This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

CTR EP3

man eu am AST de 5 ani pe Subaru si sunt mega multumit, o suspensie foarte smechera, din ce am avut eu vreodata cea mai smechera si am incercat kv variant, bilstein, tein, h&r, bc, ast street, singura egala a fost un proflex cu care am mers, in schimb cam orice suspensie cu compensatoare isi face treaba in mare cam la fel dar diferenta este uriasa intre una cu compensatoare si una fara, da anul asta au inceput baietii pana acum au fost doar 2 etape, Hungaroring si SlovakiaRing nu stiu unde e urmatoarea etapa in schimb, nu am fost anuntat inca

mai mult o suspensie ca ast competition gandestete ca este rebuildable, ceea ce e f bine ca asa ii faci o revizie odata la 2 ani si aia e job done
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

Reply

revin cu un link http://www.ast-suspension.com/index.asp
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

Reply

si eu recomand AST

Reply

(06-07-2012, 10:32)STI Wrote: revin cu un link http://www.ast-suspension.com/index.asp

mersi man. studiasem deja site-ul dupa ce mi-.ai zis de ei.

Reply

....da, am fost azi noapte la un rally de noapte. prima masina start la 00:01...

cu o juma de ora inainte de start s-a gasit un cadavru pe proba in noapte.... mister total...

...restart la 01:15, primele masini de la clasa istorica. dupa cateva masini tot in zona in care a fost gasit cadavrul, moare un pilot , infarct. a apucat sa opreasca masina si a murit saracul in ambulanta in drum spre spital. RIP Icon_sad

cursa a luat o intorsatura aiurea , toata zona fiind blocata, o zona de munte/colina. faza e ca fanii nu prea puteau parasi zona deoarece drumurile erau blocate chiar daca cursa urma sa fie anulata.

in acest haos, incercand sa ma intors acasa am nimerit de unul singur in pustietate printre dealuri pe cca 100 km de drum lat cat masina si 80% nou asfaltat Icon_yikes

a fost ceva de vis... traseu foarte ingust in plina noapte. n-am avut problema cu lumina ca am bi-xenon de 55W pe care l-am ridicat la maxim.
asfaltul fiind impecabil masina nu m-a aruncat pe iesire din viraje. pe sfarsit am reusit sa cresc ritmul foarte mult, am intrat in acea betie si simbioza cu masina desi eram constient ca am sanse maxime sa o sparg la cum am mers. Icon_biggrin
se vede ca setup-ul si geometria s-a pretat foarte bine la traseul ala chiar ruland pe gume de strada.

am reusit sa raman doar fara bara fata pe care am rupt-o la o saritura si a nenorocit-o cand am luat un interior prea optimist. masina prea a stat la naftalina asa ca i-a venit timpul sa fie tratata fara nici un fel de menajament.
cel mai rau imi pare ca aveam montata camera.

afara au fost 22°C si masina a mers la top. saptamana trecuta pe alt traseu la 30°C chiar si cu corectiile la avans pe care le-am facut masina mergea la 80%.

ce noapte Icon_peace

(azi am desfacut una alta sa vad daca n-am spart ceva amortizor sau altceva insa e totul ok.)

Reply

o noapte de adrenalina zici, dar ai apucat sa filmezi sau voiai sa zici ca nu ai avut montata camera
la drumul cat masina tre sa mergi ca trenu pe sine Icon_biggrin fain oricum

nu folosesti compensare la harta in functie de temperatura sa nu stai sa o modifici manual mereu?

Reply

nu, nu am avut camera la mine. am lasat-o intentionat acasa pt ca daca o am la mine tot umblu aiurea sa filmez si nu ma "concentrez la cursa".

toate compensarile sunt modificate (AFR Vs ECT Vs IAT , Ignition Vs ECT Vs IAT, etc etc toate in low si hi speed) dar sunt in limita safe.

harta ta e identica la capitolul asta.

Reply

jane, sunt cu inima alaturi de tine Icon_biggrin. si vedeam drumu....Happy
nici eu nu ma mai leg de camera la curse de mult pe aceeasi tema Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat

Reply

se pare ca vin cu masina in tara pana la urma. saptamana viitoare dupe ce primesc confirmarea pt platforma o radiez Ylsuper

Reply

e asfalt nou pe mesteacan Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat

Reply

Pai o lasi in Romania s-au o transcri in tara si te intorci cu ea in Italia?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Reply

ma intorc cu ea Icon_smile

Reply

cum mai e treaba cu inscrisul ?

Reply

de luna viitoare intra in vigoare noua taxa care se va calcula efectiv prin prisma gradului de poluare si nu va face diferenta intre masini noi sau second. cica se va tine cont si de veniturile din Romania, etc etc

din cate vad eu treaba nu e mediatizata mai deloc. cine stie oare de ce.....Icon_biggrin

Reply

odata intors cu ea inscrisa in ro, cat ai drept de circulatie .... aici is 6 luni din cate imi aduc aminte

Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew