This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda Stream 2008 RN6



 
#61

Nu mi-a raspuns ala la mesaj Icon_sad dar cred ca rezolv altcumva problema, sa vad deseara...
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#62

din cati cunostii tu pe acolo n-ai gasit pe unu cu o honda sa-ti imprumute rotile o zi doua?



Reply



 
#63

Chestia e că nu mai am așa mulți hondari pe zonă și mulți s-au mutat. Am luat un set de jante de tablă pe 15 cu gume bune. Trec RAR-ul și apoi le pun pe a mele sus.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#64

Rezolvat. Cum am zis ieri, am luat un set de jante de tablă cu gume OK și astăzi a fost Andreea să ia certificatul. Le pun la păstrare pentru la anul Icon_biggrin


[Image: 33e265fc134b78465c87aeab8a553f4d.jpg]

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#65

Primit scrisoare și pentru modelul ăsta în legătură cu airbag-urile. O să sun la Honda să vedem ce exact zic. Asta înseamnă că și Civicurile din aceeași perioadă au probleme similare? A mai primit cineva scrisoare pe aici?[Image: 2730c90cb0422fb349d8fad6204766b7.jpg]

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#66

eu nu am primit dar am verificat și intrăm în campanie, m-am dus la ei și am lăsat căruța !
fain din partea lor ...sa ia aminte BMW VW Porsche etc !



Reply



 
#67

Mda, masina are 11 ani acuma, nu ma asteptam sa mai primesc nimic de la ei. Le-au schimbat la tine?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#68

(15-11-2019, 12:17)yulasinio Wrote: Mda, masina are 11 ani acuma, nu ma asteptam sa mai primesc nimic de la ei. Le-au schimbat la tine?
2006 a mea, cred că doar capsa de la airbag din câte am citit



Reply



 
#69

Asa se pare ca schimba numai capsa...
Quote:When the latest recall is done, Honda says it will have recalled or accounted for 22.6 million inflators in about 12.9 million vehicles.

Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#70

(15-11-2019, 12:03)Toyboy Wrote: eu nu am primit dar am verificat și intrăm în campanie, m-am dus la ei și am lăsat căruța !
fain din partea lor ...sa ia aminte BMW VW Porsche etc !
Stai sa vezi la Audi probleme cu papatul uleiului. Cam 3l la 1000 km. Au fabricat vreo 6 Mil de motoare cu probleme și nu vor să facă recall ca e prea scump...

Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#71

da ...plasticele astea noi zici că-s făcute de chinezi nu alta ....Icon_sad



Reply



 
#72

A sunat doamna la "stealer" și au zis că le comandă și apoi ne sună să facem programarea.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#73

Am fost ieri să spăl mașina la benzinăria de lângă mine care are stație de spălare. Mi-am spălat mașina singur dar nu am observat că din furtun ieșeau fire din armătură, asta e urmarea...

[Image: 5611ea8066118276c17c1295ade79886.jpg]
[Image: c61091b2932836eb402f90d52dcc40ce.jpg]
[Image: ac05b2ce9e766e199ce186f7453d9b6c.jpg]
[Image: 8da15807bb8b9d1f5f16510de6927f69.jpg]

Nici nu știu ce plm să fac acuma. Nu am descoperit zgârieturile numai seara, am fost înapoi la benzinărie dar nu era nici un manager nimic Icon_sad

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#74

Vai de plm in ce hal ti-a zgâriat-o

Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#75

Am fost acum înapoi la benzinărie și am lăsat detaliile. Cică unul după mine s-a zgâriat pe mâna și el a făcut reclamație de au închis stația.
Luni e închis pe la noi, aștept să se întoarcă managerul stației Marți să vedem ce rezolvăm.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#76

N-am mai auzit d-astea. Bafta cu reclamatia!



Reply



 
#77

Ai auzit acuma Icon_smile Mersi, cred că dacă iau bani de un polish pro să mă declar mulțumit.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#78

Am luat un nou player pentru masina dar nu gasesc adaptor de la Civic sa se potriveasca Icon_sad Are cineva acces la ceva carte de service pentru Stream-ul asta? (ma uit la tine Traiane Icon_biggrin )
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#79

(19-09-2020, 22:17)yulasinio Wrote: Am luat un nou player pentru masina dar nu gasesc adaptor de la Civic sa se potriveasca Icon_sad Are cineva acces la ceva carte de service pentru Stream-ul asta? (ma uit la tine Traiane Icon_biggrin )
Yula eu am luat yatour pentru Accord radio OEM, doar ce i-am băgat mufa pe ieșirea de aux din spate și totul ok, se aude bine comenzile de pe volan merg ...trebuie sa vezi compatibilitatea mufei auxiliare din spate !
carte de Stream chiar nu am ...dar daca dai un search pe Google cred că te lămurești cu ceva poze !



Reply



 
#80

Am dat astăzi jos bordul și m-am uitat să văd dacă s-ar potrivi o conversie de la FN dar nu pare a fi la fel. Nu e problemă de legat pentru power și difuzoare, dar aș vrea să păstrez comenzile volan, camera și microfonul.
Cu ocazia asta am mai scos niște tunere TV Icon_biggrin


[Image: 4ba525647da6c302ae1009f89c261d27.jpg]

[Image: 3ff479bcf38593db7bdd260c7afe24ff.jpg]

[Image: 4d9048f35d43a39733977d755606ccab.jpg]

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.