This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Caut Civic EP2



 
#41

nu cred ca se murdaresc asa de tare acele scaune, volanul nu e problema. dar scaunele sunt sub orice critica. eu cred ca aia de la fugel au incercat sa ii faca un detaling interior dar cam asta a iesit.....



Reply



 
#42

Cred ca interiorul se poate aduce intr-o stare ok cu ajutorul unui detailer priceput. Rugina de la roata imi da un pic de gandit. Per ansamblu, e o optiune, iar cei la Fugel, chiar daca au preturile un pic mai sus, nu pun la vanzare ultimele cazane sau tigai de pe sosele - nesansa de a lua o masina cu probleme urate e un pic mai mica decat la un samsar de pe marginea drumului.
Icon_evilNu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...Icon_evil





Reply



 
#43

nu e regula ca proprietarii sunt sfinti, iar dealerii turci, ucrainieni, etc total de evitat. e mai complicat in germania ca nu prea poti verifica masina la service, doar ce te pricepi tu la fata locului. nu stau ei dupa tine sa mergi prin service, nici privat, nici dealer.



Reply



 
#44

ep3 negru avem aceasta masina care este ok la pret si e inmatriculata. stie cineva ceva de ea ?



Reply



 
#45

o intrebare pentru cunoscatori: se potriveste suspensia originala ep3 pe ep2?



Reply



 
#46

(29-11-2014, 15:26)neos Wrote: o intrebare pentru cunoscatori: se potriveste suspensia originala ep3 pe ep2?
Din cate stiu eu e plug&play



Reply



 
#47

(29-11-2014, 21:35)Toyboy Wrote:
(29-11-2014, 15:26)neos Wrote: o intrebare pentru cunoscatori: se potriveste suspensia originala ep3 pe ep2?
Din cate stiu eu e plug&play

si despre ep3 ce ziceti? nu ati spus voi ca stiti cam toate ep3 urile care sunt pe la noi?



Reply



 
#48

vreau sa ii multumesc lui pusthiu pentru recomandare, am vorbit cu vanzatorul, am primit pozele dorite si daca e adevarat ca are suspensie originala type R si km reali atunci scrie ep2 pe mine. off topic : vorbeam cu un vecin care are o bijuterie de evo 9 si a zis sa facem parcare de japoneze Icon_smile) .



Reply



 
#49

(29-11-2014, 21:40)neos Wrote:
(29-11-2014, 21:35)Toyboy Wrote:
(29-11-2014, 15:26)neos Wrote: o intrebare pentru cunoscatori: se potriveste suspensia originala ep3 pe ep2?
Din cate stiu eu e plug&play

si despre ep3 ce ziceti? nu ati spus voi ca stiti cam toate ep3 urile care sunt pe la noi?
Eu nu am afirmat asta din moment ce nu locuiesc in tara !



Reply



 
#50

am vazut asta, era o adresare catre restul trupei, nu neaparat tie.



Reply



 
#51

Asta cred că a zis doar Vlad dar el se dă mare, nu trebuie să-l bagi în seamă Icon_smile



Reply



 
#52

Fizic merge suspensia de EP3, dar cica nu e chair recomandata deoarece pe fata EP3 e mai greu si e posibil sa stea mai ridicata de bot. E posibil comportamentul masinii sa nu fie chiar cel mai corect din moment ce suspensia e gandita pentru o altfel de distributie a greutatii fata spate.



Reply



 
#53

N-a zis Vlad, am zis eu, iar colegul si-a primit raspunsul Icon_smile

Si, da, ma dau mare. Sic!
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#54

Icon_smile)) bine ca am scris "cred"



Reply



 
#55

dupa o vizita scurta cu job ul in austria. am revenit Icon_biggrin .ceva noutati la vanzare, un ep2 ca varianta pentru mine ?



Reply



 
#56

Nu il vei gasi repede Icon_wink



Reply



 
#57

imi dau seama de treaba asta si ma cam sperie piesele de schimb la masina asta . cat de repede faceti rost de ele si care sunt cele mai greu de obtinut?



Reply



 
#58

(09-12-2014, 14:01)neos Wrote: imi dau seama de treaba asta si ma cam sperie piesele de schimb la masina asta . cat de repede faceti rost de ele si care sunt cele mai greu de obtinut?


d´aia ziceam eu sa te uiti la EK, EJ sunte mult mai bine facute, mai ieftine, piese disponibile destul de rapid.
Dar daca totusi iti place duba, orienteaza-te spre 1.7 diesel Icon_wink



Reply



 
#59

Ce anume te sperie la piese? sau mai exact ce fel de piese? Consumabilele le gasesti usor, cam ca la orice Honda. Alte piese, de exemplu, un rulment de presiune, il pot lua a doua zi dupa ce dau comanda si la un pret corect. In mod normal nu prea ai avea de ce sa tot schimbi piese la masina, dar daca se intampla, gasesti destul de usor, nu cred ca e mai complicat la EP decat la alte modele Honda.



Reply



 
#60

Piesele se gasesc mai greu decat la Logan, da' nu mai greu decat la orice alta marca straina Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.