This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Jante ieftine pe piata din Romania

E plin ebayul si piata din UK, IRL de jante second de la producatori buni, unele le iei la pret de nimic. de ce nu dati o geana si pe acolo, o sa merite asteptarea Icon_wink
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Reply

asa ca fap divers bielele eagle sunt fabricate de cat rods, o firma chinezeasca care fabrica cu materiale din SUA.
la fel si crower, mecanizarea se face in China iar finisajul in SUA.
ieri am luat si eu 4 OZ-uri cu 80€ pentru slick-uri, trebuiesc aranjate putin

(15-05-2012, 12:19)yulasinio Wrote: Jantele usoare si rezistente sunt facute prin forjare!!
http://www.mackinindustries.com/md/rays/...block.html

si costa o caruta de bani Icon_wink

Reply

bai, cum i-am spus si aluia, e o diferenta intre productia in regim lohn, unde se produce cu materialul venit de la producatorul mama, in alta locatie cu costuri reduse de productie. asa se fac in alba cizme moto dainese, insa totul se aduce de dincolo.
alta mancare de peste e cand se face ceva replica, arata la fel dar material infinit mai prost.
mai stiu si cazuri fericite inca care pe langa o linie lohn, mai capuşaza cineva si revinde acelasi produs rebrenduit, sau fara brand pe el.
un exemplu bun e toba mea care e o replica de 2 lei dar f bine facuta si din material corect.
dar la jante e mai complicat....
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat

Reply

dai un ban dar stai in fata Icon_smile

Am vazut TE37 de vanzare si cu 350€ pe 15". depinde de cum ai norocul.

Eu am dat 800€ pe ale mele cu gume perfecte, deci daca scad 400€ gumele raman cu 400€ platit pe jante, ceea ce cred ca nu e rau pentru jante "adevarate"

Reply

(15-05-2012, 14:36)yulasinio Wrote: Am vazut TE37 de vanzare si cu 350€ pe 15".

Toate 4? Unde?!?
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!

Reply

Pe aici pe site-uri, acum normal ca s-au vandut.

Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew