This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

2008 CIVIC FN1 TYPE-S



 
#1

A venit vremea sa fac topic si civicului, unii dintre voi cunosc masina, celorlalti sper sa va placa.
Asadar civic 2008 type-s, care initial trebuia sa ramana in configuratia stock pt ca era f frumos insa boala personalizarii nu te lasa linistit.
Astfel in primul an a primit un C.A.I injen, a urmat un catback Invidia si un set de Eibach pro kit. catalizatorul a "zburat" in favoarea unui testpipe Weapon-R bandajat cu delicateţe. jantele erau prea cuminti si prea bagate sub masina asa ca au facut rocada (pe sezonul cald) cu un set de Drag 17x8 cu et 47. Nici ele nu au ramas f mult timp asa cum au venit de la magazin, au primit si o dunga verde aplicata manual Icon_biggrin . Nu puteau ramane neasortate cu niste piuliţe verzi din aliaj ergal.
Cu totii stim ce vopsea acuarela avem asa ca am pus un colant carbon-look care da si bine zic eu.
In interior....nu prea ai ce sa faci, totul e ...star trek....un shift knob skunk2 si gata. difuzoarele stock de pe spate au fost inlocuite de unele alpine pe doua cai, un amplificator in portbagaj si un sub magnat care dezmembreaza masina Icon_biggrin
sa vedem ce mai urmeaza....    


Attached Files Thumbnail(s)
                       
                   
   
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#2

Frumoasa jucaria.
Ar merge bine un spoiler si grila fata schimbata Icon_biggrin



Reply



 
#3

stiu insa ma preocupa latura tehnica mai mult. astept sa vad ce se intampla cu hondata pt r18a2, tin legatura cu cineva in grecia care a pus turbo pe r18a2 si e f multumit....sunt directii care cer finante, infumusetarea ramane mai la urma Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#4

fioroasa tare! liviule tu acu vrei sa le upgradezi pe toate? si crx si civic si motor Icon_smile dupa aia nu mai stii cu care sa mergi




Reply



 
#5

si-asa vara cam someaza civicu, ca e numa calare pe motor si cateodata cu coafeza Icon_biggrin.



Reply



 
#6

Rollinglaugh dap, e greu sa fii in multe directii Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#7

Singurul lucru care l-as schimba la masina asta e grila fata, daca ai pune una gen Type-R cu plasa eu zic ca exteriorul e rezolvat Icon_wink
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#8

da man, vreau asta din prima zi, insa mai bine dau banii pe altele inainte de grila Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#9

Chiar costa o avere grila aia? Tu ai imbracat-o pe aia originala in folie?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#10

pai cred ca da, mai bine fac un resoft de banii aia, sau furtune de frana...
da, e cea originala cu folie pe ea.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#11

Era un FN2 lovit pe 4tuning de dezmembrat, vezi daca nu mai are grila fata. De acuma poate gasesti si una second hand.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#12

fn2-ul fost al lui shadow? ala l-as fi vrut pt swap, dar il vindea omul la pret de masina avariata cand ea era .....doar motorul.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#13

Uite aici anuntul, numai vezi ca omul pare intr- doaga.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#14

Nu cred ca e CTR-ul lui Shadow pt ca ala a fost undeva in nordul Moldovei (Botosani, Suceava, ceva)



Reply



 
#15

Faina ascutitoare mai ai, s-o talpuiesti sanatos. am vazut-o live si nu mi se pare urata grila, oricum arata mai bine decat cea de sticla de pe 5d. bafta in continuare cu bolidu.
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec



Reply



 
#16

sa traiesti robocop Icon_biggrin
ceva imagini cu upgrade-urile
cum sa fac sa nu mai apara carnaţu asta lung? sa se insire pe mai multe randuri...


Attached Files Thumbnail(s)
                       
                   
                   
       
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#17

La mine apar bine pozele (Chrome si IE9)

Arata super evacuarea aia, ai vopsit buza la jante verde?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#18

E clar! La anu' schimb jantele Icon_smile)



Reply



 
#19

poate ca e problema cu opera mea.
pe buza am tras o banda...hand-made pe terasa Icon_smile
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#20

Da, am observat si eu ca Opera le afiseaza in linie, am sa ma uit sa vedem ce putem face.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.