This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

2015 Civic Tourer Lifestyle A/T

Totuși Frankfurt are 750k locuitori, nu ~7 Milioane ca Madrid. Din ce am văzut eu prin Madrid sunt și multe mașini vechi.

Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"

Reply

municipiul doar 3.4 milioane vs toată comunitatea Madrid 7 milioane... restricțiile se aplica doar Madrid capital cum zic ăștia sau reședinței de județ cum ar veni în românește.
diesel fabricat 2006 non dpf euro 4 eticheta B adică ce-a mai slabă vs euro 6 benzina ta 2016 eticheta C, adică următoarea mai ok după B ...d'aia ziceam că schemele nu-s prea corecte, de aici și comm-ul meu !

Reply

74k km in 5 ani și 3 luni.
Anul ăsta m-au bubuit la revizie. 750 euro din care vreo 400 doar filtrul de benzină și manopera ai vreo 150 lichid de frana + aerisire frâne.
In rest, mașina mai mult sta in garaj decât pe drum. Eu in home Office de anul trecut din Februarie. In 12 luni am făcut ~13k km din care vreo 8k in concedii și pe aci prin De vreo 5k grosso modo.

Reply

Dar ce așa scump filtru ăla de benzină? Eu montat în rezervor și trebuie scoasă bancheta sau cum? Tot ai făcut ceva KM noi am făcut vreo 9mii în ultimul an. Vineri am trecut și eu inspecția dar telescopul pe dreapta față ține tot mai puțin. Trebuie să sun și eu la Honda să vedem ce scor au pentru o suspensie completă.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Reply

ce va mai place la reprezentanta...eu am făcut din iulie și până acum vreo 7000...merge dricu 477k
PS : și nu doar că merge, ci o face într-un mare fel

Reply

@yulasinio Pai are manopera 2 1/2 ore. Trebuie data consola centrala jos și cred că și scaunul pasagerului. Filtru nu știu de care dreaq e că e și ăla scump.

@Toyboy Traiane, eu as face astea la un service langa mine, dar nu mi le trece în caietul de service și nici nu pot face inspecția aia anuală. De aici pierd la revânzare. Știi cum sunt toți românii...Carte Service la zi și ei și le repara in fata blocului...Mașina ta are niste km multi tare și niște ani. A mea are 6 ani numai.

Reply

Bogdan vrea să țină caietul de service la zi că face un ban la vânzare, eu nu am opțiuni pentru că sunt puține piese after market la Stream.
Ai fost în concediu prin Spania de aia și atâția km

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

Reply

(01-11-2021, 22:29)BogdanT Wrote: @yulasinio Pai are manopera 2 1/2 ore. Trebuie data consola centrala jos și cred că și scaunul pasagerului. Filtru nu știu de care dreaq e că e și ăla scump.

@Toyboy Traiane, eu as face astea la un service langa mine, dar nu mi le trece în caietul de service și nici nu pot face inspecția aia anuală. De aici pierd la revânzare. Știi cum sunt toți românii...Carte Service la zi și ei și le repara in fata blocului...Mașina ta are niste km multi tare și niște ani. A mea are 6 ani numai.

da te cred și eu am caietul de revizii la zi, și un teanc de facturi, numa că nu-s făcute la hoții de la casa !
Nu știu ce as face daca as avea și eu una noua....pe zi ce trece sunt mai convins că nu as merge la casa ....

Reply

De obicei revizia anuală mă costa pe la 200 euro. Filtrele de aer și polen mi le schimb singur, nu am chef sa le dau lor 90 euro. Ei tot încearcă să îmi explice ce important e să îmi schimbe ei 2 filtre...Le spun zâmbind "beși mah" și gata. Restul de chestii le fac la un service langa mine (plăcute frana, roți schimbate, etc.).

Reply

(04-11-2021, 15:22)BogdanT Wrote: De obicei revizia anuală mă costa pe la 200 euro. Filtrele de aer și polen mi le schimb singur, nu am chef sa le dau lor 90 euro. Ei tot încearcă să îmi explice ce important e să îmi schimbe ei 2 filtre...Le spun zâmbind "beși mah" și gata. Restul de chestii le fac la un service langa mine (plăcute frana, roți schimbate, etc.).

e asa mai merge !

Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew