This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Probleme legate de forum

ce tare, merge, Icon_biggrin
de unde sa stiu mah, n-am mai facut d'astea Icon_smile)

aici nu am optiune de adaugare foto.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat

Reply

Cum naiba sa nu ai, ia mai incearca odata Icon_razz
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Reply

nu am bre

Reply

Ia apasa CTRL+R ca sa ii faci un force refresh la browser.

Tu te referi la tread-ul facut de w33bb0 ca se intainde pe laterala? Daca da e din cauza la Opera ca desfasoara poazele pe laterala in loc sa pastreze limita de latime.
Am sa vad daca pot sa fac ceva si te anunt.

Reply

da, cu opera , dar ieri era ok, azi toate sunt imprastiate pe orizontala

Reply

Sunt toate, sau numai topicurile care au multe imagini in ele? Stiam si eu de cand am folosit opera ca browserul nu respecta latimea forumului in topicurile care aveau mai mult de 4 poze.
Poti sa verifici un pic exact pe unde ai probleme si sa postezi aici.

Reply

am verificat inainte, am uitat sa specific, face asta doar pe topicurile cu poze, le aranjaza pe orizontala. ieri era ok. a mai fost problema asta in trecut, s-a remediat cumva...

Reply

Bre, eu n-am umblat... depinde cel mai probabil de cum sunt inserate pozele in pagina. Adica ele vin in niste containere care au diverse proprietati in functie de unde pica in pagina. Opera nu-i un browser de referinta din pacate si nici debugging nu fac pe el Icon_sad Asta-i pacatul layout-urilor fluide: risti mult mai mult sa nu pice cum trebuie in pagina, pentru ca nu stii cu ce latime lucri.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!

Reply

W33bb0 nu e ceva ce ai facut tu, Opera nu pastreaza latimea in momentul cand sunt atasate mai multe poze. Chrome si IE rupe randul dupa 4 sau 5 poze pe cand Opera nu tine cont si le aranjeaza toate in linie, de aici si scroll-ul pe orizontala.

Tu nu sti de vreun cod in CSS sa forteze Opera sa foloseasca latimea data?

P.S. Nu am facut nici o modificare aseara la forum.

Reply

bah tovarasi, e posibil sa fie din opera, da ieri nu "facea" asa. Icon_biggrin

Reply

Acum am observat ca IE7-le are acelasi comportament. Foloseste cineva FF sa ne zica daca sunt aceleasi probleme?

Reply

Da-mi un thread unde se intampla asta te rog.
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White

Reply

Uite de exemplu primul post de aici: http://www.hondatalk.ro/Thread-98-NSX

Cam asa se manifesta.
[Image: attachment.php?aid=26289]

[Image: attachment.php?aid=26290]

Am postat pe MyBB la suport sa vedem daca a mai intalnit cineva probelma asta s daca ne poate ajuta.

Reply

Si eu am aceeasi problema cu opera. Imi insira pozele in dreapta pe un singur rand ceea ce face sa-mi lungeasca postul. Am mai avut problema si inainte la posturi cu mai multe poze atasate dar in ultimul timp se pare ca se "auto...remediase". Nici eu nu pot pune atasament la post. Incarc poza cu imageshack.

[Image: operajg.png]

Uploaded with ImageShack.us
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec

Reply

Singurul lucru care a fost schimbat in ultimile zile au fost doar niste butoane si nimic alceva ce ar afecta structura forumului.
Am verificat accesul pentru atasare si este in regula, la Opera faceti un Ctrl+R si incercati din nou.

-----
Hai hui

Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew