This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

'98 NSX



 
#1

si cu asta termin aventura de honde e un model din 1998 , pentru care nu stiu diferenta intre alea din 90-96 cu 97-2001 e ca asta are dublu airbag , servodirectie , 3.2 V6 in 6 trepte,admisia e schimbata,suspensia , frane ,jenti si cred ca mai e ceva maruntis. urmeaza sa o vopsesc integral (inca nu is decis la culoare) dar prima data o sa cumpar fusta spate lateralele si daca o raman bani un eleron replica type R , in rest merge totul pe ea


Attached Files Thumbnail(s)
                       
   



The following 1 user says Thank You to blondu for this post:
  • Un_dac
Reply



 
#2

Bow

Eu zic sa ramai pe aceeasi culoare ca arata bine si nici nu scoate mizeria in evidenta Icon_wink
Ceva prime impersii poti sa ne dai?

Sa ai bafta de ea si sa te poarte cati mai multi km fara probleme Biggthumpup
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#3

mane sa ai parte de ea, pacat ca am fost la servici si nu am putut sa onorez cu prezenta cand ai trecut prin Madrid , bafta in continuare si sa multi kilometri fara probleme Icon_wink



Reply



 
#4

Sa o stapanesti sanatos si cati mai multi km fara incidente!!!



Reply



 
#5

Ptiu! Bate-te-ar norocu'! Sa te bucuri de ea si sa ne bucuri si pe noi cu cat mai multe imagini curand Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#6

sa o stapanesti sanatos si cat mai multi km! arata foarte bine Drool

nush cum sunt drumurile pe la voi da ar merge ceva tranteala iar legat de culoare, mie mi-a placut mult pe rosu, ai si acoperisu negru mai faci jantele albe sau bronz si e done Icon_biggrin



Reply



 
#7

felicitari, urari ca la nunta.....oricum, tu stii cum te simti Icon_biggrin
si eu votez pentru milano red cu jante titanium sau sports bronze
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#8

Felicitari! Sa te bucuri de ea.
Cum e viata la volanul unui NSX?



Reply



 
#9

Felicitari pentru achizitie.For the win Daca eu la un EJ9 am fost foarte incantat cand am pus prima data picioru in masina, imi imaginez cum esti tu cand pui picioru' in NSX. Bafta cu bijucaria si s-o alergi sanatos. Daca accepti o parere, subscriu si eu la un milano red la culoare, insa cu siguranta masina o vei personaliza asa cum crezi ti se potriveste tie mai bine. Asfalt uscat vtec.
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec



Reply



 
#10

Mamaaa ce masina, cum e, iti vine sa te mai dai jos din ea? Daca nu ai probleme cu mizeria pe acolo fa-o championship white, ar da belea cu ceva jante mai inchise la culoare.



Reply



 
#11

felicitari man! sa o folosesti sanatos! e foarte tare masinutza si-mi place interiorul /pozitia la volan mult de tot Good luck



Reply



 
#12

multumesc la toti , azi am curat toata admisia si injectoarele pentru ca avea relantiul instabil , am spalat si mocheta din portbagaj si urmeaza mocheta din interior ca miroase a inchis , in rest e bineeeee la volan nu ma pot rabda sa nu o calc putin , nu viteze excesive dar sunetul vtec-ului la masina asta e impresionant , pozitia la volan la inceput imi era ciudata pentru ca pedalele is foarte in dreapta de tot dar acum e perfect , culoarea cred ca ramane aceasi dar cu o perla puternica nu de alta dar sa dezmontez masina bucata cu bucata mi cam groaza , vedem cand isi face timp si vopsitorul de mine si ce pareri are si el , in rest ma streseaza antena are 1m cand se ridica , tre sa caut una de s2000.



Reply



 
#13

Nu pot decat sa oftez si sa te invidiez in acelasi timp Biggthumpup. Nu multa lume are prilejul de a se urca in NSX , dar sa detina unul.
Desi te-ai decis in privinta culorii eu mereu am considerat ca un NSX pe negru sau galben este mereu aparte Icon_smile.



Reply



 
#14

Asa zic si eu ....in privinta culorii !!! Ai o masina superba, sa ai parte de ea ! Bafta


Sent from my iPhone using Tapatalk



Reply



 
#15

merci merci , in privinta culorii inca nu is decis nicicum , ma bate gandu la cenusiul de pe modelele noi de aston martin , creca db9 e modelu , o sa vad , restu ma bat la cap cu rosu ,, oi vedea io , ce ma preocupa acum e putoarea care nu reusesc sa o scot din mocheta nici cum si sistemul audio care imi place super mult cum suna dar ma streseaza caseta , ideile care le am pana acum e sa instalez un hands free cu iesire de Ipod ca tot il am in sertar si sa nu ma tot streseze radioul , alte opinii ?



Reply



 
#16

alte poze, un filmulet un sunet ceva nu ai facut? Icon_smile cum ti se pare acum ca te-ai acomodat cu ea, e fain cu rwd ? Icon_wink



Reply



 
#17

urmatoarea sesiune de poze o sa fie cand o termin cu totul , cu sunet nu prea are rost , din interior se aude frumos dar in rest e foarte silentioasa , sper sa fac rost de o toba sau sa fabric una din inox , m-am acomodat super bine cu ea , cu tractiunea pe spate eram obisnuit de la S2000 , dar NSX-ul e mult mult mai stabil si mai equilibrat , are foarte mare aderenta la sol fata de s2000 , se vede ca greutatea e bine impartita



Reply



 
#18

la sunet ma refeream la motor .... cred ca e mai placut sa se auda motorul decat toba. Doar pentru sunet nu cred ca se merita sa-ti faci o toba.
Mie mi s-a luat de sunet de toba, prefer sa fie cat mai putin restrictiv si cat mai silentioasa, batranetile astea Icon_smile

ai bridgestone-urile cu care vine masina sau altceva?



Reply



 
#19

Sa o stapanesti sanatos si s-o alergi multi km cu placere si fara probleme!!!

Idee pt sistemul audio - in masura in care se poate integra un 2DIN de la o firma mai in firea ei, nu o chinezarie, go for it.
Icon_evilNu ascult tot timpul Rammstein, dar atunci cand se intampla, asculta si vecinii...Icon_evil





Reply



 
#20

cand am luato eu era fara ITP si nu trecea ca erau crapate cauciucurile , in momentul ala la cum stateam cu banii am optat pentru niste falken 452 , erau ieftine si lumea vorbeste bine de ele oricum sper ca intro zi sa imi permit niste Volk-uri si o sa pun si alte cauciucuri , sistemul audio nu vreau sa il schimb , ci doar sa il modific cumva (fara se se vada vreo instalatie noua)ca sa am o iesire ori de usb ori de ipod si hands-free mi se pare cel mai ok...



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.