This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda CRX Del Sol esi `96 - White Pearl



 
#1
Car 

Salutare si bine v-am gasit si aici.

Ascutitoarea mea, o Honda CRX Del Sol esi, a fost "turnata" in 1996 in Japonia ... nu prea i-a placut cum sta treaba p`acolo si s-a tirat in nemtia. Acum un an de zile am vazut-o pe un site de "matrimoniale auto" si m-am indragostit de ea.

In iulie anu` trecut am adus-o in mizeria asta de tara, iar in octombrie a fost bagata in service si a iesit in primavara lui 2010 cu urmatoarele operatii estetice/tranplanturi:

- Vopsea alba + perla alba (sidef)
- Shaved doors
- Tabla dintre stopuri trasa la nivel
- Stopuri clare
- Finala Remus
- Set 5 bare de rigidizare
- Admisie sport (+ epurator)
- LED-uri albe in bord (inclusiv aeroterma)
- Test pipe
- Bi-xenon (inclusiv pe farul mare)
- Jenti 17" (215/35/17)

Aseara mi s-a pus pata si i-am pus si plafoniera la parbriz (intre parasolare) :icon_mrhappy:

In viitorul apropiat (pana la sfarsitul anului viitor) sper sa ii mai fac urmatoarele modificari:

- faruri clare (negre)
- galeria de evacuare
- cat-back
- Swap VTI (visul cu k20-ul s-a spulberat)
- ... si daca se duce criza, interior full piele "ciocolata cu lapte"

Am sa o rog pe Magos sa imi faca o sedinta foto sa pun si ceva poze zilele astea :-p




Reply



 
#2

In primul rand bine ai venit pe forum Icon_wink

Frumoasa masina ai tu acolo (am vazut poze in alta parte) singurul lucru care nu imi place sunt stopurile spate clare. Poate ar merge mai bine niste 50/50 Biggthumpup

Bafta cu masinuta si asteptam si niste "chipuri"


Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#3

Vazut masina acum cateva zile, arata intr-un mare fel. Cred ca singurul loc unde am ceva de obiectat e in spate, nu pot sa zic ca ma omor dupa tabla aia modificata dintre stopuri, in rest arata genial Icon_biggrin

Bafta si spor la modificari!
Accord CL7 2.0 exec MT Arctic Blue Pearl
ex-Civic 5D 1,8 exec MT Milano Red



Reply



 
#4

Merci mult Icon_smile poate dupa ce se strang mai multe persoane pe forum, organizam o intalnire. Icon_biggrin



Reply



 
#5

Trebuie sa facem un Team Del Sol meet de toamna-iarna curand Icon_biggrin



Reply



 
#6

bine ai venit pe forum b50gsx...ma bucur sa vad cum ne adunam toti de pe celalalt forum! enjoy



Reply



 
#7

subscriu pe Milad...
astept poze cu CRX-uri, nevastamea se intelege foarte greu cu agabariticul Accord Icon_smile

si daca e o intalnire si celelalte "modele" sunt interesate

pana una alta...



Reply



 
#8

Ce se mai aude cu pozele acelea, domnu'? Ca salivez aici sa vad albul perlat Icon_biggrin

Ma rodea si pe mine un gand de un CRX alb la anu', da' cred ca-i mai bine sa ma potolesc. A 3-a Honda in acelasi timp (si a 4-a in "familie") e cam strigator la cer :">



Reply



 
#9

(21-10-2010, 19:47)w33bb0 Wrote: Ce se mai aude cu pozele acelea, domnu'? Ca salivez aici sa vad albul perlat Icon_biggrin

Ma rodea si pe mine un gand de un CRX alb la anu', da' cred ca-i mai bine sa ma potolesc. A 3-a Honda in acelasi timp (si a 4-a in "familie") e cam strigator la cer :">

Salutare w33bb0. Nu e rau deloc Icon_biggrin ... eu as "creste" si 100 de Honda daca as putea.
Legat de poze ... MAGOOOS, in weekend-ul asta ne vedem obligatoriu !!! ... vin si eu cu aparatul si vreau sa bagam cateva cadre Icon_biggrin



Reply



 
#10

Pai ca sa pot, mai trebuie sa raman si cu capul pe umeri. Iar, daca mai iau una la anu' mi-e ca raman fara prietena si nici cainele nu ma mai primeste sa dorm langa el pe pres Icon_smile

Las', macar sa le fac eu pe-astea doua de le am in posesie sa fie de nota 11. Fata nu vrea sa auda de tuning, asa ca de aia nu prea ma pot atinge. Abia am deliberat sa-i incalt EP1-ul cu niste jante de aliaj Icon_smile



Reply



 
#11

Da dom'le, duminica ii bini? Icon_biggrin
Ne vedem pe inserat, sa ne prinda asfintitu' si seara :>



Reply



 
#12

gata si pozele ...magos m-am bagat "pe neasteptate" la o mini-sedinta
                                   



Reply



 
#13

Superbe amandoua! Biggthumpup



Reply



 
#14

Nu incearca sa se rastoarne in curbe cu jantele alea :-p
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#15

Trebuie sa nu mai vizitez thread-ul asta pana nu se trece pe o pagina fara imagini... ca iar m-a luat boala cu CRX-ul... Icon_sad



Reply



 
#16

Foarte frumoase, felicitari.
Imi place cum se imbina albul perla cu stopurile acelea Smart
N-ai avut probleme cu militia ca nu e luminat numarul?
[Image: mysig.jpg?t=1248866766]
You can turbo a vtec but you can't vtec a turbo. vtec



Reply



 
#17

Hai salut, nici aici nu scap de tine...faina rau de tot ascutitoarea Drool

Go go go Honda Icon_smile



Reply



 
#18

frumoase rau crx-urile ...a ta e superba...si cealalta imi place doar ca e cam ridicata! felicitari magos pt poze..Icon_smile



Reply



 
#19

Salutare Romarshall, momentan nu am avut probleme, iar pe viitor vreau sa il luminez si sa ii pun in stop si bec pentru ceata (sa nu am probleme la ITP).
@Milad_Vti - si VTI-ul tau e genial ... salivez dupa el de cand il aveai la vanzare (acum cativa ani parca);
@andrei_popkorn - salutare man, poate ajungi si tu la o reuniune ... poate te prindem in tara Icon_smile;
@yulasinio - m-am uitat la niste poze de-ale tale (parca), facute la o intalnire Honda din Irlanda ... e incredibil ce e acolo frate!

Multumesc pentru postariIcon_smile ... sper sa ne vedem toti la o intalnire Honda pe tara, cat mai curand.



Reply



 
#20

il confunzi cu celalalt vti din Tm! celalalt e al lui cioli, colegul meu din road runners! al lui e de mult timp in tara! a mea e de 2 ani! acum a facut Icon_smile! multa bafta man!



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.