This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Noul Civic Type R



 
#1

Nu stiu cum naiba de nu avem un topic aici despre nou CTR, asa ca am deschis acum unul, si incep cu un video comparativ intre ultimele 3 modele:

https://www.youtube.com/watch?v=2SueqSbB...e=youtu.be



Reply



 
#2

eu astept o comparatie intre asta nou si una veche turbata sau charge-uita. am un feeling ca fk2 si-o ia pe coaja, cel putin la liniuta. englezii inca merg usurel cu ele, cica sa nu se strice Icon_smile)

singurul versus ce l-am gasit , nimic impresionant as zice

https://www.youtube.com/watch?v=qXQqvQ9Mb4I

LE: si o sesiunepe assen si un m3 care ia parapetu in urmarirea lu ctr (vezi oglinda stg)

https://www.youtube.com/watch?v=SEvgxCmjiOM



Reply



 
#3

subvireaza la greu dar e clar ca e pe gume de strada  Icon_smile



Reply



 
#4

da cat au astea mah guma, 155? Icon_smile)
oricum, eg-u nu l-a facut. Icon_smile)
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#5

S-au vândut toate cele 10 CTR-uri alocate României în 2015 Icon_smile



Reply



 
#6

pai poate asta e cheia bah, la draku faci masini tari, accesibile la pret, nu le cumpara nimeni "pai bine bah, d'asta ieftina....pai un EM e dublu frate..." a ajuns si civicul masina de rasini.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#7

Mergea linie ala cu EG-ul Icon_lol
Cam stilul smucit conducea asta cu CTR-ul
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#8





The following 1 user says Thank You to Gaby B for this post:
  • kinky_boy
Reply



 
#9

Rollinglaugh aștept comentariile la videoul ăsta sharepopcorn

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#10

eu astept de la englezi un test cu un ep3 (chiar si un fn2) super/turbo charged in jur de 300, coilovers, bbk si un frs decent sa vad care este diferenta, da au imbatranit si vechii proprietari ca vad ca nu se mai arunca nici unu la teste, pe vremuri testau ep3 cu orice Icon_smile

Altfel mi-ar placea si un ep3 NA pe la 270hp sa vad cum sta pe langa asta noua.

for fun NA all the way!!!



Reply



 
#11

testele astea sunt praf in ochi.  in real life pe curbe de mare viteza, drum denivelat romanesc unde la +180 km/h cu EP3 ai sanse sa ajungi in cimitir , cu FN2 treci linistit .... si cu ceva Skoda , adormi la volan  Icon_smile



The following 1 user says Thank You to Tomi for this post:
  • Toyboy
Reply



 
#12

asa e cu coiloverele tuning de track pe drumuri proaste, exista unul care functioneaza bine si in situatii de genul asta meister gt1 (feedback f bun de la useri) Icon_wink Icon_razz  ... pana una alta cand te dai de fun, mergi pe drumuri bune Icon_biggrin



Reply



 
#13

EP3 are probleme grave de suspension travel si directie (pozitionarea casetei) din fabrica.



Reply



 
#14

englezii au inceput sa le desfaca ca cica se aude prost muzica Icon_razz 
concluzia lor este:  boxe proaste, lipsesc 2 din 8 prezente in reclama, iar izolarea fonica zero, probabil sa se auda zgomotul sportivitatii si sa fie masina usoara "because 40k euro race car" Icon_smile

[Image: WP_20151010_007_zpsntvd2upx.jpg]

[Image: WP_20151010_008_zpsvgj5grc1.jpg]

[Image: WP_20151010_005_zpstefcvbub.jpg]

[Image: WP_20151010_004_zps9yttuien.jpg]



Reply



 
#15

ce mah??? sasiu de platic la o masina de 40.000?????!!!!!! sa ma kk in palaria lor de puscariasi! cum e posibil asa ceva???? pe astia i-a iradiat rau fukushima aia....
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#16

Ce plastic mă? Nu mai tot căuta motive să bagi de vină

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#17

mah, sasiu difuzorului e din plastic. difuzoarele cele mai penale sunt din tabla ambutisata, cele mai destepte din aluminiu. PLASTIC IN PLM!!!!!!!
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#18

Da tu îți iei mașină din asta pentru muzică? Și nu cred că contează așa de mult șasiul cât incinta, adică ușa.

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#19

yula, pretentiile sunt in f de pret, cum si pretul e in f de pretentii.
e o masina de strada? da
e o masina scumpa? da
are componente pe masura? da si ba
pai cum pana mea sa te zgarcesti la un set de fizudoare pe sasiu de alu, daca tot te intereseaza sa fie usoare, la banii aia nu se poate?
cum vine aia "iti iei masina pt muzica" pai iti iei masina in f de ce vrei sa aiba. in 2016 normal ca-mi iau masina CU muzica. e masina de strada nu de circuit.
sasiul conteaza enorm, rigiditatea lui e f importanta....ca si rigiditatea suportului pe care vine prins. cine e pretentios la sunet pune inele de osb pe tabla apoi diful pt eliminarea vibratiilor. tu numa daca-i pe benzina esti pretentios Icon_razz
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#20

In primul rând masina e 34k, nu 40k. E diferenta mare. In al doilea rând, sa te plângi de boxe la masina asta e ca si cand ai lua acasă cea mai buna gagica din tara si apoi sa te plângi ca nu gătește bine. C'mon Icon_smile)


Sent from my iPhone using Tapatalk



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.