This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Ce cauciucuri imi recomandati?



 

Io nu-s chiar dat pe spate de PS3, au peretii cam moi si se simte pe curbe.



Reply



 

(27-04-2013, 09:10)LIVIU_CTS Wrote: ca in insert in discutia voastra, calitatea produselor usa:
........
cu toate ca stiam ca e o casca de nivel inferior, mi-a placut tot timpul cu o simteam, o simteam de calitate superioara (ca executie) si a costat jumatate din agv.
asta e cel mai concret exemplu al meu vis-a-vis de calitate eu vs. usa.
Multam, cam asta voiam si eu sa exprim. Fiind inginer, probabil ca se aplica bancul ala cu asemanarea intre ingineri si caini: "ambii au privirea inteligenta, dar nu pot sa se exprime..." Rollinglaugh



The following 1 user says Thank You to Delphi for this post:
  • LIVIU_CTS
Reply



 

(27-04-2013, 22:22)DeN1gRator Wrote: Io nu-s chiar dat pe spate de PS3, au peretii cam moi si se simte pe curbe.

Sunt pentru Stream janele asa ca nu ma intereseaza ce pereti au ca nu ma bag la VTM cu ea Icon_wink
Vreau sa fie cat de cat bune si la bani cat mai putini Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

Eu raman la recomandarea mea .. Bridgestone potenza adrenalin RE002.... un feedback foarte bun il am de la un crx incaltat cu ele , masina este ca pe sine pe franare... fara sa mai rupa aderenta cand franezi brusc , traian stie despre ce vorbesc.
Sper ca dupa sarbatori sa iau setul .



Reply



 

Pana la urma am luat Dunlop Sport Maxx RT 215/45R17 91Y cu protectie de janta. Sunt made in Germany si fabricate anul acesta. Sunt mai performante pe uscat (in special la franare) decat GY Eagle F1 Asy2 si au peretele lateral mai intarit. Baietii din UK care si-au pus GY Asy2 pe ATR-uri au fost dezamagiti ca sunt prea moi la capitolul acesta.
Dat comanda ieri pe la 14:30 la Sibiu la pr3zon, azi la 11:30 le aveam livrate. Pret 518 lei/buc. Ardeleanu-i ardelean, frate.Biggthumpup

Ieri ma dusesem chitit sa iau Nokianurile dar am fost dezamagit de vanzator pentru ca, in primul rand, mi le aducea pe la sfarsitul lunii mai, si, in al doilea rand, a crescut pretul, uitand ca inainte de sarbatori am negociat alt pret. Cred ca Nokianurile erau o alegere foarte buna pentru drumurile din Romania si pentru stilul meu de condus.
La fel am patit si la Premio, de unde voiam sa iau Dunlop sau Goodyear: alt pret, alt termen de livrare.
Yokohama au picat pentru ca furnizorul din UK nu avea decat 3 bucati pe stoc si, desi am refuzat comanda pentru ca nu era completa, banii inca imi sunt blocati pe card inca de pe data de 1 mai...
Bridgestone Potenta Adrenalin RE002 mai erau o varianta dar sunt mai grele decat toate celelalte cu aproximativ 3-500 grame si se gasesc cam greu. Am luat in calcul si varianta ca as putea fi nevoit sa inlocuiesc unul din cauciucuri si nu as vrea sa stau dupa el sa fie adus in 2-3 saptamani de pe nu stiu unde...



Reply



 

Sa te poarte sanatos!
Un review ar fi binevenit dupa ce vei fi parcurs ceva kilometri.
civic



The following 1 user says Thank You to vtin for this post:
  • maruta
Reply



 

Am reusit sa fac vreo 500 de km cu noile anvelope, traseu mixt, adica oras-autostrada-exterior, si sunt uimit cat de mare este diferenta fata de ce aveam eu inainte Yokohama Parada Spec2 215/40R17, adevarat foarte invechite.

In primul rand sunt muuuuult mai silentioase. Este pentru prima data de cand am ATR-ul si nu aud decat vantul cum suiera pe langa masina cand merg pe autostrada.
Apoi, sunt mult mai confortabile (Yokohama erau pe 40), in special la denivelari, gropi, bumpere, etc.
Un lucru foarte important, poate cel mai important, franeaza mult mai bine pe uscat, iar pe ud cred ca nu se poate face vreo comparatie deoarece Parada erau catastrofa.
Imi mai place ca nu este nevoie sa le incalzesc pentru ca incep sa-si faca treaba din primele sute de metri cand merg cu ele.
Ce m-a impresionat cel mai mult este stabilitatea in curbe. Am avut ocazia sa merg pe acelasi traseu pe care am mers acum vreo 10 zile si imi aduc aminte foarte bine cum am luat unele viraje - intre Pitesti si Craiova sunt cateva curbe (in urcare) pe care te poti distra de minune.
Va spun sincer ca nu credeam ca sunt in stare sa le iau pe unele dintre ele cu asemenea viteza si masina sa nu dea niciun semn ca ar fi la limita. Cu Paradele simteam ca daca mai fortez putin imi va fugi spatele, cu Dunlop insa am crescut viteza de "atac" pentru anumite viraje cu 10-15 km/h si vedeam ca se poate si mai mult.

Ramane insa sa ma decid intre cele doua daca nu cumva cu Paradele directia era mai precisa si parca sunt mai tari pe lateral decat Dunlop-urile (poate si datorita talonului mai mic)

Acum, as vrea sa fiu bine inteles; nu sunt un sofer care poate da un feedback profesionist. Sunt doar un amator caruia ii place din cand in cand sa se distreze.Icon_wink



The following 2 users say Thank You to maruta for this post:
  • Toyboy, vtin
Reply



 

bai, nici eu nu am fost incantat de parade cand am avut ocazia sa merg cu o masina echipata cu ele.
si eu simt lipsa peretelui ranforsat de la 215/40, fata de 205/45 fara reinforced. se simte pe viraj enorm, insa cum spui si tu sunt mai confortabile.
si eu am auzit lucruri bune despre dunlopuri, ca sa nu mai vorbim ca pe mobra acum am dunlop sportmax gp racer Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

am in vizor urmatoarele:
Kumho Ecsta XS KU36
Bridgestone Potenza RE 070
Federal 595 RS
pentru civic. preturile nu difera foarte mult, aveti ceva info in legatura cu primele doua?
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

070 facute pt Subaru rigide in side wall si foarte ok.
kuhmo ok, dar mult mult mai "turistice".



Reply



 

Bridgestone Potenza RE 070



Reply



 

Roti de iarna handmade Icon_smile


Attached Files Thumbnail(s)
   



Reply



 

Intentionez sa trec pe Toyo R1R ma gandesc ca-s mult peste Federal 595 RSR. Cu alte cuvinte vreau sa trec de la Ultra High la Extreme Performace. Ce parere aveti ?



Reply



 

mai bine r888, sti sigur cum sta treaba. n-am vazut pe niciunde pareri despre r1r



Reply



 

doar r888 sunt peste rs-r.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

Si daca prind umpic de ploaie ce ma fac?
M-am dat tare tura trcuta cu Advan A048 am prins umpic asfalt umed si am avut ceva emotii, norocul meu a fost ca am simtit imediat in volan de parca brusc a aparut servo si am lasat-o moale Icon_smile



Reply



 

eu am mers pe rs-r pe ploaie torentiala si am fost ok, nu trebuie sa te intinzi mai mult dar suficient cat sa merg mai repede decat restul lumii
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 

r888 pe ploaie daca ai cojones si mergi cu cap.... in rest nu recomand.
si eu am sa probez r1-r ul la urmatorul schimb



Reply



 

de ce nu r888? sunt prea scumpe fata de ce ofera altii?



Reply



 

(09-05-2014, 16:24)kinky_boy Wrote: de ce nu r888? sunt prea scumpe fata de ce ofera altii?

is bune mane, se lipesc pe șușa, de nu esti atent iti trag volanul din mana, problema mare apare atunci cand ploua, obisnuit sa mergi ca pe șenile, poti termina in șant foarte rapid !



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.