This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

´89 Honda CRX 1.6i 16v Silver (ED9)



 

nimic mane, am aflat asa printre cunoscuti care is taxele de prin tara la o patanie d'asta ....






 

Da, e scump de te caci pe tine, zici ca noi castigam mii de euroi pe luna.






 

Pff, pai atunci trebuie sa ma bag in biznis Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

da cine draq ii ia mah pe astia daca trebuie sa transporte o masina de exemplu 100 km, o autostrada de-a noastra. plateste cineva 12 000 ron (2600 euro) ? eu nu cred ca pretul ala e pe km

de curiozitate am cautat niste site-uri http://www.dantranscar.ro/costuri_tractare.html
http://www.tractari-nonstop.ro/preturi.htm






 

(23-01-2013, 19:36)kinky_boy Wrote: da cine draq ii ia mah pe astia daca trebuie sa transporte o masina de exemplu 100 km, o autostrada de-a noastra. plateste cineva 12 000 ron (2600 euro) ? eu nu cred ca pretul ala e pe km

de curiozitate am cautat niste site-uri http://www.dantranscar.ro/costuri_tractare.html
http://www.tractari-nonstop.ro/preturi.htm

mane, ai dreptate nu da nici dracu banii aia, o aduc trasa , dar nu stiu pentru cat timp va mai fi posibil , aici este strict interzisa tractarea, povestea a fost ca, batranu meu a pus din greseala benzina in rezervor la TDi, peste motorina ce o avea fara sa-si dea seama ... cand a vazut ca nu mai porneste masina la 1 zi a sunat si a primit pretul asta ... acu ca exista si mai eften foarte posibil Icon_wink






 

o fi fost ca la imobiliare. nu vrea sa vanda, zici un pret esimtit, daca prinde prostu, castiga gras.
asa si aici, mai stiu mesteri care nu au chef si iti da un pret cat sa nu-l mai deranjezi. insa unii pun botu.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 

Traian ai inteles gresit , pentru interurban taxarea este de 1,3 ron / km ... In bucuresti tractarea costa 150 ron oriunde . Cam asa se ia la tractare ... noaptea tarifele sunt mai mari un pic.






 

(24-01-2013, 01:06)Vali_Lj Wrote: Traian ai inteles gresit , pentru interurban taxarea este de 1,3 ron / km ... In bucuresti tractarea costa 150 ron oriunde . Cam asa se ia la tractare ... noaptea tarifele sunt mai mari un pic.

nush mane, ca povestesc si eu acum ce am auzit, probabil omu nu vroia sa iasa din casa, cum zicea kinkyBiggthumpup

intre timp astept sa le vina pe stock astora ambreiajul, de mai intarzie mult am ochit unul OEM de ITR ca plan B.






 

TOP job treaba cu corner weight -ul! cred ca si pe EP3 ar schimba radical masina...

mane da cursa aia de 24H e de amatori?






 

cred ca i-ar veni de minune ep-ului ...
cursa de 24h nu a fost pe timpi, sa axat mai mult pe rezistenta si spirit de echipa, nu prea ar fi fost ideal sa ai in echipa piloti care sa alerge dupa timp si sa traga de masina, apoi sa te uiti ranjind la restu' ... au fost cazuri Icon_biggrin
va atasez o poza cu rezultatele finale de la eveniment    
nici nu vreau sa-mi imaginez cata benzina, gume, placute de frana , etc a consumat mastodontul de pe primul loc... sunt sigur ca din 3000-4000rpm nu l-au scos, in ritmul ala mai mergea asa 1 an si n-avea nici pe dracu Icon_biggrin






 

e super super tare treaba! am vazut ca si Mugen RT au participat Icon_smile

imi place la nebunie spiritul de acolo BiggthumpupBiggthumpupBiggthumpup

http://www.youtube.com/watch?v=4s0m7yMfA0o






 

sunt sigur ca viitoarea actiune de genul va fi si mai si ... sper sa pot participa !






 

exista un regulament publicat ce priveste pregatira masinii?






 

(02-02-2013, 18:08)Tomi Wrote: exista un regulament publicat ce priveste pregatira masinii?

singura cerinta a fost ca masina sa fie pre '92 si 150cp sau apartinand segmentului E sau superior si 200cp, atmosferice si pe benzina ... restul a fost no limit Icon_biggrin






 

Daca iti usurezi volanta ar fi indicat sa usurezi si fulia. Vibrochenu trebuie tatusi sa ramana in echilibru.






 

daca e sa pun fulie, maxim cea OEM N1 de la Honda .






 

asa, am luat o minicamera pentru filmat de 5 mega, sper sa o agat undeva la radiator si sa fac ceva filmari cu ea.
care stiti un program de masurar dB pentru ifon, mai real asa !?

PS: inca astept sa aduca bietii kit de ambreiaj... intre timp am poze cu unu "perfect" si 40k km de ITR

pozele                
.....






 

exedy toata ziua. mie nu-mi place uzura de pe ele. inspecial placa de presiune.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 

(04-02-2013, 20:59)LIVIU_CTS Wrote: exedy toata ziua. mie nu-mi place uzura de pe ele. inspecial placa de presiune.

nici mie ....
am luat asa rapid cu un program gratuit ceva date de dB din interior Icon_smile
92dB - 90km/h @ 3000rpm si 117 in vtec ...






 

daca gasiti ceva si pt android ziceti si mie Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat





Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.