This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Navigatie dedicata Honda Crv 2013 android



 
#1

Salut .

As vrea luna aceasta sa fac un upgrade multimedia la masina si ma gandeam sa imi cumpar
o navigatie aftermarket android ca aceasta de aici :

https://www.navi-gps.ro/navigatie-honda-...-2016.html

Dilema este daca sa aleg un produs chinezesc aftermarket sau o navigatie originala

Orice sfat e binevenit  , multumesc .



Reply



 
#2

Bine ai venit pe forum Danutz.

Tu ce ti-ai dori de la acest upgrade? Numai sa ai navigatie pe masina sau vrei si un sunet bun?
Navigatia originala desi nu este la fel de aspectuasa din punct de vedere al interfetei, greu de updatat, cred ca este o platforma mai stabila in comparatie cu produsele chinezesti de gen. Din experienta produsele de gen chinezesti nu sunt foarte stabile, se blocheaza, etc. iar sunetul nu e nici el de cea mai buna calitate.
Tu ai avea ocazia sa testezi produsul ala sa iti faci o parere despre el? Sau macar ai gasit ceva reviewuri impartiale pe net sa-ti poti face o idee?

La alte optiuni nu te-ai gandit, gen 2DIN Pioneer cu Android Auto?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#3

O sa ajung saptamana viitoare sa al testez . Nu pun pe primu loc sunetul , nu sunt ada pretentios dar nici nas vrea sa se auda f prost . Ma intereseaza pt waze in special



Reply



 
#4

Experiența mea în produsele de gen nu e foarte bună. Plus de asta suportul este non existent după câteva luni. Apoi ajungi să flashiești firmware de pe XDA, dacă va fi vreun developer să-l suporte.
Rămân la ideea că un 2DIN cu Android auto e mai potrivit, poate un pic mai scump decât combinația asta.
Oricum așteptăm un update după test.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#5

doar ce am vazut pe unu ca si-a pus pe UK, foarte incantat "I've just finished fitting a Double DIN head unit and a dash cam, which was an interesting experience to say the least. But after removing and replacing half of the interior, they're in and working and with the steering wheel controls retained. I'm really pleased with the end result, transforms the look of the dash in my opinion and I'm loving this Android Auto lark.Icon_smile .... stiu ca e un civic dar ca idee si e si ceva de calitate fata de chinezarii.

[Image: cache.php?img=https%3A%2F%2Fi.ibb.co%2Ft...100233.jpg]



Reply



 
#6

Salut, au trecut aproape 2 ani de la ultimul post... a mai instalat cineva un sistem multimedia aftermarket pe CR-V?
Pareri, sugestii, link-uri?
Intentia mea principale este de a folosi waze si/sau google maps.

Multumesc,
Costi



Reply



 
#7

Eu am mers pe Pioneer cu Android Auto/ Apple Car play pe Stream și sunt foarte mulțumit de alegere. Am luat un cadru de plastic de pe AliExpress și totul s-a potrivit perfect.
Ai cam aceleași opțiuni și pe CRV, iei un 2DIN cu Android Auto/Car play și un plastic să-l incadrezi sau iei ceva gata făcut de pe China la care nu prea ai suport dacă se întâmplă ceva.[Image: e7d80d4f021d1f469bff9b0f7e417e03.jpg]

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#8

Sistemul de navigație dezvoltat special pentru Honda CRV 2013 cu sistem de operare Android oferă o gamă largă de funcții și caracteristici. Înainte de a achiziționa sau de a instala un sistem de navigație Android pentru Honda CRV 2013, vă rugăm să verificați dacă acesta este compatibil cu autovehiculul dumneavoastră și dacă dispune de funcțiile pe care doriți să le utilizați. Vă recomandăm să contactați dealerul sau furnizorul specializat pentru mai multe informații despre opțiunile disponibile și despre instalare. Am aflat prin intermediul https://goit.global/ro/blog/profil-linkedin-pentru-un-it-ist-incepator-ghid/ că modelul meu nu este compatibil cu mașina.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.