This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

CBR1000RR Fireblade 2010

partea mai nasoala, ca dupa ce am picat eu, asteptand platforma la o terasa mai sus, a murit unul sub ochii mei.
a iesit o masina din parcarea restaurantului si a facut stanga peste linia dubla continua.
motoristul a venit usor culcat (curba larga de dr in urcare) nu a vazut, a franat violent, a rupt aderenta fata la 3m de masina si a mers sanie impreuna cu motorul in masina. impactul a fost atat de violent incat a invartit masina (saab 9000 turbo) cu 90 grade. a fost fatal, omul a ramas inert, deces confirmat doua ore mai tarziu.
asa ca evenimentul asta ma face sa nu-mi pese de avariile mele.
il cunoscusem pe baiat in urma cu o luna.
cand am vazut in ce zone merg tare (3 bikeri) am spus alora care erau cu mine ca aici e f periculos, astia-s nebuni. la 2 minute a fost tragedia.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat

Add Thank You Reply

da kmr, sunt ok, am mers pe kur Icon_biggrin. am combinezon, toate sunt la locul lor.

Add Thank You Reply

Asta e bine (că eşti tu bine ) . Eram îngrijorat că nu îmi mai aduci palincă la întâlnire :p

Add Thank You Reply

aducem, aducem, Icon_razz

Add Thank You Reply

Nasol Liviu, si pentru patania ta dar mai ales pentru cel caruia ii s-au terminat zilele astazi si pentru familia lui. RIP Icon_bunch. Bine ca tu esti OK, fiarele se indreapta, carenele se lipesc/inlocuiesc.
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec

Add Thank You Reply

E periculos rau hobbyul asta. Bine ca nu ai patit nimic grav.
Eu nu as avea curaj nici macar sa merg cu scooterul prin Bucuresti la cat de inconstienti sunt soferii nostri, da' sa mai am vreo suta de cai "intre picioare"...

Add Thank You Reply

intr-adevar, e f periculos, iar pt cei cu motorete supersport e f greu sa nu impingi la limita. si mai greu e sa ramai cu capul pe umeri, sa constientizezi zonele periculoase, si sa nu te intereseze de ceilalti care eventual spun ca esti "gay" ca nu mergi tare pe un sector sau altundeva, dar asta face diferenta intre a ajunge intreg acasa si a ramane o amintire pentru cei dragi.
problema celui de astazi a fost ca a mers tare pe un sector exterm de periculos, unde a mai murit un biker in urma cu cativa ani. eu ma opresc si ma intorc mult mai jos, pe zone fara drumuri laterale, refugii sau terase, si cu vizibilitate suficienta.

cateva cadre din sesiunea de azi pana sa ajung pe terra Icon_biggrin
daca vrei sa fii star sbk, patesti Icon_biggrin

Attached Files Thumbnail(s)

Add Thank You Reply

Periculos si costisitor. Cu toate ca adrenalina o ia razna prin corp, eu cred ca pentru un om cu boii acasa instinctul de conservare e mai puternic decat dorinta de a nu parea "gay" in fata celorlalti.
Faine cadre, ai prins vreme buna si te-ai inclinat nu gluma.
Ai trantit-o ca ai prins nisip pe asfalt sau n-ai incalzit gumele?
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec

Add Thank You Reply

o combinatie de factori zic eu. sunt 30 km din cj pana acolo, am considerat ca sunt suficient de incalzite gumele, era a 3-a urcare. gresala cred ca a fost ca am deschis gazul prea repede, trebuia sa mai astept juma' de metru si s-o mai ridic pitin. aderenta era fix pe buza gumei si a plecat de spate.
asta e, din greseli inveti Icon_biggrin

Add Thank You Reply

Reci pe naiba! Sta culcata de zici ca e lipita cu superglue Icon_smile
Bine ca esti ok. Pe restu' le rezolvi. Jos palaria pentru cum ai lasat-o la stanga. Pe dreapta, la vale, parca nu ai culcat-o la fel de tare, nu?
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!

Add Thank You Reply

normal, pe dreapta trasa e mai stransa decat pe stanga si dinamica e mai periculoasa.
cel mai important factor e "siguranta" pe dreapta daca o scapi, ajungi pe contrasens de unde vin masini. pe stanga, pe mal, deci mai "safe". ia aminte Icon_razz

Add Thank You Reply

bine ca a fost doar atat, din greseli se invata Icon_wink

Add Thank You Reply

Bine ca esti tu ok. Motoreta se repara...Icon_wink

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"

Add Thank You Reply

da fratilor, no stress. in cateva saptamani suntem iarasi operationali.

Add Thank You Reply

nu mai zgaria motoru ca ma doare sufletu pe bune Icon_smile

Add Thank You Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew