This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Honda Stream 2008 RN6



 
#21

sub-ul meu s-a vandut de mult Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#22

Mă gândeam eu de ce ai "curajul" să comentezi de greutate Icon_biggrin

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#23

(03-07-2017, 22:33)yulasinio Wrote: Mersi fain Traiane. Dacă ajungi pe aici poți să-ți iei una cu tine Icon_smile când ai în plan să te duci pe UK?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Nush mane, habar nu am, anul asta nu cred că ajung.



Reply



 
#24

Astăzi am inspectat un pic mașina la suspensie că troncăne ceva pe partea stângă când dau in gropi. Totul pare OK, știe cineva dacă pe civic este rulment în capul telescopului?
Altă întrebare ce naiba e senzorul ăla legat de brațul de jos?[Image: 9d74bee77501db812154a9cc2a2a8e37.jpg]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#25

toate au rulment altfel nu se roteste. de obicei sunt rulmenti "plati" da nu cred ca de la el e problema.

senzorul e de la xenoane , regleaza nivelul.



Reply



 
#26

Mersi Tomi.
Zici că ar fi de la telescop atunci?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#27

rulmentul scoate un zgomot scurt, metalic, ca si cand se rupe ceva, mai ales la virare pe loc sau cu viteza f mica.
peste gropi/denivelari aveam si eu, suna urat de tot, ca rulmentul, am schimbat si tot se auzea. am gasit ca se agata arcul in protectia de plastic la compresie....plm.

la del sol nu este rulment sus din cate imi amintesc. am dedus ca se roteste tija telescopului.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#28

Asta parcă se rupe ceva. Sâmbătă am trecut peste o trecere de pod ( crăpătura de dilatare) și s-a simțit de parcă s-ar fi rupt toată de față.
E încă în garanție dar vreau să mă asigur că schimbă ăia ce trebuie când o duc.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#29

sa nu incerci sa demontezi rulmentul sa vezi daca e ok. aparent nu gasesti nimic aiurea. nu rezolvi decat cu schimbul. am incercat eu sa vad, sa gresez....m-am ales cu 5-6 demontari aiurea.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#30

Am fost astazi cu masina la garaj. Au urcat-o de 3 ori pe rampa, au strans si verificat tot dar tot suna. Ultima data m-au invitat si pe mine in garaj. Tot ciocaneau cu un ciocan de cauciuc in componente pe sub masina sa gaseasca sursa zgomotului. I-am intrebat daca au verificat caseta de directie, atunci a lovit ala cu ciocanul in bileta si s-a auzit. Deci se pare ca e ceva in caseta care face zgomotul ala cand se misca bieleta sus jos.

Stie cineva ce bucse sunt in caseta? Incerc sa gasesc pe net piese dar nu prea am noroc.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#31

din cate stiu nu prea sint piese pt caseta, doar caseta cu totul....
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#32

Trebuie să văd dacă e aceeași cu cea de pe Civicul tău. Atunci știu pe ce să mă orientez.
Mă gândesc să fie piesa cu numărul 2 din imagine?[Image: d82228d76017602324ca6038fb60b025.jpg]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#33

nu m-am batut de segmentu asta inca....nush....
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#34

pai si poti sa o dai inapoi? cauta alta care nu troncane



Reply



 
#35

Acuma înțeleg ce e cu vopseaua eco :-/
[Image: b6bed0b5d77f80dd6f34fad80a71f5aa.jpg]

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#36

Exact asa e si la mine Yula

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#37

Un an de zile și e plină de zgârieturi. Cred că și frunza când se freacă de ea lasă câte o dâră pe vopsea

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#38

Cu siguranta

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 
#39

garantez asta cu frunzele. daca e praf pe frunze sau pe masina lasa zgarieturi. patesc la mine pe strada. am niste cercopiteci iesiti din pestera si mutati la casa, care nu-si taie plantele ce le depasesc gardul. daca le zici ceva sar ca vrei sa te urci pe gard.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#40

Nu a ajutat nici faptul că la noi in zona încă s-au construit case...praful e la mama lui acasă. Și mai adaugi și niște copii care poate se ating de mașină și ai combinația perfectă de dezastru. Și în afară de asta, oricât de departe încerci să o parchezi de alte mașini tot se găsește o îndoitură in ușă

Sent from my CLT-L09 using Tapatalk



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.