This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda Civic 1.7 '01 coupe



 
#1

Buna seara/ziua/dimineata.

Anul fabricatiei 2001. Anul achizitiei 2009 (noembrie). Puterea stoc era de 120 cp.
Dispune de arcuri H&R -35mm, telescoape Blistein H4, filtru aer/ulei K&N, uleiul l-am schimbat recent, am optat pt Shell Helix 5W-40in favoarea prea bine cunoscutului Motul. Frane pe fata AEM si pe spate EBC. Jantele sunt de 17" cu bordura (nu stiu ce model :"> ). Gumele sunt Good Year Eagle 1 215/40 17. Catback N1.

Masina o folosesc in fiecare zi, de cand o am nu am vut probleme mari cu ea ( cu exceptia franelor care erau uzate la maxim in momentul achizitionarii masinii ). are 180k km. merge ca in prima zi Icon_cool

[Image: dsc00011li.jpg]
[Image: dsc00012nl.jpg]
[Image: dsc00013iu.jpg]
[Image: dsc00078ci.jpg]


Ultima poza am facut-o ieri diminata in parcare, se pare ca un tantalau/tantalaie nu a avut loc de masina mea...

numai bine Biggthumpup




Reply



 
#2

Arata bine coupe-ul, ar mai merge un pic lasat dar pe drumurile alea in Romania ti frica ca iti lasi bara sau baia de ulei pe undeva :icon_no:

Apropo, bine ai venit pe forum Welcome
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#3

frumos coupe-ul! observ ca ne-am luat catback..cum e? bine ai venit man!



Reply



 
#4

frumusica, da o vopsea pe jantele alea sa pui o tuse de culoare pe ea Icon_wink
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#5

Cred ca ar merge un bronz pe ele Icon_cool
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#6

(18-10-2010, 22:54)Milad_Vti Wrote: frumos coupe-ul! observ ca ne-am luat catback..cum e? bine ai venit man!

multzam de primire.. catback-ul se aude bine. nu ma plang de el, silencerul l-am dat jos din a 2-a zi. singura problema e ca atarna mai mult decat sistemul original de evacuare, drept urmare trebe sa fiu si mai atent la gropi, denivelari. De exemplu la Iuliu Mall, tot timpul freaca tzeava de limitatoarele ala de viteza, oricat de incet as trece peste ele.. daca mai sunt cu 1 sau 2 oameni in masina.. ii pun sa se dea jos.. Icon_smile) in rest e OK!

@LIVIU_CTS mi-a mai spus cineva sa le vopsesc.. Confused



Reply



 
#7

Sa fiu sincer al tau nici nu atarna foarte jos. Sa vezi cum e rezonatorul de pe intermediara mea :">
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#8

(19-10-2010, 00:03)yulasinio Wrote: Sa fiu sincer al tau nici nu atarna foarte jos. Sa vezi cum e rezonatorul de pe intermediara mea :">

si nu ti-e mila de masina ? Confused

cel mai clasic film, se repeta aproape in fiecare zi.. ca sa ajung la lucru trebuie sa strabat o strada (200m) plina de gropi.. totul e ok (merg cat se poate de incet, sa nu imi omor directia si suspensiile) pana cand apare in spate clasicul logan de taxi care sta ala 10cm de fundul meu, normal ca na grabeste si face semn cu farurile.. pff nu ii suport ! scz de offtopic Icon_cool



Reply



 
#9

Asa e si aici + miliarde de rampe pe care le urasc. Pe unele dintre ele trebuie sa le abordez in diagonala sa nu raman cu masina pe praguri, lucru care s-a mai intamplat de altfel :icon_evil:
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#10

chiar deunazi ma gandeam la ce spuneai tu....tipica faza..cea mai intalnita....blitz din spate ca mergi mai incet la o groapa sau eu stiu...eu nu as fi mers mai tare...ce poate sa faca sa urce pe mine?! sunt in germania acum....si nu te depaseste lumea...nu blitz, nu claxon....nu nimic! e alta viata! ai putea sa faci un photoshop cu rotile sa vezi ce si cum!



Reply



 
#11

Foarte frumoasa, nu prea am vazut modelul Icon_smile nice



Reply



 
#12

frumoasa masina. Pentru RO eu spun ca nu e cazul sa o cobori...



Reply



 
#13

update, mi-a facut un vecin tuning de parcare la masina. bineinteles ca nu am avut cui sa-i multumesc.. intrebare.. va trebui revopsita toata bara, nu?

[Image: dsc00092z.jpg]
[Image: dsc00093yh.jpg]

//-// (()) //\\// //)) //\\



Reply



 
#14

Urat! De revopsit se revopseste toata, iar, daca are si crapaturi, se mai umple si cu chit, in cazul in care nu-s prea mari. Bafta!



Reply



 
#15

Ca sa iasa cat mai bine trebuie vopsita toata Icon_sad Urasc oamenii astia, la fel am patit si eu inainte sa plec in tara anul asta.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#16

vopsesc bara cand se mai aduna zgarieturi, am impresia ca sutn abobat, aproape odata la 2 saptramani ma slefuieste un cretin. ma gandeam sa imi pun alarma cu responder, cand vibreaza, am zburat in parcare.. ma gandeam la o alarma viper 350, cand iau salaru o montez. bara o las asa pe moment, 100% o sa mai apara si altele
//-// (()) //\\// //)) //\\



Reply



 
#17

eu am dinaia..numai ca fara responder.....ce pot sa iti spun de viper..e ca sunt f f bune! eu mi-am montat-o la falcon! am ceva pile pe acolo! daca vrei let me know si iti dau un numar de tel



Reply



 
#18

Ai reusit sa iti repari lovitura?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#19

@yulasinio
nu am vopsit-o ca intre timp au aparut alte probleme, si anume: batai la roata dreapta fatza cand cand franez sau in frana de motor
//-// (()) //\\// //)) //\\



Reply



 
#20

Ce fel de batai, cum se aud? Pot fi multe, de la rulment, pivot la capul de la planetara...
Cat consuma motorul asta de 1,7 mixt?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.