This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda Civic Type R Ep3 Milano red

(15-11-2019, 12:17)yulasinio Wrote: Ce noua achizitie? Confused
mx5 nb2.5

Add Thank You Reply

Ai trecut la o altfel de coafeza Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Add Thank You Reply

am zis pass că nu te mai poți atinge de ele, de noncoafeze nici nu mai vorbesc...plus că nu îmi place să merg cu acvariul după mine, nu e power-ul de la honda dar nu e ceva necesar daca vrei sa te bucuri de curbe !

Add Thank You Reply

@Traian - sunt intr-o stare proasta sau sunt f scumpe ca pret cumparare, costuri de asigurari etc?

Faine mx5-urile, pacat ca nu e si power :-D

Add Thank You Reply

preturi exagerat de mari pentru ce se oferă !
piesele oem greu de găsit, și când dai de ele tre să îți vinzi un rinichi !
așa cer și eu 10k pe sedan !

Add Thank You Reply

ma gandesc sa fac catback-ul din 3 sectiuni, as vrea sa fac inca o sectiune 2 cu catalizator si sa o pun in loc de intermediara sa nu mai poluez cand n-am nevoie de alergat plus ca ma ajuta si la itp.

nu prea imi dau seama cum o sa fie ca si zgomot si iar nu-s hotarat ce catalizator sa folosesc, as putea sa incerc sa-l folosesc pe al meu oem sau sa-mi iau un sport cat gen magnaflow ca e si mai mic, usor si mai putin restrictiv. Din ce am vazut unul de 200 de celule ar trece itp daca e incins bine, dar asta mai mult pe afara prin uk ceva opinii. 
Altfel e si varianta de 400 de celule dar nu as vrea nici sa infund evacuarea prea tare.
iar diferenta intre cele cu miez ceramic sau miez metalic (flow mai bun) greu de gasit specificatii clare, bine ca sunt la americani de toate si la noi tre sa intrebi doar panarame gen pilot auto.

daca puteti sa ajutati cu detalii la capitolul asta bagati aici. mersi

Add Thank You Reply

La noi și cu 3 în linie te pică ăia la gaze Icon_smile Cred că cel mai bine e să mergi pe cel sport

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Add Thank You Reply

eu zic că un catalizator fresh d'ala cu 200 de celule n-ar strica !

Add Thank You Reply

Ai montat ma franele sau la ti pe post de bibelou. Sunt curios cat trebuie sa le duci la temp ca sa te duci dupa paine la magazin Icon_biggrin

Add Thank You Reply

nu le-am pus , prin martie incolo o trimit la service ca n-are rost sa le dau sare de noi. sunt putin in dilema cu placutele, nu stiu daca sa mai imi iau altele pentru strada sau sa raman doar cu pagidurile.
sa vad cum intra si jantele, ca nu-s sigur ce si cum vine. apoi trebe gume, dc raman rotele trebuie refacute ca s-a cam umflat vopseaua pe ele . e ceva treaba si investitie. am vazut ca e un set de ce28n care cred ca ar veni perfect la mine dar nu-s hotarat. daca nu le dau aia si sunt accesibile pentru tine s-ar putea sa te rog sa dai o fuga sa le vezi. 

PS: la paine ma duc mereu pe jos Icon_smile

Add Thank You Reply

Dacă sunt de pe JDM Distro se rezolvă. Am văzut că toată lumea importă de pe Japan în ultima vreme, poate ar trebui să mă apuc iară de "Window shopping" Icon_biggrin

Mersul pe jos face piciorul frumos Icon_wink

Add Thank You Reply

montat franele, revopsit torque-urile un bronz dar e prea inchis de zici ca-s negre, exact ce nu mi-am doerit, pus federal rsr 215/45.
Poveste tragi comica cu michelinurile, mi-au facut probleme exact in ultimele zile de folosinta, probabil au simtit ca le vine sfarsitul.

Facut revizia, tot fuchs race 5w40 si redline mtl in cutie, montat bbkul, rbf660, pus si ds2500 pe spate. Facut geometrie cu mare chin, aproape cu ce am vrut eu. 

Am un zgomot de frecat pe spate, sper sa nu fie suspensia ca atunci cred ca o paste o schimbare.

Add Thank You Reply

Cum sunt frânele la condus normal?
Acum numai o sesiune de track mai trebuie Icon_wink

Add Thank You Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew