This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Celebrul "tremurat" la plecarea de pe loc a motorului R18A

el are motorul de 1.4, numai cei cu 1.8 i-am auzit plangandu-se deci cel mai probabil este ceva de design vizavi de volanta, ambreiaj etc. - e un feature marca Honda

Add Thank You Reply

la cald mai patesc la del sol, si acolo cu siguranta e ceva legat de soft.
si eu stiu ca lumea se plange la rece. eu nu ma plang pt ca am patit de vrea-o 3-4 ori in 10 ani
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat

Add Thank You Reply

Salutare,

Sunt si eu de 3 saptamani, posesrul unui Civic VIII 1.8 iVTEC 2011.
Masina aproape impecabila, am schimbat doar placute frana fata si tot ce tine de consumabile : bujii, lichide si filtre - ulei motor, lichid de frana si ambreiaj, antigel si ulei de transmisie, filtru ulei, filtru aer, filtru polen.
Aproape impecabila pentru ca....
Am aceeasi problema cu tremuratul la plecarea de pe loc in treapta I. In toate celelalte trepte, nu trepideaza deloc. Dimineata nu face deloc, apoi dupa un timp, incepe din ce in ce mai des sa trepideze la plecarea cu viteza I, de zici ca nu mai stiu sa conduc o manuala. Ma sperie ce am citit pe acest topic, ca nici dupa schimbarea kitului de ambreiaj, nu ar disparea problema.
La firma mai conduc din cand in cand un golf  6 diesel manual , un jetta 1.2 benzina manuala si un clio benzina manual. La nici unul nu am intampinat problema cu tremuratul. Doar la Civic-ul personal.

---------------------------------
Amat Victoria Curam

Add Thank You Reply

Stai liniștit că nu crapă Icon_smile te obișnuiești să-i dai puțin mai mult gaz și îi trece. Astăzi m-am ridicat doamna de la tramvai și când urca un loc rampa se simțea că dă în nas și e automată.
După cum o observ eu poate e de la DBW care nu dă semnal și destulă benzină și o lasă așa în sarcină. Cine știe ce gremlini are Confused

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Add Thank You Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew