This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

´89 Honda CRX 1.6i 16v Silver (ED9)



 

visand la un EK9 b18c jdm spec .........Drool

week end-ul asta am iesit cu ea la drum ...700 km de zgomot si zduncinaturi, cu mici exceptii pe bucatile care nu erau in lucru, in viteze legale si cu o harta provizorie, la care nu s-a lucrat mai mult de 2h, am vazut si un consum afara, undeva la 6l rotunjiti
poze nu am decupat inca .....






 

Icon_smile keep dreaming and enjoy ed9 Icon_biggrin






 

Sincer nu sunt cine stie ce iar ca si consum cred ca sunt peste B18. Nu stiu exact daca scoti 6 cu EK-ul la viteze de autostrada, poate daca mergi numai la vale Icon_wink
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



The following 1 user says Thank You to yulasinio for this post:
  • Toyboy



 

cu ek-ul meu la regim autostrada 120 km cu ~130km/h consum la pompa a fost de 7. acelasi drum la 90km/h consum 6.2 Icon_smile))))






 

(24-05-2012, 12:02)yulasinio Wrote: Sincer nu sunt cine stie ce iar ca si consum cred ca sunt peste B18. Nu stiu exact daca scoti 6 cu EK-ul la viteze de autostrada, poate daca mergi numai la vale Icon_wink


nici nu cer 6 la EK


Attached Files Thumbnail(s)
       






 

La 80-90Km la ora si eu am scos 6 cand am fost in Romania, dar daca mergi la 140km pe autostrada atunci sigur o sa fie peste 8 Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

biju Ylsuper
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 

dupa drum am o chestie ciudata la masina, dupa ce pornesc cat e rece totul ok, ajung la temperatura de functionare vtec kick in yo totul ok .... dupa un timp de mers nu mai intra vtec-ul in functiune ... no cell light, presiune de ulei este, scurgeri de ulei nu-s, garnituri selenoid in schimbate recent .... am observat ca mergem mai bogat de cand cu treaba asta .... ceva idei pana sapatama viitoare cand ii pun iar wide band-ul






 

cu ce ulei mergi acum?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 

E curata sita de la solenoid?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 

ulei 10w40 Liqui Moly MoS, 6-7000km, sitele cred ca is curate o sa desfac sa ma uit






 

pai daca face doar cand e motorul cald sa nu fie ceva cu uleiul, sa nu mai faca presiune suficient...daca ar fi sita, nu ar trebui sa mearga nici "la rece"
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 

presiune este 2bar cu uleiul la 90ºC si termocupla pornita... o sa schimb uleiul filtrul si sa arunc un ochi la sita Icon_wink






 

vezi tu cu harta aia noua, poate e de pe acolo






 

saptamana asta ii dau de cap Icon_wink






 

cam asa ne prezentam deocamdata, mai sunt ceva mici retusuri de facut, dar in general a iesit bine, urmeaza zilele astea sa ma uit la sitele de la selenoid, sa schimb lichidul de frana cu ceva mai calitativ si eventual o sesiune de wide band .
[Image: 020lh.jpg]






 

Biggthumpup
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 

Bai, voi ma faceti sa mai iau si-una d-asta Icon_lol
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 

arata bine Biggthumpup






 

multzam, dar sa stiti ca-i chin cu dracu asta impielitat, .... trebuia sa merg pe d´astea ca sa il mai domolesc un pic
http://www.ast-usa.com/





Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2026 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2026 - All Rights Reserved.