This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Vand: Piese din dezmembrare Civic EG3 1994



 
#1

Dupa cum spune titlul se dezmembreaza una bucata Civic EG3 din 1994. Masina este aproape completa lipsindu-i parbrizul, chederele, rezervorul, cea mai mare parte din interior si alte maruntisuri.

O las sa plece completa (minus piesele enumerate mai sus, evident) si deja desfacuta in mare parte pentru pretul de 1500e negociabil (plus transport).

Ca sa explic pretul, pentru ca unora li se poate parea mare pentru un EG3 dezmembrat, va spun ca masina are articulatiile reparate complet (bucsi, amortizoare, arcuri - totul e nou), toata rugina a fost eliminata, iar caroseria e reconditionata si terosonata mai bine decat in fabrica pe dedesubt.

Motorul este dat jos de pe ea si, pe langa D13B2-ul complet, mai vine si cu cele necesare pentru o conversie la injectie (chiulasa, ECU etc etc) de pe un D15 (cel de 105bhp - nu ii stiu exact indicativul), PLUS carburator de rezerva si alte cateva piese extra. Lipseste instalatia electrica din compartimentul motor - ea exista fizic, dar proprietarul anterior a fost foarte "inventiv" si...

Daca nu ma insel exista si un set de discuri + placute nou-noute, plus un set de etrieri de VTi si toate cele trebuincioase (sablate si vopsite deja in rosu) pentru conversie pe fata. Mai exista si doua (parca) punti spate complete de VTi, cu frane pe disc, ce insa n-au fost dezmembrate si reconditionate.

Pe langa astea mai avem una bucata volan aftermarket nou-nout, un set de proiectoare nou-noute (cu tot cu partea electrica, inclusiv butonul din bord), oglinzi cu reglare si rabatare electrica (SH), fete de usi cu comanda electrica a geamurilor in piele neagra, cu tot cu macarale si tweetere, una bucata bara fata nou-nouta, jante aliaj de 13" cu anvelope noi de iarna (rulaj max. 500km) etc etc etc.

Ca sa va faceti o idee, piesele au costat spre $5000 la cumparare din diferitele locuri (pentru unele mai avem facturile). Prefer sa o dau cuiva care sa-si asigure transportul si sa o ia cu totul, dar merge si pe bucati.

Poze n-am si nici nu cred ca voi avea pentru toata remorca asta de piese, insa am sa ma chinui sa fac daca sunt obligatorii.

Relatii si preturi en-detail la telefon: 0755.104.557, 0728.618.450, 0762.749.726, sau alexandru[dot]malinas[at]gmail[dot]com
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#2

Upsie!
Caut centre de dezmembrari in speranta ca o dau cu totul odata, la un pret mai mult decat decent.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#3

Arunca un anunt si pe 4tuning ca poate prinzi pe cineva de pe acolo.

Bafta.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#4

oare bucşile de eg3 merg pe eg2?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#5

S-ar putea sa nu, dar s-ar putea sa da. Ideea e ca-s multe piese care se pot schimba intre ele, insa nu vreau sa te induc in eroare. Intreaba pe cineva de la Honda daca stie, ca sa nu aflu eu vreo prostie si sa fie mai mare daraua ca ocaua.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#6

incerc sa le identific eu cu hondaoriginalparts
am nevoie de codul modelului (dx, sau lsi sau esi sau ce o fi)
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#7

Teoretic ar fi DX. Ti-as putea da VIN-ul daca te ajuta (desi talonul e la ASKO momentan).


---
I am here: http://tapatalk.com/map.php?zsjyjt

2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#8

ajuta clar
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#9

Pentru Liviu: JHMEG33200S215223

Anunt un UP si disponibilitatea de a auzi si alte preturi - ORICE preturi - pentru toata conserva.
WTF people?!? Sunt piese in ea sa uitati de alte investitii intr-un EG3 pentru vreo cativa ani...
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#10

deci dude, dupa codul tau se potriveste tot ce ma intereseaza pe mine.
fa-mi un pret la tot ce inseamna braţe/articulaţii si daca esti deacord sa astepti plata pana le pun sus, ca sa fiu sigur de o treaba.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#11

Cu plata astept, nu-i bai, ca nu e ca si cum se inghesuie careva sa le ia Icon_smile
Da-mi oleaca de timp ca sa vad cum rezolv cu ASKO, daca o mai tin ei acolo pana reusesc s-o dau pe bucati (lucru care s-ar putea sa dureze). Daca ei sunt de acord sa mi-o gazduiasca cata vreme o descompun in factori primi, ne intelegem cu siguranta.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#12

@w33bb0: Ai pus-o si pe 4T? sunt multi cu EG3 pe acolo, nu sti niciodata de unde sare iepurele Icon_wink
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#13

sper sa ajungi la o intelegere cat mai repede, eu tocmai eram pe punctul de a comanda un set de bucşi, sa am ce meşteri in concediul de paşte. aştept un semn de la tine, poate ai un raspuns intr-o saptamana.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#14

@Yula: n-am pus-o, ca n-am prea avut timp si nici poze n-am cu ea inca. Cu proxima ocazie cu care trec pe la ASKO ii fac si niste poze si poate-o pun si-acolo.
@Liviu: eu sper sa am un raspuns de la ASKO zilele astea.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#15

daca ajungi pe la morman, mai fa si tu niste foto sa pui, poate mai trage ceva cu ochiu cuiva.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#16

Mormanul e morman si-atat Icon_smile
Poate-s eu defect, da' dezmembrari de Honde nu se afiseaza pe 4tuning. WTF?!?
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#17

Pai intra pe forum la sectiunea Honda si pune un thread acolo.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.






 
#18

(03-04-2012, 13:35)w33bb0 Wrote: Mormanul e morman si-atat Icon_smile

mai ai acolo discuri frana, placute, volan nou etc. din poze se poate vedea marca modelul diverse, vorba aia, o imagine face cat 1000 de cuvinte
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat






 
#19

Bun, am revenit.
Volanul va trebui dezgropat din morman si pozat, iar discurile si placutele... daca te referi la cele noi, sunt... noi Icon_smile Adica n-au fost puse pe masina. Da' tre' sa vad cu taica-meu exact daca-s de VTi sau altceva.
In alta ordine de idei, fa-mi o lista completa cu tot ce ai nevoie, ca sa le pot cere de la descompus. Preturi iti pot da cel mai devreme diseara, ca n-am nici cea mai vaga idee de cat costa ce. Te ocupi matale de transport, right?
Daca ajung maine p-acolo am sa trag niste poze la una-alta.
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!






 
#20

mie imi trebuie tot ce tine de bucşaraie. daca sunt puse pe braţe deja, sa vina cu tot cu brate, daca sunt si pivoti sau alt tipuri de articulaţii. de restul ziceam asa ca idee, nu neaparat pt mine, dar poate sare in ochi altcuiva.

da da platesc eu transportu, evident.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat





Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.