This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Antigel Honda Type 2 - bidon 1 L



 
#1

Salutare.

Am observat (greu) ca nivelul antigelului este tot la minim. Asta dupa ce am cumparat un bidon de 5L antigel Honda Type2 si am fost la service pentru schimbare antigel. 
Practic, mecanicul care a lucrat la masina mea, mi-a golit tot radiatorul si apoi l-a umplut cu antigelul de la mine. Fara sa completeze si in vasul de antigel.


Ma poate ajuta cineva cu 1L de antigel Honda Type2? (contra cost evident), ca sa nu mai fiu nevoit sa cumpar iar un bidon de 5L.


Multumesc.



Reply



 
#2

Nu se gaseste si la bidon de 1L? Probabil nu daca cauti pe aici.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#3

Am gasit pana la urma bidon de 1L (42 lei) la Honda Nord (Bucuresti). Peste tot se gaseste doar la bidon de 5L.



Reply



 
#4

Bine că ai rezolvat

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#5

Ai mai scapat si pe langa din cei 5 litri sau tot sistemul are peste 5 ?



Reply



 
#6

La mine intra 5.4L antigel. Asa scrie in datele tehnice.
In radiator au intrat aproape toti cei 5L, cred ca undeva la 4.8.



Reply



 
#7

(21-02-2019, 12:08)ronin13 Wrote: La mine intra 5.4L antigel. Asa scrie in datele tehnice.
In radiator au intrat aproape toti cei 5L, cred ca undeva la 4.8.
Buna ziua, 

La mine se incalzeste foarte greu masina, astazi am vazut ca am antigelul sub indicatorul de minim, aveti idee daca au vreo legatura una cu alta ? 
De asemenea imi puteti recomanda unde ati schimbat antigelul si cat v-a costat manapera ? 

Multumesc anticipat!



Reply



 
#8

Dacă e un pic sub minim nu ar fi o problemă. Să nu fie termostatul blocat și de acolo să fie problema.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.