This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Recomandare becuri far



 
#1

Am vand Stream-ul vechi cu xenoanele pe el iar acum ar ramas fara. Cum de vreo 6-7 ani nu am cumparat becuri la far nu stiu ce sa caut Icon_biggrin

Pentru moment vreau sa pun niste becuri bune iar poate mai incolo investesc in astea

Astept recomandari Icon_smile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#2

cele mai bune becupe pe care le-am avut au fost philips blue vision, insa au un pret idiot, cumperi xenon aftermerket de banii aia.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#3

Vad ca sunt 20€ pe set, parca mai sunt si ceva Osram Night breakers Confused

Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#4

Am avut blue vision si acu am xtreme vision, raman cu cele din urma!



Reply



 
#5

Cred ca ma duc pe un set de Mtec-uri Va anunt cum se vad in comparatie cu cele normale.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#6

nush ce sa zic, temperatura e cam prea aproape de lumina de zi pt un bec incandescent.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#7

Pai o fi de la gazul cu care sunt umplute...

Acum nu e chiar o avere asa ca pot incerca un set linistit, daca sunt nasole am sa iau setul ala de faruri cu xenoane din fabrica si cu asta basta Icon_smile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#8

Incearca si PIAA



Reply



 
#9

Am comandat deja alea din UK, o sa vedem cat sunt de bune.

Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#10

Pana la urma am luat MTEC Diamond White, poze aici
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#11

Am cateva intrebari oarecum legate de tema topicului asta... nu cred ca e nevoie sa deschid unul nou:

Vreau sa incerc un kit xenon aftermarket pe 5D.

- cum aleg din gramada de oferte online, care ar fi ceva mai ok? Exista modele anume care ar fi mai de calitate?
- pentru 5D, daca m-am documentat bine, cel mai ok ar fi unul cu becurile H7R (cele care au o protectie mica pe o parte sa nu orbeasca...)
- nu am reusit sa-mi dau seama dupa ce tipuri de balasturi sa ma uit. Nu prea pricep diferentele intre cele analogice, digitale slim, digitale cu canbus. Care ar merge pe 5D?
- la temperatura de culoare as fi hotarat pe 4300k. Ar fi si alte argumente pro 5000k? Mai sus sigur nu ma duc.
- ajuta orice recomandari de kituri anume, de preferinta din magazine din bucuresti.



Reply



 
#12

O sa iti zic pe bucati, avand in vedere ca eu am avut pe Civic Sedan xenon aftermarket ~4 ani:
1. clar 4300k, am avut 6000 initial si din masina nu prea iti dadeai seama insa daca te uitai la far se vedea clar tenta albastra.
2. alea cu R (H7R) ar fi foarte indicate, eu cand am cautat pt a mea al doilea set nu am gasit.
3. balasturi am avut si slim si normale, nicio diferenta
4. firme am avut 2, de fapt nici nu stiu daca erau firmele in sine, chinezarii fiind pe cutie scriau doar cateva chestii, primele: GT-HID au tinut ~3.5 ani dupa care cel din dreapta s-a albastrit de tot (se aprindea insa avea o lumina slaba albastra) al doilea set chinezarie maxima, nu stiu, dar cred ca rezista in continuare.

Succes Icon_biggrin
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



The following 1 user says Thank You to andrei_r for this post:
  • cucu
Reply



 
#13

eu tot raman la ideea ca becurile de civic orbesc, cu xenon e omor. eu nu ma plang de lumina farurilor cu halogen.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#14

Clar 4.300 pentru o lumina alba. Canbus sunt pentru instalatiile cu acelasi nume.
Nu am mai tinut la curent cu techonologia pe tema asta dar dupa mine ar merge analogice. E mai bun un transformator decat vreo piesa care se arde ;)

Sent from my N4



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.