This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ingalls Stiffy Engine Torque Damper



 
#1

Am dat cu ochiu prin alte parti si ceva mi-a atras atentia, anume montarea unui engine torque damper. L-am luat la intrebari pe tov. Goagle si mi-a recomandat asta: http://www.lightningmotorsports.com/inga...60075.aspx

Acuma intrebarea care se pune este: merge pe un R18A2 gazduit intr-un engine bay de 5D?



Reply



 
#2

Zice acolo ca sunt pentru toate civic-urile din 2006 in 2008 dar eu le-as da un mail inainte. Oricum eu zic sa nu iti bati capul cu asa ceva Icon_smile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#3

Arata frumos, man Icon_smile)
Stiu ca ei zic acolo ca se potriveste, da' sigur este pentru modelul american, care cred ca difera un pic la capitolul engine bay...




Reply



 
#4

Singurul lucru care poti sa faci este sa le trimiti un mail si sa ii intrebi. Ala e singurul model care l-ai gasit?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#5

Pana acum, da. Cel putin e singurul gasit pana acum care sa spuna ca se potriveste pe Honda Civic din 2007. Am vazut mai multe pentru Honda, da' nu Civic 2007.

Am sa le dau un mail cand m-oi invrednici. Acum altele sunt bubele masinii. Era doar o idee momentan.



Reply



 
#6

pai in cel mai rau caz trebuie sa-ti confectioneti un suport de prindere, floare la ureche...
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#7

Man, daca tre' sa-l programez, aia-i floare la ureche pentru mine. Cu confectionatul e mai greu Icon_smile



Reply



 
#8

nu e greu man, un sudor bun, iti faci singur un sablon / macheta din carton si...da-i sa sune. Ia-ti si te rezolv eu daca nu Icon_smile
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#9

O sa vina si vremea lui, sper eu. Si-am sa tin minte ce-ai zis Icon_biggrin



Reply



 
#10

Welcome
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#11

Mai exista si de Weapon R - foarte asemanator, si banuiesc ca-i acelasi produs - doar cu mentiunea ca weapon R are o culoare albastra asa misto si mai scump.
Sunt chiar curios dc merita si dc face bine in cazul nostru cu R18...



Reply



 
#12

Cu siguranta un plus exista. Cat de mare e, asta-i alta poveste. Ar mai fi varianta tampoanelor cu insertii siliconice, dar are doua minusuri:
1. eu n-am gasit pentru R18 si nu-mi doresc sa dau tampoanele jos si sa le umplu ad labam cu silicon
2. iti sar toate plasticele din interior la cat de tractor va deveni.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.