This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda Civic Type R Ep3 Milano red



 

Trebuia să zici ce cauți și te anunțam Icon_smile n-ai ce face în ziua de azi fără tehnologie, eu răsfoiesc tot la câteva ore aplicațiile și așa prind ce se mișcă prin comunități

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

am incercat sa iau si eu un bbk stoptech sh si n-am avut noroc, pentru ca au fost probleme cu el si a trebuit sa-l returnez era prea mare bataia de cap si costurile sa-l fac sa ma tina pe termen lung. Folosind paypal buyer protection am rezolvat si mi-am recuperat banii ( e ceva stres cu procesul lor dar totusi e acolo cand ai nevoie si functioneaza relativ decent). 
Per total am pierdut vreo 50 de lire din costul returnarii fieroteniilor si a dragilor de la ing care folosesc niste cursuri de schimb de jaf la drumul mare. 
O sa trec si eu la revolut ca paypal in combinatie cu bancile sunt niste jefuitori de prima mana !

una peste alta, am invatat ca sunt prea sarac sa cumpar lucruri ieftine sau sh neverificate de cineva Icon_smile ... nu sunt hotarat cand, dar urmeaza unul nou.

altfel babuta merge bine, cand apuca sa mearga Icon_smile



Reply



 

Se mai întâmplă și din astea când iei second. Eu nu am luat jantele și erau 5x100, am fost și prost și le-am oprit. Iacă de atâția ani și zac pe la Liviu prin debara.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

am mai mesterit putin pe la masina, am dat cu chelade niste zone pentru protectie rugina, am refacut brida de la baterie ca era urata si ruginita, am bagat o spalare cu sampon de acasa sa se curete bine si apoi am dat o tura de Colinite 476, daca mai prind timp  mai dau si al doilea strat. 

ma pregatesc sa-mi comand frane, dar ma cam incurca placutele astea nush ce pe ce combinatie sa merg.

oamenii astia mi-au zis ca ds2500 nu se pupa cu pagid rs29 la material si ca nu imi recomanda sa le combin ... sa merg doar pe rs29 aparent nu-s cele mai ok pt strada, cam fac galagie si sunt abrazive cu discul cand sunt reci, dar cica asta e si ok ca poti sa le folosesti pentru curatat discul si sa pui de strada.



Reply



 

Ce frane vrei să iei până la urmă?

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 



Reply



 



Reply



 

Cred că ceva similar a folosit Liviu și a avut probleme cu ele.
Oricum rich setup de la AP Icon_smile

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

Am pregatit si eu baba de iarna cu al doilea strat de ceara, trebuie sa dau si chederele cu shinetsu, sa iau un set de inele de centrare pt jantele de iarna ca cele metalice le-am stricat in primavara, oricum nu cred ca au fost cea mai buna idee ca mereu oxidau si era un chin sa scoti rotile de pe butuc.

Nu cred ca apuc sa merg prea mult, dar sa fie acolo in caz de vreo nevoie. 
Am reusit intr-un final sa platesc si franele,.astept sa vad ce zic englezii vizavi de livrare.

In primavara in functie de cum intra peste frane o sa vad daca raman cu buddycluburile sau trec pe rota care au nevoie de o revopsire plus ad048 fresh.

Stie careva niste placute de strada compatibile cu altele pagid rs29, sau presupun ca orice ceramic e compatibil?



Reply



 

Pe sub ai dat-o cu ceva? La noi cat dau aia cu sare ar trebui spalata dupa fiecare iesire Icon_smile
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

pai e sigilata, doar ce am facut-o ... nu prea ies cand e ud pe jos tocmai din cauza asta, doar daca e neaparat nevoie. intentionez sa-mi repar ligamentele la genunchi asa ca oricum probabil nu o sa pot conduce cateva luni asa ca o sa stea pe dreapta. nu stiu cum sa fac cu bateria sa nu se descarce de la atata stat si frig.

cre ca rezolv cu Vali, il rog sa o ia pe la sfarsit de decembrie la service si sa o puna la redresor



Reply



 

Era bine dacă aveai un garaj, loc uscat să o lași cât nu circuli cu ea.
Mi-am făcut cont pe Insta și mă uita la poze cu Honde, așa mă ia cu dor de meștereală Icon_smile

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

Pai este intr-un loc acoperit si uscat, dar tot frig este.



Reply



 

am luat și eu prelata pentru noua achiziție, și am bagat-o sub copertină, o mai pot esc din când în când să nu moară bateria minuscula pe care o are...până primăvara nu o scot la plimbare !



Reply



 

Ce noua achizitie? Confused
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

(15-11-2019, 12:17)yulasinio Wrote: Ce noua achizitie? Confused
mx5 nb2.5



Reply



 

Ai trecut la o altfel de coafeza Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

am zis pass că nu te mai poți atinge de ele, de noncoafeze nici nu mai vorbesc...plus că nu îmi place să merg cu acvariul după mine, nu e power-ul de la honda dar nu e ceva necesar daca vrei sa te bucuri de curbe !



Reply



 

@Traian - sunt intr-o stare proasta sau sunt f scumpe ca pret cumparare, costuri de asigurari etc?

Faine mx5-urile, pacat ca nu e si power :-D



Reply



 

preturi exagerat de mari pentru ce se oferă !
piesele oem greu de găsit, și când dai de ele tre să îți vinzi un rinichi !
așa cer și eu 10k pe sedan !



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.