This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

F1 thread - pentru fani



 

pai si eu asa stiam.  cum se da Alonso m-am uitat peste timpi si hop ...
am vazut si crash-ul live







Reply



 

Quote:Honda: the power of nightmares






Reply



 





Reply



 

Honda o belit-o atunci Icon_lol

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

bah da' numa romani angajaza astia peste tot, sau vesticii au gandire mai hoatza decat noi? Icon_smile
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 





Reply



 

chiar sunt curios unde o sa fie mclaren cu renault acum sa vedem cat de mult tragea unda in jos.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

cu honda nici nu prea terminau cursele



Reply



 

https://m.youtube.com/watch?v=bv2TUmvuWgk

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

Vettel e pe ulei.

https://youtube.com/watch?v=TjiCXhGuLgw

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

1.91 secunde Icon_yikes

https://youtube.com/watch?feature=player...ZVf6Sc989E

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

"Amândoi fac parte din categoria de piloți extrem de talentați în ceea ce fac cu mașinile lor și care pot obține în anumite momente ceva la care nu te aștepți. Unele tururi de calificare pe care Lewis le-a făcut au lăsat echipa fără cuvinte. Michael era la fel. Sunt doar câțiva piloți care pot face asta", a spus Ross Brown, directorul general al Formula 1.

"Lewis ... a meritat fiecare campionat câștigat. A ajuns la echipa potrivită la momentul potrivit și are performanțe maxime. Nu face greșeli și este un pilot fantastic. Performanța sa este excepțională. Nu este ca și cum Lewis câștigă din noroc. Câștigă pentru că face o treabă fantastică și trebuie să îi dai credit", a spus englezul.

Ce îi diferențiază pe Schumacher și Hamilton

"Au fost epoci diferite, concurență diferită, diferite tipuri de mașini și personalități destul de diferite. Personalități foarte diferite.

Lewis este incredibil de profesionist, dedicat și hotărât, dar Michael a avut intensitatea detaliilor față de mașină de care Lewis nu are nevoie. Michael a crescut într-o epocă în care nu exista tehnologia de acum. Analiza datelor a fost destul de brută, implicarea pilotului a fost mult mai mare.

Acum, un șofer coboară din mașină și inginerul analizează comportamentul mașinii din fiecare colț. Deci pilotul aproape că nu trebuie să spună foarte multe.

Nevoile și cerințele unui pilot sunt cu totul diferite. Michael a avut acea intensitate și implicare în mașina pe care Lewis nu trebuie să o aibă, așa că nu știu cum s-ar implica în acest fel, deoarece a fost crescut într-o epocă în care nu este nevoie", a precizat Ross Brawn.



Reply



 

Is curios dc acum la plecare H a reusit sa scoata un motor bun cam hilara conjunctura   Icon_lol



Reply



 

Poate că acum au ajuns vârf cu cercetarea etc. de când au revenit. Iar acum probabil trebuiau să investească în un design nou și au decis să renunțe.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

Păcat totuși că renunță. Sunt sigur că mulți din echipă vor continua cu RedBull.

https://honda.racing/f1/post/behind-the-...power-unit

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

nu-s mare fan, dar mi se pare foarte incitanta situatia din f1 acum, cu egalitate de puncte inainte ultimei curse. eu merg pe mana sansei pentru MAx sa ia campionatul .... altfel intr-o lume fara noroace ghinioane etc cred ca Ham ar castiga ultima cursa datorita masinii Icon_razz



Reply



 

Nici eu nu prea urmăresc, mă mai uit la rezumat câteodată. Săptămâna trecută am văzut totuși calificările pentru că au fost la o oră mai târzie. Max avea șansă mare la P1 dar l-a ajuns presiunea și a dat cu ea de gard. Cred că diferența asta între mașini îl face să meargă tot timpul la limită și de aici apar greșelile.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.