This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

vtin: Honda Civic FK2 Executive 2009



 
#41

Caută una sport, cu grilă, cum am eu pe 5D. Dacă te încântă mai mult cea de pe modelul prefacelift, am una prin cămara






 
#42

Cea de pe modelul pre-facelift e clar peste asta, insa nu as indrazni pana nu m-as lamuri care e treaba cu cea de pe Type S. STiu ca era un topic undeva, insa e greu de gasit in varza de pe celalalt forum.
civic






 
#43



The following 1 user says Thank You to DeN1gRator for this post:
  • vtin



 
#44

A mers. Multumesc mult!

Procedura nu e chiar atat de simpla. Chiar trebuie apasat pe "I" mai mult timp ca sa intre in meniul secret...
civic






 
#45

Ultima surpriza: a inceput sa scartaie ceva ciudat in spate, asa ca o bucata de cauciuc frecata. O bucsa, mi-am zis eu.
Am dat o cautare pe net la bucse Civic FK2 si mi-am pus mainile in cap cand am vazut ca se pune problema schimbarii puntii (de buna seama nu e vorba despre bucsele de la antiruliu). Ce naiba e cu masina asta?!
civic






 
#46

Valentin, o bucsa face clonc-clonc, nu scart-scart!
Mai repede o flansa face scart-scart.
Intr-adevar la dealer se pune problema schimbarii puntii, dar se gasesc bucsi aftermarket pe care le poti pune, chiar daca nu in ograda dealerului. Nu mai stiu acum exact care si de unde erau, da' gasisem candva, cand ma gandeam sa fac upgrade de bucsi pe a mea.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



The following 1 user says Thank You to w33bb0 for this post:
  • vtin



 
#47

Poate e ceva ce se misca prin portbagaj si scartaie. Smart






 
#48

La FEBEST parca gaseai bucsile. Da si io zic ca mai repede scartaie flansele.



The following 1 user says Thank You to DeN1gRator for this post:
  • vtin



 
#49

Asa! Saru'mana, Adi! Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#50

daca luai ceva pre 2000 sigur nu aveai experientele astea, iti spun din propie experienta ca si eu am ceva ce scartaie pe spate la FN dupa ce nu mai misc masina cateva zile, problema e ca dupa 2 curbe nu mai face Icon_biggrin






 
#51

@Toyboy: Icon_smile) asta e vorba zilei. Comparand cu EP1-ul pe care era cat p-aci sa-l iau, iti dau 100% dreptate.

Ei bine, astazi am terminat leasingul la FD. Si daca tot s-a incheiat, a fost reprimita in garaj, acum beneficiind de doua locuri. Icon_smile
[Image: 15495941435_69e39af7cd_b.jpg]
civic






 
#52

E posibil sa fie unul din amortizoarele de pe spate. Daca iti scartaie dimineata cand e masina rece, sunt aproape convins ca asta e. Exista un butetin de service pe tema asta. Se da cu un smack pe acolo si nu se mai aude. Am facut operatia la a mea acum vreo doi ani si de atunci e liniste.
Icon_evilNu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...Icon_evil





The following 1 user says Thank You to Wagner for this post:
  • vtin



 
#53

Bine de stiut!
Multumesc!
civic






 
#54

All y'all talking about squeaks and rattles, and I'm just sitting here contemplating upgrades Icon_biggrin

Numa' Wagner e de vina, ca m-a intrebat ce mai vreau sa-i fac!
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#55

Apropo de upgrades, o sa ma pun sa-i iau un rear strut bar OMP ca e la un pret cu totul decent. Inca mai caut cu disperare un antiroll bar, mai ales spate, desi cautarile mele au fost zadarnice pana acum - niste rezultate neclare de la Whitelines si atat. Spatele masinii trebuie clar lucrat ca nu-l simt deloc. Poate masina tine bine pe viraje, dar vreau sa am control asupra ei.
civic






 
#56

M-a mirat ceva intr-un alt post al tau: cum adica regimul juridic al masinii e neclar atata vreme cat nu-i inmatriculata pe numele tau? Elaborezi putin?
Nu de alta, da' prietena mea tocmai si-a cumparat un Opel Tigra (d-ala decapotabil, de fite) si circula cu ea, in conditiile in care nu s-a facut inmatricularea pe numele ei inca (are asigurare RCA valabila din momentul in care a incheiat contractul de vanzare-cumparare).

Referitor la "intarituri": cauta si de la Summit. Eu parca asa ceva am pe dedesubt.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#57

Pai situatia sta in felul urmator:
- RCA-ul nu e transmisibil, astfel incat de la data inmatricularii este absolut necesar sa-si faca una noua. La fel ar sta situatoa si in cazul CASCO-ului. Nici aici situatia nu e atat de limpede precum pare. Pentru ca de la data cumpararii ar trebui sa o inmatriculeze provizoriu pana isi face toate demersurile inmatricularii permanente, ceea ce inseamna... RCA nou.
In realitate, daca ti se intampla ceva poti linistit sa-ti faci treaba cu RCA-ul fostului proprietar, dar daca ala afla si e ciufut, s-ar putea sa ai niscai probleme (aici discutia e un pic mai lunga).
Tot asa, fostul proprietar se poate adresa celor de la RCA sa-i restituie o parte din RCA-ul platit corespunzator partii din an cat el nu mai foloseste masina.
- daca a primit rovinieta, nici aia nu e transmisibila daca s-a procedat la transcrierea dreptului de proprietate si nu au fost notificati cei de la CNADNR ca masima avand aceeasi serie de sasiu are acum numerele de inmatriculare...

In concluzie, desi poate ca nu as fi riscat un capat de tara, am preferat sa nu intru intr-un lant de probleme pe care este imposibil sa le am folosind FD-ul. Fd care ar putea avea si el niscai probleme de acelasi fel pentru ca am platit rata reziduala deja. Icon_biggrin

Ps. : daca fata a incheiat RCA-ul pe numele ei in ce priveste noua masina, nu risca nimic.
S-o poarte sanatoasa si sa fie intr-un ceas bun!
civic



The following 1 user says Thank You to vtin for this post:
  • w33bb0



 
#58

Pai RCA-ul vechi era expirat si l-a intocmit pe cel actual impreuna cu contractul de vanzare-cumparare. Deci e ok Icon_smile

Saru'mana, la fel!
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



The following 1 user says Thank You to w33bb0 for this post:
  • vtin



 
#59

Două mașini noi carevasăzică Icon_smile Păi nu mai pun problema despre băutură Icon_smile






 
#60

(12-10-2014, 08:10)w33bb0 Wrote: ...

Numa' Wagner e de vina, ca m-a intrebat ce mai vreau sa-i fac!


Asa, plange-te, plange-te...
Icon_evilNu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...Icon_evil







Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.