This forum uses cookies
This forum makes use of cookies to store your login information if you are registered, and your last visit if you are not. Cookies are small text documents stored on your computer; the cookies set by this forum can only be used on this website and pose no security risk. Cookies on this forum also track the specific topics you have read and when you last read them. Please confirm whether you accept or reject these cookies being set.

A cookie will be stored in your browser regardless of choice to prevent you being asked this question again. You will be able to change your cookie settings at any time using the link in the footer.

sfaturi-suspensii, ambreiaj, gume?

varianta zorilor manastur pe urcare, Icon_smile

Add Thank You Reply

acolo polizez si eu Icon_biggrin
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat

The following 1 user says Thank You to LIVIU_CTS for this post:
  • doc_tyby
Add Thank You Reply

Deci ma pregatesc intens de revizie. Eu am gandit-o asa, masina are 57000 km, 6 ani face in 0ctombrie si as schimba urmatoarele:
am cumparat deja 8l ulei motor Motul 300V 5w40
ma gandesc sa schimb uleiul din cutia de viteze, nu stiu de care si cati litrii?
ma gandesc sa schimb lichidul de franare, nu stiu de care si cati litrii?
in rest schimb filtrul de polen, filtrul de ulei, filtrul de aer, aici cred ca voi lua jakoparts....Filtrul de benzina cred ca trebuie doar mult mai tarziu

la uleiuri am mai citit la denigrator si parca vedeam de Motul RBF660(frana) si Motul gear 300 sae 75w90(cutie).

Sfaturi si pareri sunt mult apreciate....Icon_smile

Add Thank You Reply

eu nu mai musc marketingul motul.
pune uleiul de la honda in cutie.
cantitatile le gasesti in cartea tehnica.

Add Thank You Reply

Ce marketing man? Unde au văzut tu reclama la Motul, sa imi arati si mie?
Man nu pune Honda in cutie, am avut si nu e Ok, am pătit (pe circuit ce-i drept) de nu mi-a mai intrat in viteza deloc, si in general la forja făcea figuri. Pune Motul, si Kinky are, este muuuult mai bun. In motor Motul 5w40, clar, iar la frane mergi mai bine pe RBF600, 660ul se contamineaza repede si tre sa il schimbi mai des, iar dif între ele nu e mare (si eu il am in plasa pregătit ptr schimb). Ia 2 bidoane de 500ml si îți mai si rămâne ceva dupa un flush complet.

LE: filtrul de benzina dupa vreo 200k de km sa te gândești sa il schimbi, nu are rost acuma.

Add Thank You Reply

Si eu am avut in FN2 doar Motul...foarte bun; acum din pacate am vazut ca s—a scumpit Icon_sad

Sent from my S500 using Tapatalk 2

Add Thank You Reply

multumesc mult, am si facut comanda de la un amic pt ulei de cutie motul si lichid de frana RBF600.

Add Thank You Reply

adi marketingul e de mai multe feluri, nu numai reclame la tv. n-are rost sa mai reiau discutia. stiu destui oameni nem,ultumiti de motul sau la care a inceput motorul sa pape ulei de cand a pus motul.
despre uleiul de cutie nu am parere personala, nu l-am folosit, stiu pe cineva care l-a folosit si l-a dat jos, nu i-a placut deloc.

The following 1 user says Thank You to LIVIU_CTS for this post:
  • doc_tyby
Add Thank You Reply

Pai Motul 300V este un ulei de "forja", daca il folosesti dar mergi cu masina "babeste" ti-l papa, el functioneaza bine de la o anumita temperatura. Iar publicitate chiar nu am vazut la Motul pe nicaieri (nu am scris ironic sau ceva mai sus) in Romania sau chiar Europa, inafara de faptul ca il foloseste si il lauda f multa lume pe forumuri in Romania.

The following 1 user says Thank You to DeN1gRator for this post:
  • doc_tyby
Add Thank You Reply

pai din pacate voi afla pe cont propriu, Icon_smile, tot ce pot sa zic ca de papat ulei nu mi-e frica, am citit si in cartea tehnica ca pana in 1l la 1000 km e normal. am audi 2tfsi , papa ulei, cam 3 l la 15000 km, honda vad ca e mai sucativa , papa jumate de litru la 2000 km, deci vreo 2,5l la 10000. si acuma are ulei honda 5w40 in ea. o sa pun motul si va anunt daca papa mai mult sau mai putin. in orice caz nu ma astept sa nu pape, Icon_smile)

Add Thank You Reply

apropo daca vroiam sa nu pape ulei, ramaneam la suzuki jimny, 1,3 86 de cai . deci ala nu papa gram de ulei. dar la ce folos? Icon_smile

Add Thank You Reply

See my sig Icon_biggrin
Honda nu arde uleiul, il foloseste.

The following 1 user says Thank You to yulasinio for this post:
  • doc_tyby
Add Thank You Reply

eu nu am spus de un motor honda, era vb de altceva si inainte de motul nu papa ulei (adica nu scotea fum albastru)

Add Thank You Reply

Digg   Delicious   Reddit   Facebook   Twitter   StumbleUpon  

Theme © 2014 iAndrew