This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

2015 Civic Tourer Lifestyle A/T



 

Domn derector Icon_smile Am mai lucrat și eu o zi ici colo dar n-aș putea să lucrez tot timpul de acasă, prea multă distracție cu toată lumea în jurul meu.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

(07-03-2019, 20:40)BogdanT Wrote: Mai asteptam 1-2 ani si daca gasim un "chilipir" de CR-V Hybrid cum am gasit Tourer-ul, facem schimbarea.

Poate gasesti pe Jermania dar eu aici nici o sansa.... 43 de mii  Icon_yikes ... nu dau atatia bani pe o masina nici sa crape pamantul.

https://www.donedeal.ie/cars-for-sale/cr...r/21236061
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

(08-03-2019, 11:05)yulasinio Wrote: Domn derector Icon_smile Am mai lucrat și eu o zi ici colo dar n-aș putea să lucrez tot timpul de acasă, prea multă distracție cu toată lumea în jurul meu.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Fac si io ce pot Eu nu duc dorul biroului pt ca e multa lume si multa galagie. Eu lucrez cu preturi, documentatii tehnice & shiit si imi trebuie liniste. Ma duc o data la o sapt sau 2 la birou sa vada ca mai traiesc si gata.
Pe mobile.de am vazut ceva CRV Hybrid de pe la 32k in sus. Io nu vreau Executive si 4x4 permanent. Acolo maxim Lifestyle si un 2WD mi-ajunge ca nu ma catar pe munti cu ea...
Daca ar scoate si alte modele hibride mai mici gen Civic ar fi si mai super...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 

O să apară și Civic hibrid până la anul sigur. Pe Japan au electrificat toată gama cred dar pe Europa numai acum ce au început.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

Ce de praf pe aici...
Am ajuns la 46000 km fara probleme.
Se apropie repejor revizia.
Și prima dauna ever de când am mașina.
Mi-a ciuruit-o grindina acum o lună de zile. Asiguratorul zice ca se face fara sa fie nevoie de înlocuit elemente sau vopsire completă. Cu ocazia asta se va vopsi și bara spate pe care mi-a belit-o fetita unui vecin cu bicicleta.

Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 

Oh no Icon_sad a fost teribilă vremea pe Europa anul ăsta. Ce a mai dat și în România în Mai când am fost...eram tot cu plapuma pregătită să acopăr Integra.
Sper să o rezolvi

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

am pățit și eu acum 2 săptămâni același lucru, nici nu m-am mai deranjat sa sun la asigurator la cât de nesimțiți sunt ăștia ...n-are rost, azi e ca scoasă din cutie, mâine e varza ....



Reply



 

Mai enervant a fost că venisem de puțin timp acasă și pâna sa o bag in garaj s-a pus potopul. Am bagat-o până la urmă în garaj chiar daca mi-am luat câțiva bolovani în spate. Daca nu o bagam era mai rău. A fost grindina de 4-5 cm diametru. Rulourile la 3 ferestre ciuruite. Se schimbă și alea pe asigurare. Până și ușa de la garaj are urme și aia e de otel in plm...
Sa speram că se repară...
Asiguratorul a fost foarte ok. A văzut ce și cum, a numărat îndoiturile și a făcut devizul. Totul a durat max 45 de min. Dauna 4100 Euro.
La alti vecini a fost mai rău. Cum arăta orașul după aia...apocaliptic. pădurea de langa noi a fost jumate rasă.

Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 

Gata și mașinuța. E că nouă. A ieșit f bine și bara spate care a fost revopsita.
Me happy!
Urmează revizia anuala peste 3 săptămâni...

Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 

Cum au rezolvat până la urmă cu panourile care au fost îndoite? Ai fost îndreptate sau schimbate?

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

fain, aici asigurările nu se baga pe daune de genul .... accordul saracu' a fost și el victima Icon_sad



Reply



 

@yula: au fost îndreptate.
@traian: cum plm nu se baga la grindină? Doar e eveniment natural...ca și inundații, cutremure, etc. La mine au fost și rulourile de la ferestre și un panou de termopan ciuruite. Se schimba și alea pe asigurare.

Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 

Am făcut și revizia anuala. Totul în regula. Ne apropiem de 49k km.
La primavara trebuie sa schimb plăcuțele pe față că mi-au zis că mai merg cam 5k km.
Trebuiau schimbate și filtrul de aer și polen, dar, când am auzit prețul la dealer, am zis pas - 90 euro ambele... Am vb cu un vecin care e sales manager la o firma de piese de schimb și mi le-a adus el...14 euro ambele...
In rest, toate bune și frumoase...apa, paie și bătaie

Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 

(13-11-2019, 20:39)BogdanT Wrote: apa, paie și bătaie

Exact aia mă pregăteam să scriu și eu
Ce faci o mai ți s-au vrei să treci la altceva?



Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

(16-10-2019, 16:54)BogdanT Wrote: @yula: au fost îndreptate.
@traian: cum plm nu se baga la grindină? Doar e eveniment natural...ca și inundații, cutremure, etc. La mine au fost și rulourile de la ferestre și un panou de termopan ciuruite. Se schimba și alea pe asigurare.

Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
cum n-am casco ... aia e...oricum la cât de țigani îs ăștia cu parcarea și deschisul ușilor când parchezi in baterie.....nici nu mă mai doare sufeltu' ...440k și merge mai bine că în prima zi când am luat-o Icon_smile



Reply



 

@yulasinio: O mai țin că merge brici mașinuța. Abia anul asta am platit-o. Plm o am de 3 ani. Așa de bogat nu sunt sa le schimb că pe ciorapi Acum am rămas doar cu ratele la casa. Mă bate un gând să iau un Jazz pt nevasta-mea... obligatoriu cu AT ca nu le are cu mestecatul in mămăligă desi merge f bine și cu dihania asta...
Peste vreo 2-3 ani când o să bage și Honda mai multe modele hibride, mă orientez. Goanga mea e CRV-ul hibrid. Dar dacă iau un CRV tre și una mica langa pt uz zilnic in oraș pe distante scurte: grădinița, cumpărături etc.

@Toyboy: și aici sunt la fel cu parcarea...chiar în ziua când am dus-o în service am găsit o belitură de 30 cm pe stânga spate. Noroc că a ieșit la polish. Nu se uita orbeții cat de tare dau cu ușa...

Sent from my moto g(7) plus using Tapatalk
"To be a driver you need skill, to be a co-driver you need balls of steel"



Reply



 

Stiu ca aveti copii dar de ce nu parcati si voi cat mai departe de intrari.

Zicea cineva pe hfan ca e cineva cu un crv hybrid din RO cu oil dilution, la celelalte indiferent gama e cam regula. Deci cam pas la noile honde.



Reply



 

Parcăm cât mai departe și când revenim sunt numai mașini în jur.

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 

eu parchez in fata casei la mine la bloc unde apuc, nu am pretenții...eventual suspendată sa o pot tine perfectă... sa va fac poze sa vedeți neam prost de țigani .....



Reply



 

Si la noi se intampla, de obicei in parcarile marilor magazine, dar totusi pe romani nu ii intereseaza despre ceilalti, parcheaza cat mai departe de ceilalti, blocheaza mai multe locuri etc. Nu stiu daca e ca sa-si protejeze masina sau din lipsa de interes, respect si pentru altii   Icon_biggrin



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.