This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

2008 CRV 2.0L benzina automata



 
#1

Urmaream de ceva timp sa schimb Kia cu un CRV, si s-a nimerit o conjuctura foarte buna ptr mine, asa ca am reusit sa iau masina asta rosie (nu e prima mea alegere de culoare, da nu-mi displace sa zic asa), motor de 2L aspirat si cutie automata in 5 trepte (consumul nu e punctul forte, dar exact asta cautam, sunt sigur ca o sa compenseze prin fiablilitate).

Dotari are cam tot ce se poate: scaune de piele incalzite si cu suport lombar, cu reglaj electric, navigatie, camera mers inapoi, senzori parcare fata/spate, sistem audio premium cu subwoofer, panoramic etc, etc.

Merge foarte fain, sunt multumit de ce am ales, e intr-o stare tehnica buna, estetic mai am un pic de lucrat la ea, nu a fost ingrijita asa cum imi place mie (si s-a fumat la greu in ea, ce puteeeee).

Pun si o poza, singura facuta acum, o sa fac mai multe peste o saptamana cand iese de la detailing.


Attached Files Thumbnail(s)
   



Reply



 
#2

Noroc la balene cu ea Adi !



Reply



 
#3

pai hai, baga un rbc, un header 421 hondata s-un cai Icon_smile

sa te poarte cat mai mult fara probleme! la ce dotari are sa tot te plimbi in confort Icon_smile



Reply



 
#4

E R20 nu K20 așa că nu e ușor cu modificările.
Să o stăpâniți sănătoși și să vă poarte câți mai mulți kilometri fără incidente


Sent from my iPhone using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



The following 1 user says Thank You to yulasinio for this post:
  • danylson
Reply



 
#5

sa ai noroc de autobuz bulan :d
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#6

Faina duba, treci bordura aia cu ea fara probleme...



Reply



 
#7

    Before and after:


Attached Files Thumbnail(s)
   



Reply



 
#8

Iasă bine. Cât te duce operațiunea?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#9

Sa vedem la final, mai dureaza inca vreo 2-3 zile pana e gata...ma astept undeva pe la 2000 de lei.



Reply



 
#10

AAAAAAAAAAAA de plm...
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#11

Unde ? Să știu să nu mă duc Icon_biggrin



Reply



 
#12

Traian își ia mașină la banii ăia Icon_lol


Sent from my iPhone using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



The following 2 users say Thank You to yulasinio for this post:
  • LIVIU_CTS, Toyboy
Reply



 
#13

Stiu ca nu e putin, dar cam astea sunt costurile la un detailing complet (interior+exterior), plus ca gasesc foarte greu aici in zona oameni sa se bage la japoneze, care au lac foarte subtire, si la care sa fiu sigur ca iese bine si nu strica de tot treaba.

Si in plus o mare parte din banii astia i-am negociat suplimentar la pret cand am vazut in ce stare estetica este.



Reply



 
#14

la banii aia imi iau scule si o fac singur. apoi mai fac un ban in we Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



The following 1 user says Thank You to LIVIU_CTS for this post:
  • Toyboy
Reply



 
#15

Asa zici, da io am tot facut la Civic treaba asta, si sincer deja imi vine mai bine sa platesc si acolo decat sa stau incovoiat 3 zile pe ea, e super mega obositor si time consumig treaba asta. Nu mai zic ca solutiile pe care le folosim nu sunt tocmai sanatoase ptr piele, ptr organism, etc.



Reply



 
#16

bai eu imi curat singur masina. nu am de ce sa stau cu zilele ca nu e jeg ca-n tren. la exterior n-am mai facut nimic de cand s-au mai proptit unii/altii-n mine.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#17

Stiu ce zici, insa detailing e cu totul altceva fata de curatare. Detailing ii fac la Civic cam 1 data pe an, curatare de fiecare data cand o scot pe drum Icon_biggrin.



Reply



 
#18

Ferarri

[Image: 8867c03e82e5557ceb1a36143410e72b.jpg]

[Image: 1e7541c8ea32c95530148579437eedfd.jpg]


Sent from my iPhone using Tapatalk



The following 1 user says Thank You to DeN1gRator for this post:
  • danylson
Reply



 
#19

De expoziție a ieșit


Sent from my iPhone using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#20

Acu sa bezi bălți și noroaie Icon_biggrin



The following 1 user says Thank You to Toyboy for this post:
  • danylson
Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.