This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

Civic Coupe EJ6 Verde



 
#1

Salut si bine v-am gasit. Am visat multa vreme la Coupe-ul asta si acum 1 an mi l-am luat. E un D16y7, care e in mintile lui. In afara de benzina n-am consum de nici un alt fluid. Masina a fost a unui neamt tipicar, care a luat-o de noua in 98....tipicar pentru ca a insistat sa imi dea un dosar plin cu facturi de intretinere etc. Am exploatat-o in toate conditiile, o folosesc mai mult in oras cu benzina de 99, in afara de cablul de acc care agata putin, masina nu prezinta nici un altfel de uzura. Recent un "plictisit de viata" mi-a sparta stopul de pe portbagaj......in fine..... Am schimbat dist. filtre, cu 6100 de le MOTUL care ii place tare mult, nivelul ramane in acelasi loc de la schimb la schimb.
Cateva poze


Attached Files Thumbnail(s)
                       
   



Reply



 
#2

Felicitari.
Sa o conduci sanatos, fara incidente si sa ai grija dea ea ca neamtul. Sun aboslut sigur da te va mai tine 16 ani daca o ingrisjesti.
Multi Km si asfalt uscat!



Reply



 
#3

Salut!
Bine ai venit!
Sa o calaresti sanatos!
Ii lipseste niste jante din aluminiu Icon_wink



Reply



 
#4

Frumos coupe Biggthumpup Sa ai parte de el si sa-l conduci sanatos.
Ai ceva planuri pentru el?
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#5

Multumesc voua!

@babaus - asa am de gand sa fac Icon_smile sper ca deja o fac....
@Triplu Laux - Ms. he he,...sunt in cautare, sti tu Icon_smile
@Yulasino - Am mici planuri dar nu cine stie ce, vreau jante (cum spunea Laux), stopuri de model 2000 si eventual o finala mai "civilizata" asa.

Cheers!



Reply



 
#6

Daca pui pe 15" tre sa le omologhezi iar anvelopele stock 195/55/15 sunt si ele destul de scumpe.
De exemplu lui Marius (cu EJ6-le ala visiniu de la noi) nu au vrut sa-i omologheze jantele pe 15" asa ca si-a pus pe 16" pt ca erau omologate de catre nemtzi inainte sa o inscrie.



Reply



 
#7

Da stiu astea pe 55 sunt scumpe, stiu ca Marius a mers mult cu alea pe 15, si eu pe vechea masina am mers cu jante pe 15 care nu erau omologate dar nu s-a luat nimeni niciodata de mine, dar totusi exista riscul....Cand ti se pune pata sti si tu cum e.....trebuie sa le am pe alea de VTI....



Reply



 
#8

De cand am luat-o pedala de acceleratie era putin cam "lipicioasa" cea ce era foarta deranjant mai ales la mers incet. Mi-am comandat second 1 cablu dar de 1.4care abia dupa instalare mi-am dat seama ca e prea scurt, asa ca l-am la curatat pe cel vechi cu spray de rugina si PFC105, merge ca uns acum...problema rezolvata.



Reply



 
#9

Super masinuta, intotdeauna mi-au placut coupe-urile dar sunt rare Icon_smile sa o stapanesti sanatos!

Accord CN1- N22A1, 04'
ex: Accord CH6- F18B2, 00'
ex: Civic EK3- D15Z6, 96'
ex: Civic Ej9- D14A4, 97'



Reply



 
#10

Tine si unu' de rezerva la tine, colegu'... asa... de "paza buna" Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#11

Asa e sunt rare, multumesc! L-as tine de rezerva dar e prea scurt si accelereaza motorul la maxim cand ii dau cheie....



Reply



 
#12

Pai tine unu' bun de rezerva Icon_smile

Daca a stat cine-stie-cat in conditii proaste... nu stii cand iti face bucuria. Zic si eu Icon_smile
2007 Civic FK2 Exec
Eibach · OMP · Summit · DIMSPORT · Injen · Megan Racing · Custom 5h1t
2003 VFR800 Interceptor
1994 CRX del Sol EH6 - SOLD!



Reply



 
#13

(01-10-2014, 22:40)w33bb0 Wrote: Pai tine unu' bun de rezerva Icon_smile

Daca a stat cine-stie-cat in conditii proaste... nu stii cand iti face bucuria. Zic si eu Icon_smile
"i'm just sayn' " Icon_smile)

M-am uitat in Autodata acum, spune acolo ca Valve clearance - inlet -0.18 0.22 Cold, si exhaust - 0.23 0.27 cold. ati mai reglat careva tachetii? sunt bune datele astea?



Reply



 
#14

M-iam gasit in sfarsit un set de jante pe care il cautam de multa vreme, acum m-am pus sa imi caut piulite. Stiti cumva daca codul asta 32479 de FEBI s-ar potrivii? Bag si 2 poze. O zi faina![Image: gMZmAf.jpg][Image: ZltXip.jpg]



Reply



 
#15

Sa o stapanesti sanatos!



Reply



 
#16

A venit vremea schimbului.....[img][Image: 10dveb4.jpg][/img]



Reply



 
#17

Ce tot schimbi acolo ca eu nu vad nimic ? Ma gandesc ca jantele sau ?



Reply



 
#18

Acum vad si eu de pe telefonul poza. De ce nu ai luat 8100 ?



Reply



 
#19

Nu se mai fabrica ala Laux, am cautat si io.



Reply



 
#20

Salut, 8100 ce am eu e doar 5-40 sau 5-30, autodata imi zice ca 10-40 cu care merge foarte bine, uleiul dupa 8000 are o culoare buna si nu-l mananca deloc....
Hehe Laux, pana la jante mai e putin, tre'sa imi iau 2 anv....



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.