This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ce cauciucuri imi recomandati?



 
#1
Question 

De ceva vreme imi caut cuciucuri si nu stiu exact ce sa aleg la un pret decent dar si o calitate mai buna... astept parerile voastreBiggthumpup



Reply



 
#2

Totul depinde de bugetul care il ai. Cam cat ai fi dispus sa cheltuiesti?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#3

http://www.federaltire.com/en/html/pdeta...ine=3&ID=3
astea vreau sa iau eu. gesesti pret decent pe www.cauciucuridirect.ro
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#4

@yula:pana in 250e (cam mic dar criza ne impinge de la spate Icon_biggrin)
@liviu:federal sunt ok dar nu ma incadrez in bugetul meuIcon_biggrin
eu ma gandeam la parrada...am gasit si la 50e buc si din spusele prietenilor nu sunt rele.



Reply



 
#5

daca te referi la anuntul de pe 4tuning, check this out: http://www.yokohamatire.com/tires/spec.aspx?tire=PARADA
parada spec2 nu se fac pe 15..... si eu vroiam
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#6

Depinde de dimensiunea anvelopei
Eu in recomand :
Kumho ecsta spt Ku31 (cauciucuri excelente le am pe masina)
Falken ZE 912
Hankook ventus V12 evo
Sau
Brigestone Potenza RE01R , RE010. dar astea sar din buget Icon_smile



Reply



 
#7

Si pe mine ma intereseaza subiectul asta. Gumele de vara stock cred ca mai duc vreo 10 mii km doar si nu le-as mai pune. Vali, pe modelele alea am pus si eu ochii, isi pastreaza calitatile si la 225/45/17?
Accord CL7 2.0 exec MT Arctic Blue Pearl
ex-Civic 5D 1,8 exec MT Milano Red



Reply



 
#8

Vali este direct la subiect Biggthumpup
Eu am Ventus V12 si le recomand cu caldura, nu recomand Toyo Proxes deloc, cele mai proaste gume.
Daca aveti buget atunci Hankook RS2 Icon_smile

Vali daca imi gasesti RE010 sa ma anunti Icon_yikes
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#9

http://www.camskill.co.uk/products.php
un site bun pentru cei din uk si nu numai cu transport si in ro , preturi super bune.

Stiu ca se produc/distribuie exclusiv in japonia dar pot fi importate/aduse la comanda ... sunt destui care ofera transporturi la container din japonia (vezi ek9.org emperor performance sau type-r-dunk ).
revin cu completari ...



Reply



 
#10

Mii de membri de pe ITR-DC2 au semnat un formular trimis la Bridgestone sa mai faca RE010 dar sunt iesite din productie. Si daca mai gasesti in Japonia sunt de pe stocul vechi Icon_wink

RE01R am eu pe jantele de 17 sunt niste gume foarte bune cu un perete foarte tare, am mers in masina 4 persoane cu roata pe pana si nu se vedea Icon_yikes

Urmatoarea mea achizitie este Hankook RS2...
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#11

cred ca ma voi duce pe kumho ecsta sunt ok si accesibile la pret.



Reply



 
#12

Buna alegere !

@ yula ... se mai gasesc RE01-R in UK/IR? imi poti da un pont?



Reply



 
#13

Nu a ales rau ciure Icon_smile din punctul meu de vedere poate chiar mai bine decat parada. Sincer mi-e personal nu mi-au placut niciodata si am auzit si lucruri negative despre ele.

@Vali: man nici nu stiu sa iti zic ca eu le-am luat second. In state stiu ca aveau dar pe la noi prin zona nu am vazut, o cautare extensiva pe google te poate ajuta Icon_smile



Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#14

Caut pentru vara niste anvelope noi ca idee , dar utilizabile atat oras cat si pe sesiunile de serpentine , deci anvelope street atat pentru uscat cat si pentru ud. Caut o anvelope echilibrata in raport cu uzura , aderenta , pret . Si pun in balanta cateva dintre ele:

Federal 595 RS-R
Hankook RS2
Hankook EVO
Kumho Ku31

De Kumho sunt foarte multumit momentan si ma gandeam sa incerc ceva nou in aceeasi gama de preturi.
Ceva feedback? sau alte variante ?



Reply



 
#15

RS2-uri nu se mai fabrica asa ca e cam greu sa mai gasesti pe undeva. Din ce ai tu acolo pentru un bun raport uzura, aderanta, pret, ai doua optiuni: EVO 12 sau Kumho
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#16

pe data de 13 martie incalt fereral-urile si pot sa ma pronunt in legatura cu ce e in creierii lor. poate mai ai putina rabdare .
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#17

profilul de la RS-R nu cred ca nu este foarte bun pentru ploaie in schimb pe uscat cred ca le bate pe celelalte. Ai putea sa incerci Hankook ca e fix in aceeasi liga pret performanta cu Kumho, macar vezi care e treaba pe viitor.

Eu am zis ca imi iau CSC-uri urmatoarea tura care cred ca va fi anul asta.



Reply



 
#18

toate feedbackurile referitoare la rs-r pe care le-am citit erau de la posesori de m3, sti, clio rs, etc. si toti dadeau punctaj maxim la grip pe uscat, pe ploaie o reapta mai jos ca punctaj.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#19

ce am observat la multi care dau feedback vorbesc despre grip dar nu prea iau in in considerare feedback-ul directiei. Daca peretii laterali sunt slab ranforsati nu cre ca e prea placut sa te dai pe serpentine. In afara de indicele de greutate, mai e ceva dupa care sa poti sa-ti dai seama cat de ranforsati sunt peretii?



Reply



 
#20

Clar RS-R sunt cele mai bune din lista lui (cum am precizat RS2-urile au iesit din productie) dar el cauta si o uzura mai scazuta, ceea ce nu cred ca e cazul la RS-R.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.