This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

'97 Honda Prelude 2.0, Eucalyptus Green Pearl (BB9)



 
#1

Noua achizitie, Prelude BB9. O am de doua zile, deocamdata e stock, destul de ingrijita masina. Cateva poze mai jos.

[Image: Rotation_of_20150412_111006.jpg]

[Image: Rotation_of_20150412_110903.jpg]

[Image: Rotation_of_20150412_111048.jpg]

[Image: Rotation_of_20150412_110944.jpg]
ex. '92 Civic VTi EG6
'05 Civic Sport EP2
'97 Prelude BB9



Reply



 
#2

Arata foarte bine. Care e istoricul ei si ce planuri ai pentru ea?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#3

Masina e stock in afara de un DVD 2DIN Pioneer. Un singur proprieter in Germania, si inca unul in Romania, adusa in tara in 2013. Mai trebuie aranjata un pic la exterior, bara spate e crapata cam 2cm in dreptul stopului si tabla putin infundata tot in zona aia, nimic grav. Ca modificari ma gandeam la jante pe 17, o buza fata de Type S sau un lip kit Motegi si eventual arcuri de coborare. Imi place destul de mult si asa stock cum merge si cum arata. Jantele sigur pun, restul ma mai gandesc. La motor nu am de gand sa modific nimic.
ex. '92 Civic VTi EG6
'05 Civic Sport EP2
'97 Prelude BB9



Reply



 
#4

masina asta are potential, si interiorul e mai din alta clasa.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#5

Te-ai plictisit de EP2? Icon_biggrin Felicitari in primul rand si in al doilea rand, cand ma dai o tura?
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#6

Nu m-am plictisit, doar ca vroiam un Prelude Icon_biggrin. EP2 l-am dat lui frate-miu. Ne auzim intr-o si te plimb Icon_smile.
ex. '92 Civic VTi EG6
'05 Civic Sport EP2
'97 Prelude BB9



Reply



 
#7

Nu m-aș duce foarte extrem cu ea. Niște jante și o suspensie îi tot ce îi trebuie.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#8

Clar. Acuma stateam si ma gandeam la jante daca sa pun 17 sau 16 si parca inclin spre 16.
ex. '92 Civic VTi EG6
'05 Civic Sport EP2
'97 Prelude BB9



Reply



 
#9

Am schimbat distributia, ulei motor, ulei cutie, filtre, bujii si am si inmatriculat-o zilele trecute.
ex. '92 Civic VTi EG6
'05 Civic Sport EP2
'97 Prelude BB9



Reply



 
#10

Biggthumpup sa te bucuri de ea
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#11

Merci.
ex. '92 Civic VTi EG6
'05 Civic Sport EP2
'97 Prelude BB9



Reply



 
#12

am mai vazut si eu una rosie prin bucuresti zilele trecute, frumos modelul Icon_smile

de curiozitate, cam ce consum ai prin oras cu ea?



Reply



 
#13

inainte de revizie era cam 11%. acum pare ca a mai scazut putin, cam 10%, dar mai trebuie sa merg sa imi pot da seama.
ex. '92 Civic VTi EG6
'05 Civic Sport EP2
'97 Prelude BB9



Reply



 
#14

chiar decent, acum nu stiu cum e traficul pe la voi, drumurile erau destul de praf acum cativa ani



Reply



 
#15

inca e in constructie, dar s-au mai reparat. cred ca e un pic mai lejer in iasi per total.
ex. '92 Civic VTi EG6
'05 Civic Sport EP2
'97 Prelude BB9



Reply



 
#16

E destul de relax traficul in Iasi, doar cateva zone din cauza "constructiilor" au ajuns de evitat. In weekend te sun, sper ca ai acelasi numar de telefon Icon_biggrin poate ne potrivim la un cico si o tura Icon_biggrin
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#17

Da un telefon cand ai timp.
ex. '92 Civic VTi EG6
'05 Civic Sport EP2
'97 Prelude BB9



Reply



 
#18

Ma tot uit dupa arcuri si nu ma pot hotari. Ar fi eibach pro kit cu drop de 30mm, dar parca as vrea ceva cu -40mm. Am pe Civic eibach si nu pare sa fi coborat chiar 30mm. Am gasit niste arcuri kilen/lesjofors care cica ar cobori 40mm. Ati auzit ceva de firma asta? h&r super sport e o varianta, dar nu le gasesc de vanzare.

PS. E posibil ca o coborare de 40mm sa modifice tare unghiul de cadere? nu as vrea prea mult negativ.
ex. '92 Civic VTi EG6
'05 Civic Sport EP2
'97 Prelude BB9



Reply



 
#19

eu zic ca 30 e mai mult decat decent si mai urci o bordura ceva, oricum cu jantele astea tot nu o sa umplii pasajele . o sa iti afecteze tot la capitolul geometrie camber toe iar la 40 mm o sa-ti afecteze si directia serios.



Reply



 
#20

nu raman jantele astea, cel mai probabil ceva pe 17.
ex. '92 Civic VTi EG6
'05 Civic Sport EP2
'97 Prelude BB9



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.