This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Jante ieftine pe piata din Romania



 
#1

de ceva vreme am tot vazut pe piata noastra jante ADVAN la preturi de ...80 euro bucata. ok, clar sunt replici si ma apuc sa sap pe net sa vad ce e cu ele. am ajuns la concluzia ca ai sanse f mari sa iti iei ţeapa cu orice marca, e plin de oz, momo, advan, sparco.....ce vreti voi. un mic exemplu:
http://www.qswheels.com/main/ProductListEn.asp?CID=21
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#2

Clar imitatii, jantele adevarate sunt stantate si se cunoaste si dupa greutate.



Reply



 
#3

Ma uitam si eu intr-o vreme dupa niste replici de Volk insa n-am gasit pe piata noastra. Iar, decat sa aduc replici de afara, mai bine aduceam the real deal. Intre timp m-am reorientat pe ceva mai pamantean Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#4

yula, uita-te la jantele de pe site-ul ala, sunt COPIATE 1 la 1, si logo si tot, numai greutatea le diferentiaza.
http://piese-auto.anunturi-auto.4tuning....00378.html
w33bbo, replici decente gasesti la drag wheels http://www.dragwheels.ro/contact.php
merg cu ele de peste 2 ani si nu am nici un fel de problema. si greutatea e rezonabila.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#5

Drag Wheels sunt la fel ca Rota, nu sunt de calitate proasta.

Advanurile alea mai au si alte stante pe spate care sigur lipsesc la astea. Si daca ai vazut un original in fata iti dai seama imediat de diferente.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#6

Drag-urile alea nu sunt rele deloc. Avand in vedere greutatea ai zice ca-s "de firma" Icon_smile
Insa, din pacate, la pretul lor, cumperi Sparco-uri sau OZ-uri nu tocmai bottom-end. Si-s de preferat, zic eu.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#7

la sparco sau oz nu gasesti nimic sa dea in JDM, daca nu te intereseaza aspectul asta e ok.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#8

aveti incredere in oz-urile usoare si rezistente care sa aiba si un pret de janta normala? yo nu prea, dar posibil sa fiu subiectiv.
sparco sunt tot oz



Reply



 
#9

la o discutie scurta cu vanzatorul :
"jantele acestea sunt made in japan , scrie pe ele, compozitia aliajului din ele este ALSI10, adica aceeasi compozitie ca si la aoricare alta janta! la o dicutie cate mai sincera, toate jantele facute in china sunt de 10 ori mai bune decat oricare altele , deoarece chinezii au tehnologiile de fabricare cele mai noi !! BBS sunt facute de anul trecut cu cea mai noua tehnologie de fabricare a chinezilor si anume ,au spitele goale pe dinauntru
topcartuning: chinezii sunt cei mai avansati in materie de orice
topcartuning: daca ne documentam mai mult decat sa citim toate prostiile pe care le spun copii de 16 ani pe forumuri, vom vedea cu siguranta ca aceste lucruri sunt 100% adevarate "
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#10

Rollinglaugh chinezii si tehnologia Rollinglaugh



Reply



 
#11

Rollinglaugh spite goale pe dinauntru, ha?
Pai cum sunt Made in Japan daca sunt facute in China Confused

Jantele usoare si rezistente sunt facute prin forjare!!
http://www.mackinindustries.com/md/rays/...block.html
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#12

bah yula, normal ca scrie made in japan ca sunt copiate, matriţe dupa cele originale. crezi ca matrita se adapteaza singura in functie de locatia pe glob?
i.am trimis linkul ala de unde provin si n-a mai raspuns nimic Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#13

Incearca si omul sa isi vanda marfa, sunt destui creduli in Romania asa ca are piata de desfacere Icon_smile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#14

una e sa incerci sa vinzi, alta e sa faci pe deşteptu'.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#15

Wow! Spite goale pe dinauntru! Vreau! Vreau! Vreau! Mega-tehnologie chinezeasca!
WTF?!? Ala vorbea la misto sau chiar mai crede in barza si Mos Craciun?

Referitor la OZ-uri: daca-s chiar OZ, da, am incredere. Stiu niste Allegerita care au vazut etape de coasta si Hungaroring si n-au nici pe naiba sa le pieptene. Dar costa Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#16

E plin ebayul si piata din UK, IRL de jante second de la producatori buni, unele le iei la pret de nimic. de ce nu dati o geana si pe acolo, o sa merite asteptarea Icon_wink
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#17

asa ca fap divers bielele eagle sunt fabricate de cat rods, o firma chinezeasca care fabrica cu materiale din SUA.
la fel si crower, mecanizarea se face in China iar finisajul in SUA.
ieri am luat si eu 4 OZ-uri cu 80€ pentru slick-uri, trebuiesc aranjate putin

(15-05-2012, 12:19)yulasinio Wrote: Jantele usoare si rezistente sunt facute prin forjare!!
http://www.mackinindustries.com/md/rays/...block.html


si costa o caruta de bani Icon_wink



Reply



 
#18

bai, cum i-am spus si aluia, e o diferenta intre productia in regim lohn, unde se produce cu materialul venit de la producatorul mama, in alta locatie cu costuri reduse de productie. asa se fac in alba cizme moto dainese, insa totul se aduce de dincolo.
alta mancare de peste e cand se face ceva replica, arata la fel dar material infinit mai prost.
mai stiu si cazuri fericite inca care pe langa o linie lohn, mai capuşaza cineva si revinde acelasi produs rebrenduit, sau fara brand pe el.
un exemplu bun e toba mea care e o replica de 2 lei dar f bine facuta si din material corect.
dar la jante e mai complicat....
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#19

dai un ban dar stai in fata Icon_smile

Am vazut TE37 de vanzare si cu 350€ pe 15". depinde de cum ai norocul.

Eu am dat 800€ pe ale mele cu gume perfecte, deci daca scad 400€ gumele raman cu 400€ platit pe jante, ceea ce cred ca nu e rau pentru jante "adevarate"
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#20

(15-05-2012, 14:36)yulasinio Wrote: Am vazut TE37 de vanzare si cu 350€ pe 15".

Toate 4? Unde?!?
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.