This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

1.4i 2000 Yellow EJ9



 
#1

Hello everybody

Dupa trei ani de condus Honda, am reusit sa insuflu si iubitei mele spiritul Honda, drept urmare, astazi a devenit fericita posesoare a unui Civic EJ9 din 2000, 1.4i cu 75 de caluti, AC, impecabila la interior si destul de bine la exterior. Iubita e foarte incantata iar eu si mai incantat.
                   

Din punct de vedere mecanic masina sta foarte bine, are o tinuta foarte buna la drum insa si mici probleme cu un capat de bara si posibil rulmentul de la roata din dreapta fata. Motorul ..... ceas Drive.
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec



The following 1 user says Thank You to Romarshall for this post:
  • SpoonEj9
Reply



 
#2

Bine ai venit! Frumoasa galbeaza!



Reply



 
#3

Bun! Inc-o Honda la Sibiu. S-o stapaniti sanatosi si sa va duca voiosi! Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#4

Foarte dragut EJ-ul. Sa va bucurati de el!



Reply



 
#5

Arata mai bine ca si a ta, nu i-ai propus sa faceti schimb Icon_smile Sa aveti parte de ea si la cati mai multi km fara incidente.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#6

sa va bucurati de dansa!



Reply



 
#7

Multumim pentru urari.
@yula: da, arata mai bine aproape din toate punctele de vedere, e cu 4 ani mai tanara si a fost intretinuta bine. A mea a primit de curand un polish si s-a mai vitalizat putin culoarea, care se matuise binisor. Am propus un schimb in gluma, pt ca nu-si prea are rostul ..... e tot in familie .
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec



Reply



 
#8

Trebuie sa o iei de sotie ca sa fi sigur ca nu scapa Icon_lol
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#9

faina masina, sa o stapaniti sanatosi Icon_smile



The following 1 user says Thank You to kinky_boy for this post:
  • Romarshall
Reply



 
#10

Faina ascutitoarea aurele, s-o stapaniti sanatosi.
Cam cat te-a dus, caut si eu ceva de genul (daca nu iau cumva un del Sol de la cineva Icon_biggrin)?



Reply



 
#11

(24-09-2012, 17:56)DeN1gRator Wrote: Faina ascutitoarea aurele, s-o stapaniti sanatosi.
Cam cat te-a dus, caut si eu ceva de genul (daca nu iau cumva un del Sol de la cineva Icon_biggrin)?

ca posesor de TapeRR am pretentii de la tine Icon_smile



Reply



 
#12

Sa o stăpâniţi sănătoşi! Arată fain mititica...

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



The following 1 user says Thank You to BogdanT for this post:
  • Romarshall
Reply



 
#13

pe ce ai pus ochii sa faca transplant la tine? Rollinglaugh
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#14

(24-09-2012, 19:22)Toyboy Wrote:
(24-09-2012, 17:56)DeN1gRator Wrote: Faina ascutitoarea aurele, s-o stapaniti sanatosi.
Cam cat te-a dus, caut si eu ceva de genul (daca nu iau cumva un del Sol de la cineva Icon_biggrin)?

ca posesor de TapeRR am pretentii de la tine Icon_smile


Nu pentru mine man, pentru prietena (ma rog, ma mai dau si io cu ea, iti dai seama Icon_biggrin)



Reply



 
#15

(24-09-2012, 22:21)DeN1gRator Wrote:
(24-09-2012, 19:22)Toyboy Wrote:
(24-09-2012, 17:56)DeN1gRator Wrote: Faina ascutitoarea aurele, s-o stapaniti sanatosi.
Cam cat te-a dus, caut si eu ceva de genul (daca nu iau cumva un del Sol de la cineva Icon_biggrin)?

ca posesor de TapeRR am pretentii de la tine Icon_smile


Nu pentru mine man, pentru prietena (ma rog, ma mai dau si io cu ea, iti dai seama Icon_biggrin)


daca-i place, go on Icon_wink



Reply



 
#16

Masina, fara taxa de inmatriculare, a fost in jur de 1700 euro, are 143000 km, din 1999 (prima inmatriculare in 2000), euro 3.
Btw, stiti cumva ... la calcularea taxei se ia anul fabricatiei sau anul primei inmatriculari?

(24-09-2012, 21:30)LIVIU_CTS Wrote: pe ce ai pus ochii sa faca transplant la tine? Rollinglaugh

Imi plac mult scaunele Icon_biggrin
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec



Reply



 
#17

Si ai mers tu dupa ea sau ti-o adus-o cineva?



Reply



 
#18

Am luat-o din Sibiu Icon_biggrin
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec



Reply



 
#19

Masinuta a primit astazi rulment nou si semibieleta (sau cum ii zice capatului barii antiruliu), ambele la roata stanga fata. Urmeaza semibieleta si in partea stanga. In rest totul merge ceas. Drag

LE: erata: ambele la partea din dreapta - urmeaza in stanga Biggthumpup
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec



Reply



 
#20

Are fi bine sa o schimbi si pe dreapta Icon_razz

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.