This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Probleme legate de forum



 

A trecut 1Dec și am uitat să pun tricolorul Icon_redface
Măcar mai are cine să-mi aducă aminte

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

cum trebuie puse link-urile de youtube ca sa fie embeded? inainte era copy paste insa acum pune link. am incercat si cu video de tip youtube dar da eroare, cel putin la mine. Tomi am vazut ca le-a pus dar nush cum, daca ar fi ca inainte ar fi cel mai bine



Reply



 

Am făcut un update la forum și pluginul ăla ce făcea filmele embedded nu mai merge. Am să mă uit de el mai târziu.
Poți să intri în "full reply" și ai opțiune acolo să atașezi filmul.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

mi se pare mie sau ne-a cazut garda si taberesc robotii pe noi? Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

Nu sunt roboti, sunt useri, pentru ca un robot nu se poate inregistra pe forum. Am sa schimb intrebarile de securitate sa le mai dau de furca.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

Yula asa destepti au devenit botii astia ca vad ca au inceput sa-si faca conturi pe la noi mereu? tre sa le punem din alea cu poze si sa apese pe bucatele cu masini, oameni etc Icon_smile



Reply



 

Cred ca a rezolvat Adi problema. Nu sunt astia boti, sunt oameni, procesul de inregistrare pe site nu e foarte simplu.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

Deocamdată e rezolvat, stam cu ochii pe ei Icon_biggrin


Sent from my iPhone using Tapatalk



Reply



 

iar ne spameaza internautii



Reply



 

Suntem pe ei, nu chiar instant dar nici nu se lafaie Icon_biggrin



Reply



 

Nu avem ce face că sunt oameni și trec ușor de sistemul de înregistrare. Probabil numai dacă adăugăm moderare pentru primul thread creat. Dar asta aduce o inconveniență pentru useri legitimi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

da cine face si de ce chestia asta? mi se pare cea mai reusita ANTI RECLAMA ... bagati sa fie mai greu cu activarea, cine vrea cont sa-sid ea silinta Icon_smile



Reply



 

Nu cred ca avem ce face mai mult. Astia nu sunt boti sunt oameni platiti sa se inregistreze. Am cautat sa vad daca este o solutie sa blochez inregistrarea dintr-o tara (China) dar pana acum nimic usor in afara de a adauga sute/mii de subnets.

Momentan am schimbat activarea conturilor noi sa fie email/admin. In felul asta putem verifica user-ul inainte sa ii dam acceptul.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

am inteles, dar de ce fac asta? la ce ii ajuta? ai idee?



Reply



 

Nu le-am citit posturile ca le-am dat eject dar cred ca pentru reclama. Cine stie cati centi primesc pentru postare.
Oricum inregistrarea nu cred ca e facuta de boti pentru ca avem o casuta ascunsa in pagina de inregistrare. Un bot ar incerca sa o populeze aceasta casuta si atunci inregistrarea ar esua. In plus de asta trebuie sa raspunda si la o intrebare in timpul procesului iar apoi sa activeze contul folosing emailul primit.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

Gata, de astazi noile inregistrari vor fi verificate folosind baza de date de la Stop Forum Spam. Daca IP-ul sau adresa de email apar acolo inregistrarea va fi refuzata.

Sa vedem cum o sa mearga in practica Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

super, let's nail the bastards!



Reply



 

De ce nu pot sa mai vad attach-urile? Imi apare ca un broken icon...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 

Pe aplicație sau site?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

(05-04-2018, 16:40)yulasinio Wrote: Pe aplicație sau site?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Pe tapatalk

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.