This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

´89 Honda CRX 1.6i 16v Silver (ED9)



 

Da si tu search pe play store ca sunt miliarde lenesule Icon_razz

Sent from my N4
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

Hai sa ne descarcam toti acelasi program si sa masuram... cu telefonu pe bord, geamurile inchise si cu interioru pus. Ar fi ceva! Icon_smile






 

Sunt foarte putin precise programelele astea si depind si de telefon ( microfon, soft, etc )






 

Masuram cu dB profesional daca este nevoie Icon_biggrin






 

Da, da Icon_smile Nu mai stiu cati db a scos DelSol-ul meu. Iti mai aduci aminte?






 

@ KMR :123 dB daca imi aduc bine aminte ... cata stiu ca a scos 121 si radeam de mama focului ca la tine se aude mai tare Icon_smile

Traian abia astept si eu transportul de la astia ... l-am pus sa imi opreasca un set de LMA-uri si alte cateva piese. Apropo vezi sa ii intrebi de discountul de 5% de membru Icon_wink.






 

inca nu au pe stock kit de ambreiaj ... ala din poze de itr mi-a zis omu ca e perfect, dar nu imi place ca nu a fost centrat ca lumea .... asa ca astept sa aduca pe stock, le-am mai trimis un mail si sufletul, in principiu trebuiau sa vina pe la sfarsitul lui ianuarie dar vad ca a facut pana vaporu... nu stiu cum e cu discount-ul de 5%






 

azi am reusit sa trag fire ceva Cobra si sa bag bateria in spatele copilotului, am schimbat si bornele, acum urmeaza sa o fixez cu ceva corzi ca de rucsac .
o idee mai slaba pornirea, dar e ok, cu ocazia asta am observat ca la ralanti alternatorul face un zgomot ciudat, ceva joc pe acolo ... tre sa ma pregatesc de unul in curand Icon_biggrin

un video pentru Tomi Icon_biggrin

http://www.youtube.com/watch?feature=pla...Qcr91DYmAg



The following 1 user says Thank You to Toyboy for this post:
  • Tomi



 

....da....

asta e esenta pura a motorsportului. oamenii aia s-au adunat acolo in formula aia din pura pasiune , pe banii lor in plina criza.... niste amatori profesionisti Biggthumpup

full respect tuturor implicati in proiect Thumbsup






 

iar imi face figuri sistemul de alimentare...vtec-ul nu intra esapamentul SUNA si consum de 2 lei... cell-ul mi-l arunca doar pana in 4000rpm ... dupa nu, dar tot prost merge chiar daca ii vine mai multa benzina .... dupa talpa cand revine la ralanti, intrerupe si nu se alimenteaza ca lumea, pana prinde ceva rpm si ii trece ... filtru e schimbat, alimentez numai de la aceiasi pompa noua, cu rezervoare noi cca 1 an ... sa incerc cu alta sonda lambda sa vedem si alt ECU ... intre 4-6000 merge mai bogat de aici pierderea de par si faptul ca nu imi arunca codul 43 .
pe 15 intru in vacanta si sper sa rezolv problema.






 

verifica si bobina de inductie la low si hi rpm. am avut si eu probleme de astea si aveam scanteie pe tote bujiile insa in sarcina mergea total defectuos parca nu se alimenta (verificat injectoare, pompa, regulator presiune, etc si erau ok. am pus alta bobina si a fost ok.)






 

mersi Tomi, o sa bag un ochi si acolo Icon_wink

intre timp am scapat si de baterie, urmeaza sa pun admisia completa de ITR... sper sa nu fiu nevoit sa deschid gurile de admisie de pe chiulasa ca sa dea bine cu galeria de ITR

+poza    






 

Frumos! Nu ai mai gasit prelungire la filtru ala ? Daca nu se imbuca schimbi chiulasa cu totu si gata Icon_razz






 

felicitare domnu , ceva toba de itr nu ai nevoie? Icon_razz






 

daca stiam ca vinzi acu 1an cand am cumparat bucata mea de tzava iti dai seama ca o luam ... acum e prea tarziu, multzam oricum Icon_wink






 

un scurt rezumat de sambata de la Jarama, vreme faina, lume multa, ambient de nota 10
http://www.youtube.com/watch?v=MoHu3BVJ1D8






 

Ce-mi plac jantele de pe Hyundaiu ala rosu, sunt Braid daca nu ma insel:


Attached Files Thumbnail(s)
   






 

da is Braid winraceIcon_wink

ma tot freaca cellu pizdii, a 3-a intra vtec... dupa sufletu ... am zis sa arunc un ochi la filtru, sa vedem cum prezinta benzina, desfacut tot, benzina limpede, montat la loc, urmeaza sa verific sonda lambda sa vedem .






 

Presiunea la ulei, solenoidul, sensorul TPS cam astea ar fi lucrurile principale pentru actionarea VTEC-ului.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

(11-02-2013, 23:27)yulasinio Wrote: Presiunea la ulei, solenoidul, sensorul TPS cam astea ar fi lucrurile principale pentru actionarea VTEC-ului.

mi-l taie din cauza cell-ului





Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.