This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

tzunny: '95 Honda CRX Del Sol 1.6 ESI, Black (EH6) aka "Bijucaria"



 
#21

Nu-mi place ce ai facut la interior cu bordul, nu am nimic cu tine personal dar urasc plasticele vopsite la interior Icon_no2
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#22

Nu-i nimic, nu ma supar.. Este chestie de gust. Nici mie nu-mi place la masina ta...Confused De fapt, mie imi cam place masina ta! Icon_biggrin
[Image: hondadesolsignature.jpg]



Reply



 
#23

Ma bucur ca nu o iei de buna, e masina ta pana la urma si "baniile tale" Icon_biggrin

Mersi Icon_wink
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#24

tzunny, vezi toba mea de la vanzare. e silentioasa, in sensul ca se aude sportiv de afara dar nu deranjaza inauntru (nu se prea aude). asta e motivul pt care am schimbat-o, eu fiind o fire mai "galagioasa"
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat



Reply



 
#25

Pai cam asta mi-ar trebui. Singura chestie care nu imi place la a ta ar fi terminatia cu 2 tevi. Imi plac cele cum am eu cu o singura teava groasa, eventual tesita.. Pitici pe creier...
[Image: hondadesolsignature.jpg]



Reply



 
#26

Nici eu nu-s fan al gurilor de aerisire vocsite, da' am vazut MULT mai rau, asa ca n-am comentat Icon_smile



Reply



 
#27

Sedinta foto @ Izvoru Mare

[Image: DSCF9822.jpg]
[Image: DSCF9835.jpg]
[Image: DSCF9853.jpg]
[Image: DSCF9847.jpg]
[Image: DSCF9864.jpg]


[Image: hondadesolsignature.jpg]



Reply



 
#28

looking good desi nu prea e in elementu ei la taraIcon_smile

P.S. dubioase vaciile alea doua Confused sau le-ai pus sa stea la poza Icon_smile)



Reply



 
#29

S-au incins cand au aflat ca e si decapotabila..Rollinglaugh
[Image: hondadesolsignature.jpg]



Reply



 
#30

Update (193.000km):


Am schimbat toba finala fiindca imi doream ceva mai silentios. Rezultatul nu este chiar cum ma asteptam, dar este mai bine si sper sa se vada la drum lung unde dupa 2-300km ma cam durea capul.. In oras era destul de fun. Toba veche este de vanzare.
Nivelul zgomotului nu s-a micsorat chiar semnificativ (in ciuda unei finale mai mari) din cauza lipsei catalizatorului (cred) dar macar sunetul s-a schimbat, este mai grav (jos).

Before:
http://www.youtube.com/watch?v=WAgrmoP18pI
After:
http://www.youtube.com/watch?v=cBK-U9ScVHE

Iar de sarbatori a primit cadou revizia:
[Image: dscf1011yc.jpg]

Acum o saptamana am reusit sa conving nevasta sa ii luam niste papuci de iarna de pe un EK4...
[Image: 430199_385934924765660_100000474660121_1...5912_n.jpg]
[Image: hondadesolsignature.jpg]



Reply



 
#31

Cam tarziu te-ai incaltat, faine jantele stock...



Reply



 
#32

Mda, stiu ca e tarziu.. Nu era in plan pe iarna asta, dar s-a ivit ocazia cu tot cu jante si le-am luat. Cauciucurile chiar nu sunt prea stralucite, dar.. imi fac treaba cu ele. Nu mai stau cu frica ca imi va lua talonul (din nou)..
[Image: hondadesolsignature.jpg]



Reply



 
#33

sa-i fie de bine toate cele! dar care e ideea cu talonul?
daca nu e zapada pe carosabil are voie sa ti-l ia? atata timp cat strada e curata ce conteaza ce e pe trotuar sau pe margine.




Reply



 
#34

Pai cauciucurile de iarna se folosesc si pentru temperatura scazuta a asfaltului. Si sunt obligatorii din noiembrie pana nu mai stiu in ce luna din primavara.

De ce ti-au mai luat talonul data trecuta ?



Reply



 
#35

eu stiu ca in ordonanta aia era formulat ceva de genul ca este obligatori sa ai cauciucuri de iarna sau all season daca este zapada sau polei pe carosabil, daca e uscat nu e obligatoriu. Poate am inteles eu gresit.



Reply



 
#36

@Kinky_boy: Exact asa stiam si eu si asa zice si legea: "daca carosabilul este acoperit cu polei, gheata sau zapada..". http://www.cauciucurideiarna.ro/lege_cau...iarna.html
@Skynet: La o zi dupa prima ninsoare pe 2012 cand se topise tot, erau +6 - +7grade iar zapada mai era putina pe trotuar, la semafor i-au facut semn sotiei sa traga pe dreapta dupa intersectie. I-au cerut actele si s-au uitat la cauciucuri, atat. I-au luat talonul desi a incercat sa le explice ca suprafata carosabilului este curata.
Este nasol ca legea este interpretabila.
Partea buna este ca am recuperat talonul prin "interventie".


[Image: hondadesolsignature.jpg]



Reply



 
#37

da eu am citit pe celalalt forum patania ta, numai ca eu nu gasesc nimic interpretabil daca strada nu are gheata polei zapada pe ea. Probabil ca au profitat de sotia ta, femeie fiind, ca altfel ma indoiesc ca ar indrazni ...




Reply



 
#38

Nu ar trebui sa fie nici o interpretare in lege, trebuie sa zica simplu: din Noiembrie pana in Martie cauciucurile de iarna sunt obligatorii.

Ce se inatampla daca pleci de acasa si drumul e uscat dar dupa 2h incepe sa ninga? Plus de asta gumele de iarna ajuta si la o temp scazuta.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.



Reply



 
#39

Pai, tipic romanesc: nu zice asa simplu ci lasa loc de interpretari. Daca zicea asa, nu mai riscam sa ies fara cauciucuri de iarna. Este interpretabil fiindca pe bulevarde carosabilul este uscat dar pe stradute poate se mai gaseste o urma de zapada. Dar totusi ei te-au prins pe bulevard. Si tot asa...
In fine, daca vreti deschidem un alt topic pe tema asta. Important este ca acum sunt in legalitate.
[Image: hondadesolsignature.jpg]



Reply



 
#40

Man! Zi-mi si mie cate kg are plafonu la Del Sol!? Observ din semnatura ca fara plafon masina se ridica cu cativa cm buni... Icon_smile
Ma mir cum de nu a observat kinky_boy traba asta... Icon_wink



Reply


Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  


  Theme © 2014 iAndrew  
Powered By MyBB, © 2002-2024 MyBB Group.  
HondaTalk.ro © 2010-2024 - All Rights Reserved.