This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

´89 Honda CRX 1.6i 16v Silver (ED9)



 

..... nu am rezolvat nimic cu asigurareaIcon_censored
Nu am avut niciodata nici un incident si nu-s experimentat in d´astea si m-am lasat la mana atelierului si am luat-o in mana ... in fine,... asa se invata Icon_no2
am primit pret de la alt atelier pret pentru reparatie + restul ¨maruntisurilor¨de tablarie si a iesit cam la 1500€Icon_confused
asa ca s-ar putea sa imi iau adio de la vacanta din tara pe anu asta .....Icon_cry






 

pfiiiii
aici se vopseste o masina mare (gen e classe) la maxim pretentii 1000. mai aman-o si tu, nu poti? nu e asa grava situatia parca.
l.e:
veneai si tu cu masina in tara, rezolvai una mica cu un localnic si o rezolvai in concediu Icon_wink
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 

Mult rau pretul ala chiar si pentru preturile de aici. La banii aia e full respray vu geamurile date jos.

Nu poti sa o mai scoti afara din atelier acuma?

-----
Out and around
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

ba da ...merg cu masina, urmeaza sa mai iau si alte preturi ....






 

se pare ca CRX-ul va fi vopsit de o mana feminina iar tablaria va fi made in .ro Icon_biggrin
asaaaaaa cu ocazia asta am aflat de la vechiul propietar al B-ului Km acestuia :109.000 acum sa aiba 120.000.






 

O faci in Romania sau ai gasit niste romanile de treaba acolo care lucreaza subtire?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

(10-03-2012, 00:01)yulasinio Wrote: O faci in Romania sau ai gasit niste romanile de treaba acolo care lucreaza subtire?


o colega de forum care da cu bidineaua Icon_biggrin si un tovaras de-al ei roman care scoate indoitura .
nu pot mane sa vin cu ea 3600 km ...e ca si cum as cobora in iad, mi-ar place dar mi-e ca raman fara baie de ulei Icon_censored






 

Mama frate parca trebuie sa o cari in spate de acolo Icon_smile

Acuma poate te inveti minte sa tragi fra' de ma' cand te dai jos din masina.

Sent from my GT-P7510 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

i se trage de la atata mers la track, sa nu traga frana de mana dupa folosire Icon_biggrin






 

(10-03-2012, 15:19)kinky_boy Wrote: i se trage de la atata mers la track, sa nu traga frana de mana dupa folosire Icon_biggrin

+1000 sa stii ca, cam asa e






 

Man trebuie sa iti fie in instict inainte sa te dai jos din masina sa tragi frana de mana. Eu m-am obisnuit mult aici, la fel si cu centura, nu pot conduce daca nu o am pusa.

-----
Hai hui
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

instinctu cu frana de mana niciodata nu l-am avut, in schimb de fiecare data bag in viteza si pornesc cu ambreiajul calcat.... in ziua respectiva m-am grabit si s-a intamplat.






 

ms pt urari !!!!!!!!!
si ai incredere in gagica cu bidineaua?






 

hai ca am ametit lumea pe aici ....
ieri am fost la alt atelier am vazut 2-3 masini facute si am luat un pret, la jumatate fata de ce aveam pana acum, cu singura conditie sa-mi demontez/montez eu tot de pe masina...atelierul bineinteles made by.Ro
suflatul pentru mine nu este asa important, nu-s ala pretentiosu , dar tablaria si rugina de pe ici colo tre tratata bine si aici sunt exigent, astept o programare si in timpul liber ma apuc de demontat Icon_biggrin






 

Pai iaca ti-o demontezi si montezi tu ce mare lucru, macar salvezi niste gogosari.

Cand esti pe Romania anul asta? Eu mi-am programat concediul la inceputul lui iunie si ma gandeam ca poate ne vedem la ceva rece.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

tocmai acu mi-am luat belet 8-29 iulie, sa-mi revad familia, fratele si prietenii... am si o nunta programata.
lasa mane ca la rece putem sta si la Madrid ....esti invitatul meu Icon_wink

http://www.youtube.com/watch?v=xK9CaH4r2...r_embedded






 

Si eu am un botez si vreau sa ma duc la inceputul verii sa nu moara aia mica de cald. Poate ajung la Madrid la un el clasico Icon_wink

-----
Hai hui
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

Hopa! Vin baietii in Romania... Deci o punem de o intalnire sa inteleg Icon_smile






 

ba bine ca nu....
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 





Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.