This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda CRV



 
#1

European Honda CR-V Concept Teased Ahead of Geneva


Following its American launch, the Honda CR-V will be making its European debut at the Geneva Motor Show in so-called 'prototype' form. The CR-V is described as an 'all-new' model and appears almost identical to the US version.This preview model is meant to highlight the exterior styling direction of the fourth-gen CR-V that will go on sale in the fall. Compared to its predecessor, it adopts a more aggressive stance with a bolder front fascia and deeper sculpting of the body lines.

The lower front bumper wraps neatly upward showcasing its SUV capabilities, while integrating into the fascia for improved aerodynamics.Honda's long-awaited 1.6-liter diesel engine is expected to power the CR-V, the handling and ride of which has been re-engineered for European tastes. A series of other changes have also apparently been made to differentiate between the US and European models.

[Image: 157735.jpg]

[Image: 157736.jpg]

[Image: 157738.jpg]

http://www.carbuzz.com/news/2012/2/24/Eu...a-7707484/

Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#2

Nu-mi place grila aia bagata in faruri, in rest e frumoasa masina si cred ca e foarte incapatoare.



Reply



 
#3

mie nu-mi place spatele, parca e...autocar
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#4

@Liviu Icon_smile))) - maxi-taxi!

Am citit eu bine, vor pune 1.6 diesel pe ea (e prima oara cand aud de asta)? N-o sa moara la deal? Totusi este destul de mare si modelul actual (si extrem de incapator dupa cum zice si @Den1grator) modelul nou ma astept sa fie si mai mare Icon_smile
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#5

Mi se pare ca e mai faina decat modelul american dar cu motorul de 1.6... nush ce sa zic. Probabil s-au gandit la taxe. Cica mult asteptat! Puteau sa puna macar un 2.0 de 180cp diesel sau unul pe benzina de 2.0 si 200-250cp cum este trendul acum. Om vedea!



Reply



 
#6

Ma gandesc ca daca iei una cu motor de 1.6 nu te trezesti ca vrei sa cari si o caravana dupa tine Icon_smile

Grila aia din fata nu da chiar bine dar poate se schimba treaba pana la productie.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#7

Hmm, nu da bine fiindca e prea mare? Oricum, in toate pozele pare ca e tanc, in realitate sunt foarte diferite proportiile, de asta cred ca si spatele va arata ok Icon_smile poate pana la toamna implementeaza si un buy-back pt PF la Iasi Icon_biggrin
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#8

Te bate gandul la una? Mai sunt cateva zile pana incepe Show-ul de la Geneva si atunci sunt sigur ca vom auzi mai multe detalii.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#9

Mie imi place...M-ar mira sa puna 1.6-le pe ditamai hardughia!!! in articol scrie ca "is expected" nu ca este certitudine. Ar fi fain sa puna motorul de Type S de 180 CP. Dar parca vad ca vine cu niste preturi de iti pica mecla...



Reply



 
#10

(27-02-2012, 12:42)yulasinio Wrote: Te bate gandul la una? Mai sunt cateva zile pana incepe Show-ul de la Geneva si atunci sunt sigur ca vom auzi mai multe detalii.

Ma bate gandul la una de cand am avut-o 2 luni pe aia de la ECO Challenge, din pacate atunci n-am avut bani, acum as avea ceva (mai discutam cand ma intorc din Columbia Icon_lol ) insa n-am reusit sa o vand pe a mea iar la schimburi nu gasesc CR-V-uri (Executive e mega raritate, cred ca mai degraba gasesti GT-R).

Cineva zicea ca in state sunt la pret mai mic decat vechiul model, cu un buy-back decent la Honda si cu un pret "normal" mai mai ca m-ar bate gandul la una noua Icon_biggrin

@BogdanT am vazut, insa mi se parea oricum suspect... doar pe masini gen Qashqai, ix35 si alte asemenea am auzit de motorizari asa mici, ma gandesc ca CR-V e in liga Santa-Fe, etc si de aici curiozitatea. Eu sincer am fost foarte incantat de acel 2.2 - 140CP, era super echilibrat la masa masinii.
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#11

(27-02-2012, 15:50)andrei_r Wrote: mai discutam cand ma intorc din Columbia Icon_lol )

Off: Vezi ca au prins fff multi in aeroport cu kilele de cocaina pe ei venind din Columbia RollinglaughRollinglaugh Dar 1 kil ti-ar fi de ajuns Icon_biggrin



Reply



 
#12

Exact la asta ma gandeam si eu Rollinglaugh daca scoti un kil de acolo te-ai scos de un CRV nou Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#13

Nu cred a tre' sa ne asteptam la preturi bune, ati vazut ca nu s-au modificat nici cu criza asta in jos. Nu stiu care-i filosofia Honda la faza asta dar din ce in ce mai putine se vand in Ro. Poate nu-i intereseaza pentru ca sigur stiu asta!



Reply



 
#14

(27-02-2012, 15:58)BogdanT Wrote: Off: Vezi ca au prins fff multi in aeroport cu kilele de cocaina pe ei venind din Columbia RollinglaughRollinglaugh Dar 1 kil ti-ar fi de ajuns Icon_biggrin

(27-02-2012, 16:30)yulasinio Wrote: Exact la asta ma gandeam si eu Rollinglaugh daca scoti un kil de acolo te-ai scos de un CRV nou Icon_biggrin

De unde atata bucurie Icon_lol cel cu care ma duc a zis ca prima oara cand a fost au vrut sa ii desfaca laptop-ul ca arata suspect Icon_lol

On-topic, sunt curios daca in America de Sud s-a lansat, amicul care ne-a invitat e insurat cu o columbianca posesoare de Civic Sedan, cred ca stie ceva despre marca Icon_biggrin
2009 Audi A6, 2.0 - 170CP, A/T, gri
Fosta: Honda Civic 4D 1.8 ES M/T Taffeta White



Reply



 
#15

Pai cand esti acolo te duci la o reprezentanta Honda si vezi daca au in showroom Icon_smile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#16

Honda a lansat in Romania noua generatie CR-V, cu preturi preturi intre 24.787 si 39.915 euro, TVA inclus. Obiectivul de vanzari este de 300 de unitati in 2013 iar masina este disponibila cu doua versiuni de motorizare.

[Image: 270912hon-b-655x437.jpg]

http://0-100.hotnews.ro/2012/10/19/foto-...va-inclus/



Reply



 
#17

Cum ieri am fost la Honda sa schimb gumele, am admirat şi noul CR-V. Arata muuuuult mai bine că in poze. Me like...
Şi surpriză surpriză...au la vânzare şi noul Civic Sedan!!! Sincer, îmi place cum arată. Şi asta arată mai bine ca in poze.

Sent from my HTC Desire S using Tapatalk 2
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#18

Astia nu sunt prea incantati de ea.

Sent from my Slimed i9000
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#19

Pai i-o dat 4 din 5, io zic ca nu-i prea rau.



Reply



 
#20

Dar la design ziceau ca nu prea e in ton cu rivalii.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.