This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

´89 Honda CRX 1.6i 16v Silver (ED9)



 

care e avantajul cutiei de itr?
si eu tot la zona aia ma gandesc pt baterie, e la indemana si pentru deconectare rapida in caz de pocinog.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 

din cate stiu eu e cel mai bun intake pentru B18 inafara de cel de la Mugen care e al dracu de scump Icon_biggrin






 

^^ Ce zice Toyboy, pe langa cele Mugen ar mai fi vreo doua dar si alea la niste preturi de te sperii.


Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

o poza cu fostul meu titiu    
o sa mai pun si de zi Icon_wink






 

Toyo?






 

Toyota Supra MK3

Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

(21-10-2012, 11:31)yulasinio Wrote: Toyota Supra MK3

Sent from my Slimed i9000

7m-gte in plina forma Icon_wink






 

Cat timp a stat la tine si de ce te-ai despartit de ea?

Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

am luat-o la 20 de ani, cand inca mai aveam filme in cap Icon_smile habar nu aveam eu ce inseamna motor turbo din 92...
ieftina, cu o bataie la motor am zis ca ii dau de cap fara probleme, am gasit cuzinetii la biela 5 pa, vibrochenu zgariat, am rectificat am pus cuzineti pe reparatie si dai bice, ..... suspensie reglabila la buton din interior, scaune cu suport lateral electric etc atunci i-am prins gustul, pana cand intr-o buna zi am facut suprapresiune in sistem si asa a inceput distractia ... chiulasa arata intr-o stare jalnica, canalele de apa mancate de oxid si rugina, nu am vazut chiulasa mai urata nici pana azi, am schimbat-o ca era fisurata, intre timp aflasem ca la cca 80k trebuiesc restranse prezoanele de chiulasa... mi-am dat seama ca motorul nu a avut o mantenanta minima, dupa mi-au crapat dopurile de pe blocul
motor, pffff semana motorul meu cu o stropitoare veche, ...motor jos, toate astea in fata blocului... deja bagasem o caruta de bani in ea si toata lumea era impotriva mea si am cedat stiind ca mai devreme sau mai tarziu vibrochenul rectificat isi a spune cuvantul .... a cumparat-o un baiat care mai avusese una si avea o gramada de piese, am ramas prieteni pana in ziua de azi ... atat am demontat si montat la el ca il stiu pe de rost mai bine ca orice motor Honda Icon_biggrin






 

Cumnata lu' ala de la care am luat eu ITR-ul avea una, mov inchis, un bodikit frumos si niste jante pe masura. Imi era drag sa o vad urcand pe strada, din spate daca nu sti ce ii poti zice usor ca vreun Pontiac Icon_smile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

(23-10-2012, 12:50)yulasinio Wrote: Cumnata lu' ala de la care am luat eu ITR-ul avea una, mov inchis, un bodikit frumos si niste jante pe masura. Imi era drag sa o vad urcand pe strada, din spate daca nu sti ce ii poti zice usor ca vreun Pontiac Icon_smile

intr-adevar sunt faine , ...asta acum impinge cca 400 cp Icon_biggrin






 

saptamana asta ne pregatim de o iesire la track in Albacete
nu am rezervat nimic, pun slick-urile pe jante zilele astea, schimb lichidul de frana ceva chei in portbagaj si sper sa ¨licitez¨ un loc la buza pistei.
dupa, o mica revizie: schimb de ulei trecem pe 5w30 ca a venit frigu´ si tragem un ochi si la unghiuri Icon_wink






 

am montat slick-urile pe jante 7j , 205 pe fata si 185 pe spate, sunt cam tari cele de pe spate, au 1.5 ani de cand au stat in garaj nemontate, sper sa le incalzesc bine si sa nu am belele    






 

vreme buna si distractie placuta! poate bagi si vreo filmare ceva Icon_smile






 

sa te poarte fara probleme ca sa te poti distra in siguranta.
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec






 

deabia am ajuns, plecat de dimineata de la 8... nu am avut timp nici de mancare...totul a mers ca pe roate, revin maine cu impresii si poze Icon_wink






 

dupa ce cu o seara inainte de iesire a trebuit sa imi ajut un prieten sa-si termine k20-ul sau riscam sa merg singur la track, sambata nu am mai avut timp de nimic odata ajuns acolo pe la 10.30...
trebuia sa gasesc pe cineva cu probleme care sa isi vanda restul sau o parte din iesirile pe pista, era foarte devreme, totul incepuse de abia de 30 min, in paralel au aparut ceva probleme cu pompa de benzina la k20 care tocmai se pregatea sa intre la timeattack.
pana la urma am luat 2 buc x 15 min ...la prima nu am ajuns pentru ca nu aveam asigurarea de pista platita din graba sa-mi montez gumele, am iesit a 2-a oara printre stropi, cu 1.7 bari in slick-uri, cred ca a fost prima data cand reglajul suspensiei a fost ok, iar franele spate si-au facut datoria blocand odata dreapta spate la finalul liniei drepte, ... placutele OEM si-au spus cuvantul pompa de frana la fel, pentru strada is ok pentru track mai putin, .... trebuia sa ajung si acasa pe roti si sa ma duca la servici a doua zi Icon_smile, nu am mai stat, am plecat in graba sa ajung la meci si la o aniversare.


ceva poze [Image: e6e9uje6.jpg][Image: 9e3yzahe.jpg][Image: 8yrygypy.jpg][Image: u5ate6ym.jpg][Image: 8apaqudu.jpg][Image: ysybysyq.jpg]






 

Cam scurta distractia.
Pe toate circuitele trebuie sa cumperi asigurare sau doar pe asta?






 

destul de scurta dar asa e cand te mananca si vrei sa faci 15 mii de lucruri intr-o zi
asigurare trebuie sa ai oriunde te dai, indiferent ca te dai 5 min sau toata ziua, ... se intampla ceva doamne fereste, fieru se indoaie cu tine inauntru, tu esti asigurat, masina nu !






 

Ce chestie cu asigurarea, nu am stiut ca se plateste in Spania. E o suma fixa sau cum e calculata?

Aici semnezi o foaie si aia e, norocul fie cu tine sa nu patesti ceva.

Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.





Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.