originala noua
- 1170 RON - originala noua cu sticla de la producator

Mai vedem, am mai vb cu 2 amici mai astept un pic. Cat despre parbriz, ma duc maine dimineata la o firma din Iasi care cica se ocupa cu asa ceva si zice fratemiu ca si-au facut niste colegi de munca de-ai lui acolo si au fost foarte multumiti. Sunt constient ca n-o sa fie ca nou insa sa nu se crape de tot cateva luni ar fi de preferat.
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#38

Am lipit si eu unul aici si nu am avut probleme cu el. Depinde cum e floricica aia si daca a inceput sa crape, odata ce incepe sa crape trebuie dat gaura in el pentru a opri extinderea crapaturii.

Nu ai asigurare pe geamuri?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#39

Nu am asigurare pe nimic Icon_sad RCA si atat, ar fi fost bun un casco, dar la cat costa iesi cu mult pe plus cu 1 incident de asemenea tip pe an. Problema e cand sunt mai grave Icon_rolleyes2
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#40

Eu am platit 20€ in plus si am si asigurare pe geamuri, parca doua pe an. Nu aveti asemenea optiune?

Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.