This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda Civic 1,3 black(EG3)



 
#21

Ce ziceti e kitch sau merge cat de cat? Sau una fara rosu pe fundal? Tineti cont ca vine peste folie de carbon.
PS: promit sa nu mint pe nimeni ca am VTI daca o pun aia rosie


Attached Files Thumbnail(s)
   



Reply



 
#22

Nu ai pe cine păcăli, nici VTI-ul nu are sigla roşie. Sincer, mie nu îmi place cu siglă roşie.



Reply



 
#23

daca o pui peste folie, o sa o pierzi.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#24

Ma rog, stiam ca au cvu rosu modelele mai putin cuminti gen Integra TypeR, Civic TypeR, etc. Am vazut una intr-o poza tot neagra, cu folie si sigla rosie si imi placea. Chestia e sa nu ajung ca aia cu Dacia si sigla de BMW. Ma rog, mai e cale lunga pana acolo.
De cazut nu cade, capota are doua gauri si sigla are 2 picioruse care vin puse cu silicon(asa am prins-o inainte sa am folie) in gaurile alea.



Reply



 
#25

New look!

Maine vreau sa vopsesc tamburii si etrierii ca a cam dat rugina. Ce ziceti negru sau ceva mai "exotic"(galben)?


Attached Files Thumbnail(s)
   



Reply



 
#26

S-o porti sanatos!
In ceea ce priveste tamburii... eu as merge pe argintiu sau pe negru. Cuminte, civilizat etc. Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#27

esti pe calea cea buna
nu vopsi tamburii. ce vrei, sa scoti in evidenta ca nu ai discuri?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#28

Multumesc! Argintiu nu stiu cum ar arata, dar e si asta o idee.
@LIVIU_CTS
Da, poate i se face cuiva mila si ma sponsorizeaza:d
Pai acum sunt o combinatie de galben cu rugina(cam 50-50). Mai rau de atat nu cred ca se poate. In prima faza ii curat si de rugina si de vopsea si daca arata naspa ii fac cu negru.



Reply



 
#29

Tamburii negrii daca sunt in stare rea, iar etrierii in culoarea lor Icon_wink
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#30

Argintiu adica exact culoarea cu care vin din fabrica. Eu am vopsit etrierii Civicului in argintiu, desi initial aveam ganduri de rosu (deh, sunt de Type-R, nu?). Insa nu mi s-a parut foarte JDM-ish sa-i masacrez.
Clean FTW! Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#31

Mi-am dat seama, dar prea tarziu. Nu stiu de ce imi imaginam ca din fabrica sunt un fel de negru. Pana la urma i-am facut negri, eu sunt multumit de ce a iesit, dar am avut de lucru sa dau rugina jos, nu gluma.



Reply



 
#32

este o solutie speciala care inlatura rugina. dai cu o pensula, lasi sa-si faca treaba, apoi perie de sarma (felx, bormasina sau manual)
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#33

Eu am facut cam pe dos. Am batut rugina mai groasa cu un ciocanel, apoi am luat-o cu peria de sarma(cu flexu`) si deabia apoi am dat cu solutia aia(feruginol am folosit). Am lasat-o cam o ora, am vazut ceva reactii si dupa aceea fierul era curat. Daca dadeam din prima nu stiu daca facea mare lucru, am incercat mai demult pe o teava si nu prea a iesit. E drept ca e cea mai ieftina din gama ei, poate altele se descurca mai bine, dar sunt si mai greu de gasit.



Reply



 
#34

Niste poze cu ce s-a facut in ultima vreme si rezultatul.


Attached Files Thumbnail(s)
                       
       



Reply



 
#35

Foarte frumos! Biggthumpup
Am trecut si eu p-acolo si stiu senzatia de satisfactie cand dispare rugina aia Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#36

Arata mai JDM acum.



Reply



 
#37

Multumesc!
O sa dau jos si parasolarul ala cu Alpine si sa vad, ori pun unul negru fara nimic ori ceva cu spoon(dar mi-e cam teama ca ajung ca aia cu stickere m3 pe ultimele rable). De asemenea, maine(daca nu intervine ceva) va fi pusa folie pe geamurile spate si luneta. Ce ziceti, ce luminozitate sa aleg?



Reply



 
#38

depinde de gusturi. eu prefer geamurile usor verzui, si cu ce trebuie in interior Icon_biggrin
parasolarele gen spoon, mugen, fara sa existe o legatura cu treaba aia e ciobaneala.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#39

Gata, am rezolvat si problema asta. Folia bate spre maroniu, din cate am vazut, dar sunt multumit de ce a iesit. Parasolarul e o banda simpla neagra.



Reply



 
#40
Talking 

(01-08-2013, 11:12)heg3 Wrote: Gata, am rezolvat si problema asta. Folia bate spre maroniu, din cate am vazut, dar sunt multumit de ce a iesit. Parasolarul e o banda simpla neagra.
Poze,vreau sa vad cum ti-a iesit!



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.