This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

VFR800 Interceptor 2003



 

Pai a luat foc Icon_smile)
A fost "incendiu pe incarcare", dupa spusele baiatului care se ocupa acum de ea.
In alta ordine de idei, dupa primii 100km pe R1, the bloody thing is beginning to grow on me. Also, I'm never gonna part with the viffer Icon_smile It IS the perfect bike!
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

Si uite cum ajung sa-mi incalc vorbele de mai sus... Date fiind problemele electrice ale VFR-ului (care m-au obligat sa plec in Franta pe un FZ6), sunt destul de convins s-o marit, imediat dupa ce i le rezolv. Ca i le rezolv, evident.

Asadar intra la vanzare la 3000€. Trebuie mentionat ca, in afara de beleaua electrica si de niste zgarieturi minore pe carene, motocicleta functioneaza impecabil. Are toate consumabilele noi, sau aproape noi. Ciclistica e perfecta, motorul toarce minunat, cutia nu agata, nu sare din trepte, furca e servisata, bacteria e noua, e brici pe toate partile.

Cred ca urmatoarea va fi un Hornet post 2007, iar, cand mai acumulez capital, un VFR1200F Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

Ba de când ești cu motorul tot pe drumuri te văd. Bravos

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

pai daca le rezolvi de ce o mai dai? andrei tu tot timpu le repari dupa ce le iei si apoi le vinzi ... sper ca macar iti scoti banii ca altfel mai bine le pastrezi Icon_smile
da si tu un feedback despre plimbare, poate vor si altii sa faca traseul daca merita.



Reply



 

w33bb0, am impresia ca vrei sa treci la un motor cu o clasa mai "rau", mai potrivit pentru jihad pe sosea. Dupa R1, e de inteles...
Gresesc?
Icon_evilNu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...Icon_evil





Reply



 

Yula, normal ca ma plimb, ca d-aia o am.

Razvan, m-am saturat de belele ei si vreau ceva mai nou. Am gasit un Hornet din 2010 care-mi face cu ochiul. In asta oricum n-am bagat nici pe departe la fel de multi bani ca-n altele. Nu o dau in pierdere.in afara de buba electrica n-am mai reparat nimic la ea. Restul au fost consumabile.

Wagner, nu e mai "rau" Hornet. E altceva Icon_smile As fi vrut un 1000RR, dar cu ala nu e treaba in Bucuresti si nici touring nu prea faci cu ea. Am facut rost (adica am la dispozitie) un 600RR de pista, asa ca nevoia de adrenalina multa am cu ce s-o sting. Initial am zis ca tot VFR800 vreau, dar model 2006-2008, insa nu prea avea sens. M-as intoarce la VFR, dar numai daca as avea bani de 800 din 2014, sau de 1200F.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

Daca vre Hornet, macar iesi la o tura mai lunga cu el sa vezi care e senzatia la drum. E o motocicleta foarte bine facuta (are un vecin de-al meu si am putut sa o admin pe indelete), dar nu prea o vad de touring. Din ce am observat, mergi destul de mult pe coclauri.
Icon_evilNu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...Icon_evil





Reply



 

E treaba lui cum foloseste Hornetu' Icon_smile Nu-i mobra de coclau, e naked/commuter/sport (Liviu, am zis sport, nu supersport, sa nu ma iei la ciomege). Partea de touring e dezavantajata de vantul pe care-l iei in plin din cauza lipsei carenajului. Compenseaza insa pe partea de city bike, ceea ce mie-mi convine. Jumatate din km pe care-i fac saptamanal (vreo 300) sunt pe drum spre/dinspre birou.
Cum la touring ies cu prietena, care merge incetisor, iar pe pista am RR-ul pentru adrenalina, Hornet sounds okay today Icon_smile

Vom vedea. Mai intai sa aflu care-i amenda pentru alternator si releu de incarcare de la Honda, OEM, noi. Mai apoi vedem cu pretul de vanzare... poate creste Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

Update: mobra are releu de incarcare nou, stator nou, asteptam VFRness si un powerlet aditional, ca sa stiu c-am uitat de problemele de incarcare pe ea. Aseara am scos-o din nou la plimbare, fara carene, ca sa am acces la fire mai usor si s-a comportat ok in cei 30 de km pe care i-am facut in regim mixt. Deci pretul de vanzare, daca e careva interesat, mai creste Icon_biggrin

Pentru cei interesati de tura prin FR, traseul a fost urmatorul: Paris - Niort - Ile de Re - La Rochelle - Rochefort - Ile d'Olerons - Margaux - Lacanau Ocean - Bordeaux - Basin d'Arcachon (Dune du Pyla, Cap Ferret) - Auvillar - Lauzerte - Caussade - Bruniquel - Montmiral - Albi - Brousse le Chateau - Millau (viaductul) - Rodez - Figeac - Turenne - Aurillac - Brive la Gaillarde - Paris.

Prima parte a fost dedicata plajelor de la Atlantic, in care am "strecurat" o zi de vii si crame (Margaux) si o zi de Bordeaux, apoi prin Pirinei. Merita facuta tura, mai ales pe doua roti. Drumuri excelente, libere, peisaje extraordinare, plaje perfecte, castele "la kil" etc.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



The following 2 users say Thank You to w33bb0 for this post:
  • Wagner, yulasinio
Reply



 

Am iesit in wknd la plimbare. Scurta, 'tu-i ceata ma-sii. Dupa doua luni de plimbat Yamahe si BMWee, niciuna din ele sport-touring, ci naked, super-sport si/sau enduro-touring, VFR-ul e ca o binecuvantare: decenta prin oras, buna de wheelie-uri (ca, deh, dupa R1 tre' sa stea in lumanare si VFR-ul, nu? altfel de ce i-am pus slidere?) si suficient de docila cand pe stanga, cand pe dreapta in viraje. Ma tot uit dupa ceva cu pret decent pentru pista si tot stau cu fundu' pe bani, ca nu-mi convine cate una-alta la ce gasesc. Cele mai interesante variante au fost: un 600F4i sport si un R1 de pista, ambele din 2002. Problema CBR-ului este ca parca as vrea ceva mai nou, c-o furca USD si ceva mai mult zvac, iar problema R1 este ca parca-i prea hardcore (mobra fiind chelita de tot ce inseamna "accesorii" de strada - nimicuri gen evacuare, oglinzi si lumini - si indopata cu carene de pista din piele de rinocer cu aripi, PowerCommander cu harti de Boeing, quickshifter, suspensii din genunchi de rechin, compresie marita, pistoane din unghii de musca, ambreiaj din raiu' ambreiajelor, anvelope din muschi de zimbru etc.)
Decizii, decizii...
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

Deci VFR-ul cauta stapan nou.
Il dau asa cum e, fara sa-l revopsesc, la pretul de 2500e (momentan nu-i negociabil, ca si-asa e sub pretul pietei si singurul inconvenient este ca-mi ocupa loc in parcare, da' nu-mi cere de mancare). Ca recapitulare:
- anvelope Michelin Pilot Road 3 puse in sezonul trecut (cam 8000km touring facuti pe ele)
- VFRness
- crash slidere R&G
- crash slidere Lust Racing (date jos, ca sunt cam de pomana)
- bling-bling-uri rosii (mansoane si leviere)
- sa stock si sa touring
- capac monopost
- suport si placa pentru topcase Givi (nu cred ca dau si topcase-ul, da' ma mai gandesc)
- lant inca ok
- reglaj supape facut acum 1000km

Vreo 38.000km din care garantez pentru ultimii 14.000, cu revizii la fiecare 3000km (BelRay etc).

In materie de schimburi sunt interesat doar de CBR600RR model 2008+, caz in care ofer o diferenta de bun simt.
Inca nu am listat utilaju' pe canalele dedicate de vanzare, ca nu prea ma grabesc Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

Acaretul a plecat la un amic. Inca n-am facut actele, da' se considera data Icon_smile
Daca se intelege omu' cu ea, s-o stapaneasca sanatos!


Sent from my iPhone using Tapatalk
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 

Să aibă parte de ea Icon_smile

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.