This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda Civic Type R Ep3 Milano red

(30-11-2018, 23:40)yulasinio Wrote: Stergatoare bune sunt in Lidl Icon_wink Cele pe de ITR sunt luate acuma doi ani si dupa atata stat stergeau super asta vara Icon_biggrin

Acuma si 1.5L T de la Honda sta langa ale noastre, au mai avansat si motoarele astea in ultimii 20 de ani Icon_smile
30 min după care își dau duhul .... să vezi probleme de finisaje la gen x pe forum-uri, te sperii.

Add Thank You Reply

una standard nush daca sta prea mult , dar cu ceva boost in plus probabil. dar fanel ala avea 350 de ponei sub capota lejer

asta-i viata, still happy cu trotineta mea

The following 1 user says Thank You to kinky_boy for this post:
  • Toyboy
Add Thank You Reply

hai ca am gasit niste timp pentru poze si alte filmulete

capace rota si dupa ceruire
[Image: BhGd7zO.jpg]

curatat, chelade dat cu pensula/pistol

[Image: TFcBpWX.jpg]

[Image: 5SSHmmf.jpg]

[Image: HkD7ZnG.jpg]
[Image: K5qPaSz.jpg]

[Image: Go6enZ8.jpg]

[Image: 3gff28g.jpg]

filmare cu rezultatul final, m-am miscat cam repede ca nu prea mi-am dat seam,dar ca idee.

https://youtu.be/tfQHUqlsdJE

Add Thank You Reply

Mamă m-a luat cu vertigo uitându-mă la filmarea aia Icon_lol

Nu te ocupi și de alte mașini Icon_biggrin ?

Sent from my LYA-L09 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Add Thank You Reply

biness. i-ai dat si autovapant? Icon_smile))
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat

Add Thank You Reply

si dupa 8 ani s-a gandit sa ma lase in drum Icon_censored  n-am reusit sa-mi dau seama ce era, dar suna ca un rulment gripat pe la accesorii si facea un zgomot urat, incepuse sa scoata si ceva fum. am chemat platforma, mi-au luat o avere ca mai aveam 150 de km pana in bucuresti.

m-am uitat ieri cu vali si n-am ghicit niciunul, aparent e fulia care a cedat. cica e facuta din 2 parti, metalica si cauciuc care s-au desprins si cauciucul incepuse sa atinga pe acolo de iesea ceva fum. 
Din cauza lipsei scutului de plastic de protectie (because racecar altel nush de ce l-a scos Tom) fulia era ruginita tare, rugina a tot lucrat si cred ca asta i-a adus sfarsitul. Am tot zis ca o curat, dar credeam ca e doar fier si n-are probleme. Aparent am montat scutul ala prea tarziu ca ma saturasem sa-mi tot aduca cureaua mizerie sus, desi cred ca are vreo 2 ani.

Add Thank You Reply

Răzvan, ăla sa fie baiu, la unele reno-uri daca s-a dus fulia de la vibrochen (bănuiesc că de aia e vorba și la tine) a bulit motorul ...din ce am auzit !

Add Thank You Reply

asa am zis si eu ... sincer m-am gandit si eu sa nu fie vreo problema din lipsa de balans corect al fuliei. macar cand a inceput sa mearga sa faca galagie mergeam de ceva timp bara la bara, deci totul a fost la turatii mici pana in 2000 de rpm. sper sa nu fie probleme, oricum nu m-am gandit vreodata ca poate sa cedeze fulia.

apropo vedeti ca au schimbat aia de la linghondaparts siteul si nu mai merge smecheria cu stersul textului din link ca sa gasesti codul oem, iar la site0ul rusesc nu mi-a gasit vin-ul.

Add Thank You Reply

Ghinion că te-a lăsat așa departe de casă dar cum zice Traian putea fi mai rău.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Add Thank You Reply

(28-12-2018, 13:13)kinky_boy Wrote: apropo vedeti ca au schimbat aia de la linghondaparts siteul si nu mai merge smecheria cu stersul textului din link ca sa gasesti codul oem, iar la site0ul rusesc nu mi-a gasit vin-ul.

sa incerci si aici: https://partsouq.com/

Add Thank You Reply

Bun link, am să-l adaug la lista existentă

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

Add Thank You Reply

Hai ca n-am apucat sa scriu dar fulia am comandat-o la reprezentanta ca acolo venea mai repede ca la magazin si a fost si mai ieftina. A venit in aproape 4 saptamani, asta e ca pe vremurile de inceput cand imi baga lumea in cap ca nu gasesti piese de honda.
 O mai gasisem pe cox disponibila mai repede dar semnificativ mai scumpa fara transport.

In alta ordine de idei am fulie si simering nou made in japan  Icon_biggrin

@bgMike multam pt link!

Add Thank You Reply

esti ca nou !
m-am supărat și eu și am dat comanda de 5x garnituri selenoid VTEC și 5 x garnituri delco pentru B ! am o gaura in tzava și scap oloi pe acolo !

Add Thank You Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew