kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
foarte frumoasa iesirea! filmuletz ceva nu e?
cu ce cauciucuri te-ai dat?
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
track-ul e la 30 min de casa ..manusi este , casca nu 
am ceva film de pe margine dar tre procesat 
parade cu 40k pierderi de aderenta nah, pe ultima suta sunt cu ele
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Ala cu preludul vad ca e serios rau, slick-uri and sh1t. Sper sa mai ies si eu cu ea anul asta daca prin vreme si o mai am.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
si eu vreau sa merg pe 19 la unguri,sa vedem ce o iesi, macar incerc sa o am pregatita, ulei, frane, roti, bani si timp
30 de minute ... 8 ore la mine, pana acolo si inapoi fac un schimb de ulei  ))
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Am tot jucat la loto dar nu a iesit nimic. Speram sa dau un tun la Euro millions si sa fac un track in ROmania sa avem unde ne da
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
nu prea pricep cu e cu limita aia de decibeli pe o pista, pai cand vin aia cu f1 sau motogp ii mai masoara?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Pai la aia e alta mancare de peste. De exemplu aici in IRL stiu ca se mutase unul ciumeg langa Mondello si le-a facut gura la aia ca ii deranjeaza in week-end.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
LOOOOL!!!! cred totusi ca e vreo legislatie ceva.
Stupid oricum, daca nici pe circuit atunci unde sa urle
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
27-02-2012, 18:33
(This post was last modified: 27-02-2012, 18:39 by DeN1gRator.)
pai frate, ma gandesc in felul urmator: ca sa faci un circuit trebuie sa fie un studiu de impact geo, eco, etc. ca urmare, nu o sa primesti aprobare de constructie in zone rezidentiale din considerente bine cunoscute. daca intre timp, se construieste ceva pe langa...e fix problema celui care construieste. e ca si aia ce si-au facut casa langa aeroport si se plang de zgomot. sa mori tu!
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Asa e legea, chiar daca circuitul a fost acolo inainte sa iti faci/cumperi casa legea te apara (cel putin aici).
Limita pe Mondello e de 105db cea ce nu e chiar foarte rau. Multe circuite din UK o au la ~90db.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
ok, atunci e bine, dupa mine atunci ar trebuie sa le dea alora somatie sa-si mute circuitu', iar daca la noua locatie se intampla la fel, sa-i mute iar, si iar....frate, eu cred ca lumea asta trebuie sa se termine. s-a ajuns la niste aberatii fenomenale care sunt tratate cu o detasare de-ti taie rasuflarea. e clar, adn-u e denaturat grav.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
27-02-2012, 22:36
(This post was last modified: 27-02-2012, 22:40 by Toyboy.)
ala cu preludele cu plexi slick-uri trompete si linie de 3"... trebuia sa mai afineze cate ceva... cel mai ok au mers gt3-urile si rx8 -ul pana a facut cutia poc...
limitarea asta e pentru rasnite ca ale noaste si muritori de rand, sunt 100% sigur ca dintre cei care faceau zgomot au fost cativa care i-a durut in pix, ca doar nah si aici is prietenii si cacaturi ca si in ro/uk si restu lumii
(27-02-2012, 15:19)yulasinio Wrote: Observ ca au mai fost ceva Honda pe acolo Ai avut noroc ca te-au lasat pe track pentru ca in UK si aici daca esti peste limita nu te lasa.
Se pare ca a fost o zi numai buna pentru circuit. Cat de departe esti de circuitul ala
am fost putin previzibil si mi-am luat prietena in bolidul celalalt, in caz de urgenta le aratam
bietiilor cu gt3-uri cum arata un clio 1.2 de la spate
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
@Liviu: Multe legi sunt idioate dar trebuiesc respectate, daca nu iti convine nu te dai pe track si aia e. Dar ce ai prefera, sa te comformezi la reguli sau sa stai pe tusa?
@Toyboy: Arata destul de fain track-ul plus de asta aveti parte de vreme buna nu ca aici. Cat te-a costat sesiunea?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
(28-02-2012, 02:14)yulasinio Wrote: @Liviu: Multe legi sunt idioate dar trebuiesc respectate, daca nu iti convine nu te dai pe track si aia e. Dar ce ai prefera, sa te comformezi la reguli sau sa stai pe tusa?
@Toyboy: Arata destul de fain track-ul plus de asta aveti parte de vreme buna nu ca aici. Cat te-a costat sesiunea?
aici aproape e destul de scump, 150€ pentru 3x20 min, in Guadix de exemplu sunt 160€ toata ziua, dar sunt 1200 km dus intors ....urmatorul track cred ca va fi Ascari  ..acolo sper sa pot pregati masina si sa rulez cat mai aproape de limita.
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Cam asa e si aici, poate un pic mai scump depinde cand te duci.
Ascari e un circuit frumos, ar trebuie sa iti fie in planul pe anul asta
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
(28-02-2012, 02:14)yulasinio Wrote: @Liviu: Multe legi sunt idioate dar trebuiesc respectate, daca nu iti convine nu te dai pe track si aia e. Dar ce ai prefera, sa te comformezi la reguli sau sa stai pe tusa?
te corectez, trebuie respectate dar si MODIFICATE. in istorie au fost multe imbecilitati, unde am fi acum daca toate se respectau si.....ramaneau asa?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
nu cuonsc pe nimeni care sa fie de acord cu limitarile astea pe track, se vede ca ii doare in fund de muritorii de rand, deocamdata asta e, mergem si noi unde nu-s limite, daca ar fi doar circuitul asta as mai zice, dar avem de unde alege
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Bine ca ai de unde alege, alti nu au
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
w33bb0
Posts: 2,230
Threads: 26
Thanks Received: 40 in 38 posts
Thanks Given: 13
Joined: Oct 2010
|
|
Hai ca ma enervati cu alesu' vostru!
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
cum am fi noi din .ro
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
|