This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

CTR EP3



 
#81

Încearcă sa vb cu cei de la HTR. Ei au toate certificatele. Ar fi trebuit ca o copie după certif de omologare sa îl primeşti la cumpărarea maşinii.

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#82

Scrie un e-mail la HTR: office@hondatrading.ro .
Daca nu primesti raspuns, da-mi un PM si aflu un numar de telefon mai direct, la persoana care se ocupa cu omologarile.
De curand s-au facut multe modificari in echipa HTR, au venit si plecat o gramada.



Reply



 
#83

multumesc mult tuturor. astept pana maine sa vad ce face RAR-ul. dar nr de omologare e identic pt orice EP3 (pt Romania)?

(24-09-2012, 15:28)kinky_boy Wrote: la mine este : ABHN1122712I4CE3

daca iti mai trebe ceva da un telefon


man poate undeva e o greseala, trebuie sa fie din 15 caractere din cate stiu. poate e din 16 ca au bagat CE in loc de E cum era inainte...



Reply



 
#84

am rezolvat, am primit CI de la Bucuresti si masina e acum din 2005 Icon_biggrin

dosarul e 90% gata, maine ma usurez de taxa si iau numerele. am facut si dosar de recuperare etc Biggthumpup

....am si bagat doua urcari pe Gutai (pe ploaie) dupa stresul asta cu actele. i-am dat-o si lu batranu' sa experimenteze si el vtec pe apa Icon_biggrin



Reply



 
#85

Si care a fost reactia?

Bine ca ai rezolvat Biggthumpup
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#86

pai prima data m-am dat eu si am tot derapat ca nu aveam aderenta nici in 3 si ma tot arunca pe exterior. am mers intentionat haotic sa vada putin cum e , apoi s-a urcat si el si tot accelera progresiv. apai cand a dat doi plin a inceput sa-l poarte de colo colo Icon_biggrin (de la 4000 sare in decuplaj)

masina merge absolut perfect, am tot tras de ea in vacanta asta fara. nu-i mai schimb absolut nimic la geometrie. cand ma intor o sa iau RE 050 pe 214/45/17 si jante cu canal de 7.5.

.... s-a inteles de minune benzina din Romania. am folosit Petrom, Omv, Mol si Lukoil. cel mai mult am mers pe Mol (sunt toate la fel imho)



Reply



 
#87

Nu mai zi de benzina, cred ca cea mai proasta beniza din Ro e mai buna fata de 95 care il avem aici.

La fel se comporta si a mea pe ud daca bagi piciorul in ea.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#88

(25-09-2012, 21:51)Tomi Wrote: masina merge absolut perfect,


cred ca esti prima persoana pe care o aud ca spune asta despre masina proprie Icon_biggrin Thumbsup



Reply



 
#89

nu stiu de unde ai pus tu benzina dar daca pun de 95 imi vine sa-mi dau foc la masina. poate ca e mai greu sa simti asta la 200 cp, la 140 insa simti si pasageru Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#90

foarte bine ca ai rezolvat tomi, sa fie intr-un ceas bun!

si eu am pus tot 95 ultima data si trage foarte bine Icon_smile



Reply



 
#91

masina merge mult mai bine cu benzina din Romania. probabil ca din cauza ca are sub 95 (arde mult mai usor/complet/rapid si poate e in limita de knock)

....am fost acum sa scot numerele. nu mi le-au dat ca nu au in baza de date omologarea din CI eliberat de RAR. cred ca e mai usor sa inmatriculezi o masina furata decat un EP3 in Baia Mare. daca stiam inmatriculam demult pe Bucuresti.



Reply



 
#92

las-o draku....
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#93

(26-09-2012, 11:34)bo9dan Wrote:
(25-09-2012, 21:51)Tomi Wrote: masina merge absolut perfect,


cred ca esti prima persoana pe care o aud ca spune asta despre masina proprie Icon_biggrin Thumbsup


nu a fost de la inceput asa, dar acum ar fi cazul sa "returneze" intretinerea paranoica si lucrarile ce le-am facut Icon_biggrin



Reply



 
#94

...am scos azi nr in sfarit.....



Reply



 
#95

Cred ca desfaci o sampanie Icon_smile



Reply



 
#96

....nu man ma duc sa schimb uleiul in cutie la un Mercedes si sa rezolv o platforma pt Italia Icon_lol



Reply



 
#97

Rollinglaugh Rollinglaugh Rollinglaugh e si asta un mod de a sarbatori...spor la treaba



Reply



 
#98

.......reintors in Italia am venit cu Ford-ul (Honda e acasa la Baia Mare) si vreau sa-i fac o reparatie capitala la motor.

....in masina si-au bagat picioarele niste "mecanici" si au dat peste cap toata tubulatura de EGR ceea ce a creat haos.

incep sa desfac si ce gasesc. 4 suruburi lipsa la galeria de admisie, garnitura de admisie montata cu...vazelina. 3 surburi lipsa la galeria de evacuare, scapare de gaze, ganituri topite...

....surbuburi nestranse la iesire EGR de pe turbina cu iminenta topire a ganiturii si scapare de gaze pe solenoidul de la geometria variabila...

....noroc ca motorul asta are chiulasa de fonta ca altfel se topea.



Reply



 
#99

ce natie sunt mecanicii cu ghilimele?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

din baia mare, man. am mai gasit si filtrul de aer rupt, l-au ingramadit acolo....



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.