This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

2015 Civic Tourer Lifestyle A/T



 

Și eu trebuie să o pregătesc pe a mea. Am schimbat filtrele, mai am bujii, discuri față + plăcuțe și uleiul.
ITP programat în 2 Noiembrie, am găsit o anulare că de una următoare dată era jumatea lui Ianuarie Icon_smile

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

Bah dă-l...3 luni pt o programare la ITP? Aici la dealer se face TUV marțea și joia și au 3 mărci acolo. De regulă cam 3-4 săpt e termen de așteptare.
Plăcuțele le-am schimbat în vară deja.
După isprava nevestei din iarna, am cumpărat 2 roti de iarna in decembrie. Acum le-am comandat și pe celelalte 2. Aștept sa vina și trecem la cizmulițe...

Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 

Nu au lucrat atunci în Martie,Aprilie și când au deschis nu au mai făcut față. Oricum sunt super solicitați cu numărul mare de mașini. Cele de peste 20 ani fac ITP anual.
De fapt al meu a expirat la sfârșitul lui Iulie dar l-au prelungit guvernul cu 3 luni.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

20 ce bine ...aici tot ce trece de 10 e anual iar vehiculele mixte bianual.
Se lega ăștia la astea vechi de orice numa sa nu te treacă, deocamdată le-am dat flit !



Reply



 

E 10 și aici, fat fingers Icon_biggrin
Nu prea am avut treabă, nici cu ITR-ul când mergeam. Am mai auzit că-i mai pică să meargă la reverificat că plătesc din nou vreo 30e

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

la mine e party când mă duc cu sedanu... se strâng toți că la urs ...mașina fiind flowless se lasă doar cu ranjeli



Reply



 

@Traian - tu ce masini mai ai?



Reply



 

Accordu diesel ca saftey car, un 3a gen sedan USDM si un CW2 sa vad cat e de slow un k24 pe ditamai barca !



Reply



 

hmm 3 masini din care un safety car, deci celelalte 2 sunt de curse Icon_smile) ... 3rd gen Icon_biggrin   Biggthumpup  

n-ai incercat un reflash la cw2, oamenii de pe aici sunt incantati de resfortul lu dinu.

@bogdan scuze de poluare



Reply



 

@kinky_boy stai liniștit, nu-i bai...

In ultimele luni, daca tot timpul am făcut numai drumuri scurte și f scurte, am avut niste consumuri de avion...11-12%
Mă tot uit după una mică și hibridă, dar preturile sunt mari rău. O Yaris hibrid sub 8-8500 nu găsești.
Pe de altă parte, 2 mașini în curte sunt cam multe. Eu lucrez numai de acasă și deci ar fi 2 asigurări, impozite, etc.
M-am uitat la Toyota Corolla Sport Touring Hybrid si imi place mașina. Dar nefasta nu vrea schimbam Tourer-ul că e noua Adevărul e ca la mine e de 4 ani și un pic și nici 60k km la bord. Dar preturile au scăzut destul de mult și tot o să scadă...vedem, mai vorbim, negociem

Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 

Aceeași dilemă și situație și aici. M-am uitat de ceva vreme la Prius hybrid cu 7 locuri dar nu-mi place bordul Icon_biggrin
Mai aștept și eu până la anul să vedem ce va mai fi.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

(26-10-2020, 16:21)kinky_boy Wrote: hmm 3 masini din care un safety car, deci celelalte 2 sunt de curse Icon_smile) ... 3rd gen Icon_biggrin   Biggthumpup  

n-ai incercat un reflash la cw2, oamenii de pe aici sunt incantati de resfortul lu dinu.

@bogdan scuze de poluare
cursele is over de câțiva ani, dar sunt în tendințe cu voi, și eu caut să-mi înlocuiesc Accordul diesel că săracul bate spre juma de milion, cu un CRZ ...numa că nu mă lăsa nevasta că vezi doamne e prea mic !
referitor la reflash pe cw2, da se simte bine dar eu as pune și chiulasa cu vtc pe evacuare și headere, etc ....numa că mă gândesc că nu-s vremuri de așa ceva !
bogdane e ok tourerul daca poți merge cu el și nu ai restricții tine-l maxim ...părerea mea !



Reply



 

Traiane, ce restricții sa am? E fabricație Octombrie 2015, euro 6, benzinar și numa' 59000 km.
Yula, sincer nu vad rostul a 2 mașini în condițiile descrise mai sus. Că sa fiu in trend cu lumea de pe strada și să avem 2-3 mașini? Daca am lucra amândoi în direcții diferite, as mai zice. Mai poate aștepta macar 1 an chestia. Până una alta o mașină e suficientă.

Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 

Nu știu cum e pe acolo Bogdane dar aici văd că și la hibride pun bieții bețe în roate ! sunt multe chestii nelogice ...d'aia ziceam !



Reply



 

Taxa de drum la hibride aici e mică, gen €160 pe an, în comparație eu plătesc €390 la Stream. Dar asigurarea e minim 400-500 și cum zici tu una stă degeaba. Eu și până acum mergeam cu tramvaiul pentru că sunt chiar în centru și nu am unde parca, acum sunt acasă cel puțin până la sfârșitul lui Ianuarie.
Dacă e o schimbăm asta care o avem și rămânem tot numai cu una.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

eu nu am probleme, sunt la 20km de capitala și aici nu-s probleme cu etichete de poluare lipite in parbriz in funcție de cât de poluant ești etc ...la aia mă refeream mai mult !
când mai am drum din an in paste sper sa nu fie nivelul 2 de poluare, că n-am cu ce intra Icon_smile



Reply



 

Lași mașina la intrare și folosești mijlocul de transport în comun Icon_biggrin

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

(28-10-2020, 03:14)yulasinio Wrote: Lași mașina la intrare și folosești mijlocul de transport în comun Icon_biggrin

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
da...nu am încotro !



Reply



 

Yula, aici impozitul la a mea e 155 euro. La o hibridă e cam 50-60 euro. Asigurarea nu știu cât ar fi. Acum plătesc vreo 530 euro pe an Full Casco care include și RCA-ul. Și eu stau acasă cel puțin până la Sf lui Februarie...
Traian, si noi avem stickerele alea in geam. Cu cel verde poți intra peste tot (cum am eu). Cu cel galben doar in anumite orașe/zone. Cu cel roșu, interzis în orașe mari. Cu euro 6 nici nu îmi fac probleme că nu am voie sa intru cu ea pe undeva


Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 

aici când se ajunge la ultimul și cel mai grav episod de contaminare in Madrid Central nu mai intri cu nimic decât cu electrice.



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.