Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
in functie de track, aici era 25€ de pilot si 20€ de copilot.
o platesti, completezi formularu cu datele tale tipul masinii si primesti bratara cu care intrii pe pista.
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Si ce acopera mai exact?
Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
asigurarea ta personala in caz ca se intampla vreun accident .
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Mi-am dat seama de asta din postul tau anterior dar ma gandeam ca sti mai in detaliu. Oricum nu conteaza, sper sa nu aiba nimeni nevoie de ea.
Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
pai probabil ca daca ar trebie ca circuitul sa plateasca serviciile pompieri + ambulanta ar fi intrarea mai scumpa, asa ca le-au externalizat, si asiguratorul plateste eventualele...
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
hai ca ieri cand a fost sa duc slick-urile la garaj ca ma caram cu ele in portbagaj, ma oprira astia cu cashcheta, dupa ce in prealabil statusera in curu meu vreo 2-3 km, eu ca orice roman simtindu-se cu musca pe caciula, am mers ca la carte ca sa nu aiba de ce sa se ia ......pana la urma cica numarul spate era deteriorat, pffff cacat, or fi vazut ei culori ciudate pe sub masina, locasul din bara pe unde tre sa iasa tzava de esapament gol .
Pentru numar cica inchid ochii  , dar pentru inspectia periodica nu, expirase prin iulie  asa ca m-am ales cu 1x bucata amenda de 100€
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
ptiu, intrau cateva ture de circuit de banii astia. bine ca a fost doar atat
|
maruta
Posts: 1,772
Threads: 18
Thanks Received: 71 in 58 posts
Thanks Given: 45
Joined: Dec 2010
|
|
Credeam ca e mai mare amenda pentru asa ceva. Eh, zici si tu ca ai bagat 2 plinuri de benzina si le-ai papat...  )
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
E bine ca ai scapat cu atat, aici daca erau a dreaq iti luau masina.
Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
22-11-2012, 22:04
(This post was last modified: 22-11-2012, 22:30 by Toyboy.)
eu o ardeam cu : da stiti, nu prea o scot, am uitat am altt titiu, asta doar asa de sfarsit de saptamana, el foarte politicos mi-a bagat-o cu vaselina cu tot  ...eram perfect convins ca intr-o zi or sa ma opreasca
in alta ordine de idei dupa track-ul asta a inceput sa-mi sune al naibi de tare esapamentul, de 3x ori mai tare, am sesizat pe drum la intoarcere, asa ca azi intr-un duel cu un 325 ti dupa un schimb de la 4-5 cu bubuitura si lumina in esapament s-a aprins pentru 3 sec check engine, dupa care s-a stins ... la un semafor undeva printr-a 2-a cu viteza mica dau sa accelerez si parca sugrumata 1-2 secunde dupa care isi revine, nu era prima data cand imi facea si cand ajung acasa fac o diagnoza imi da cod 43 fuel sistem supply,..cine stie, filtru de benzina infundat si cred ca are de ce sa fie. cred ca am 30k cu el
in prealabil am tras un ochi pe la bujii sa vedem cum stam si toate erau albe spre caramizii, fara depuneri, cand montez admisia de ITR am sa mai dau o idee mai multa benzina din soft
m-au prins bietii si pe mine
https://www.youtube.com/watch?v=SLTjT5pY...el&list=UL
|
Tomi
Posts: 1,809
Threads: 12
Thanks Received: 65 in 53 posts
Thanks Given: 52
Joined: Apr 2012
|
|
faina miscare man!
pe Jarama se poate merge?
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
da pe 22 dec sunt ceva sesiuni, problema e ca avem limitare de zgomot undeva la 90dB... eu nu trec proba si exista o zona delimitata in care trebuie sa nu accelerezi, nu ca as concura la timpi dar e destul de neplacut.
|
Tomi
Posts: 1,809
Threads: 12
Thanks Received: 65 in 53 posts
Thanks Given: 52
Joined: Apr 2012
|
|
27-11-2012, 23:18
(This post was last modified: 27-11-2012, 23:19 by Tomi.)
astia sunt nebuni la cap! la fel fac si in UK cu limita de zgomot.
....inteleg tot, dar oricum pe circuitele respective poluarea sonica e mult mult mai mare in cazul curselor la profesionisti asa ca nu vad la amatori de ce pun restrictii...
....si asa pe strada se lega de noi, macar pe circuit sa ne facem damblaua cum trebuie. si eu schimb toba finala acolo, inainte schimbam toata linia...
daca ma toarna garda cu decat si alte cele e grav, sau mai precis era cand aveam nr de Italia. acum cu nr de Romania nu ma baga nimeni in seama, sunt invizibil  , dar totusi am finala oem montata.
si in Italia mai sunt chestii de gen, noroc ca pe Monza e liber tot, absolut tot
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
28-11-2012, 15:16
(This post was last modified: 28-11-2012, 15:17 by Toyboy.)
pana acu 1 an jumate nu era nici un fel de limitare, cred ca intre timp s-a mutat vre-un gagiu cu par pe oua prin zona si face gat.
am dat comanda de filtru de benzina si luleaua de la delco, maine ma duc dupa ele
inca fara inspectie , in asteptare
PS : astia aici numerele de romania le opresc mai des, ...avem o reputatie data dracu´
|
Tomi
Posts: 1,809
Threads: 12
Thanks Received: 65 in 53 posts
Thanks Given: 52
Joined: Apr 2012
|
|
28-11-2012, 20:52
(This post was last modified: 28-11-2012, 20:53 by Tomi.)
si aici insa nu mai sunt curiosi de noi. suntem multi prea multi sa mai faca ceva...
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
am rezolvat zilele trecute cu eroarea 43, schimbat filtrul de benzina, pus OEM direct de la tzatza Honda,...din cel vechi a iesit benzina gri  cu ocazia asta am schimbat si luleaua de la delco, sa ajunga scateia la bujii in toata splendoarea ei, am curatat putin capacul si cheie  ... mai bine dar dupa woot tot mai dadea in nas
am ajuns acasa am resetat ECU pornit iar nasina lasat 15 min la ralanti facut diagnoza 0 probleme .
si daca tot eram cu capota ridicata si zgribulit de frig mi-am uns putin cablul de ambreiaj si l-am mai tensat putin, ca parca nu mai intrau vitezilii bine, mult mai bine dar parca smucitul din treapta 1-a s-a accentuat... este un inceput de sfarsit al ambreiajului 
acum aici am o dilema, am gasit o cutie S80 cu FD 4.7(ITR) in 590€ adusa la usa, omu cel o vinde o cumparase pentru el dar nu a ajuns sa o monteze pentru ca trece de la b la k, cu alte cuvinte nu stie exact pe probatelea in ce stadiu si afla...cutia vine din Belfast
ceva sfaturi o iau sau trag pe a mea care nu are nici o hiba
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
eu as lua-o. e pe lista mea viitoare. asta daca nu cumva vine cu tot cu b. mai vedem.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Merita sa o iei dar mi se pare putin scumpa + ca pot fi probleme si cu sincroanele.
Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
Toyboy
Posts: 2,834
Threads: 11
Thanks Received: 80 in 72 posts
Thanks Given: 86
Joined: Oct 2010
|
|
pai cam asta ma tine inca departe de a lua o decizie ....
ambreiaje FCC aduc astia abia la sfasritul lui ianuarie sper sa nu am belele pana atunci
|
Vali_Lj
Posts: 438
Threads: 15
Thanks Received: 28 in 24 posts
Thanks Given: 13
Joined: Oct 2010
|
|
depinde de cat de mare o sa fie zapada pe la voi  ).
|
|