yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Tu de ce crezi ca toate hatch-urile astea puternice au suferit modificari la suspensia fata si au pus blocabile destepte, tocmai pentru a putea pune toata puterea jos si a elimina pe cat posibil smucirea volanului la acceleratii puternice.
La suspensia noastra poti pune jos linistit 300CP asa ca nu-mi fac probleme pentru R.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
bah, eu nu vreau sa va conving de nimic. eu nu ma consider atat de pilot pentru asa ceva, parerea despre puteri peste 250 pe puntea fata nu este a mea ci a unora care chiar traiesc din motorsport si carora le dau credit pentru ce spun.
masina cu care am mers era MTM built, nu tuning din spatele blocului.
repet, nu mai am 20 si ceva de ani, constientizez cat e necesar pentru viata reala, nu (mai) am febra puterilor inutile, si da, credca pentru viata reala, pt masina de zi cu zi, 250 ar fi maximul de ce as avea nevoie.
am imresia ca adi merge intr-o directie gresita in a intelege ce spun. eu nu ii critic pentru 300+, ci pentru ca nu pot cere atatia bani pe o masina pentru performante de pe hartie. pentru banii aia trebuie design si materiale PREMIUM!
adi, io avea eu alte standarde sau alt nivel de trai + income, dar 37.000 euro sunt o caruta de bani, pe care in momentul de fata nici nu dispun dar nici nu sunt dispus sa ii platesc.
la pretul asta imi iau adio de la ea, prefer oricand un merg de 2-3 ani cu 20.000 km, cu interior premium si 210 cai. asta e, o sa imbatranesti si tu canva si n-o sa mai vezi viata numai la Părul sau lâna care acoperă pielea unor animale.  )))
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Ba mertanul e un hatch premium si nu se poate compara cu Honda, Ford, Opel, Reno etc
Daca tu te consideri atat de batran incat sa-ti iei mertan atunci go ahead
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
ce face "premium" o masina?
sau masinile premium sunt mai scumpe?
daca din doua masini cu preturi similare una e premium si alta nu, care e diferenta intre ele?
o sa vedeti ce zice "piata" pe tema asta.
ultimele generatii de merc nu mai sunt pentru octogenari, m-a socat asta. cred ca e prima data cand imi place o masina de la ei.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
maharvey
Posts: 65
Threads: 1
Thanks Received: 2 in 2 posts
Thanks Given: 0
Joined: Oct 2010
|
|
05-03-2015, 10:57
(This post was last modified: 05-03-2015, 11:06 by maharvey.)
(04-03-2015, 23:26)LIVIU_CTS Wrote: (04-03-2015, 15:47)maharvey Wrote: (04-03-2015, 13:57)LIVIU_CTS Wrote: cred ca in premiera, noul R are ampatament marit fata de modelul standard, nu rea cazul inainte.
exista undeva informatia asta ca are ampatamentul marit?
pai se vede din cosmos, de ce au pus adaugirile alea pe aripi? fata sigur e mai lata decat civicul de baza.
Ala de care zici tu stiu ca se cheama ecartament, ampatamentul fiind distanta intre punti, si nu stiu daca e o premiera pentru Type R.
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
05-03-2015, 11:42
(This post was last modified: 05-03-2015, 11:43 by LIVIU_CTS.)
scuze, terminologie gresita, la ecartament ma refeream, stiu care e diferenta intre ele
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
DeN1gRator
Posts: 2,519
Threads: 13
Thanks Received: 48 in 44 posts
Thanks Given: 3
Joined: Oct 2010
|
|
Liviu la treaba asta is de acord cu tine, la banii aia nici eu nu accept sa aiba acelasi plastic in interior ca si FN2; de cumparat nici eu nu o sa o cumpar, cer bani foarte foarte multi intr-adevar; poate peste vreo 2 ani, daca e si la fel de fiabila ca FN2 si daca ajunge la niste preturi normale (15-18k) m-ar bate gandul.
Dar cei 300 de cai nu sunt prea multi in nici un caz si varsta in motorsport nu vreau in veci sa o vad ca pe o scuza, sunt prea multi piloti de-a dreptul batrani care se dau cu masini foarte tari si fac fata cu brio. (ex Zaberca, Lucien Hora, etc).
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
pai daca in 2 ani scade la jumatate inseamna ca e o masina penala, tu daca o sa o mai tii 2 ani o sa o dai pe aproape gratis sau o duci direct la rabla. Vizavi de preturile din Franta nu cred nici in ruptul capului ca vor fi mai ieftine decat in tara de productie.
Si eu sunt de acord cu Liviu ca ce e peste 250 de cai pe fwd nu mai poti pune util jos in toate treptele. Toate turbatele de prin uk au boost limitat pe 1-2 pentru ca nu pot fi controlate.
Nu mai zic nimic de aia 300 hp folositi zi de zi  ... Honda sa arate cat de ingineri sunt la WTCC nu la masini comerciale wannabe
|
DeN1gRator
Posts: 2,519
Threads: 13
Thanks Received: 48 in 44 posts
Thanks Given: 3
Joined: Oct 2010
|
|
Pai man zi de zi nu folosesti nici 200, poate nici 100, da e bine sa ii ai acolo cand e nevoie de ei
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
bai adi, aia e masina de strada bah, de mers cu ia dupa ciunga si la socrii, nu de concurat pe zaberca sau altii. eu o judec ca pe o masina de zi cu z, tu ca pe una de curse. pai ce e pana la urma?
si nici eu nu cred ca o sa scada in 2 ani sub 25.000, poate in jur de 30.000. si aici e buba de care ziceam, la bani aia e in alta liga.
si da, sa faca ceva cu masina aia in wtcc sa nu si-o mai ia de la citroen sau sevrolet-de-carton.
oamenii aia de la honda cred ca traiesc zilnic in muzeu ala al lor in sectiunea vintage motorsport. habar n-au pe ce planeta sunt
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
DeN1gRator
Posts: 2,519
Threads: 13
Thanks Received: 48 in 44 posts
Thanks Given: 3
Joined: Oct 2010
|
|
Mah R-ul vine de la rally, deci e o masina de strada cu valente de curse/circuit.
Si nu-mi zi ca io merg la socrii dupa ciunga cu 200+ de cai da nu as putea cu 300, doar sunt o gramada de masini de 300+ cai si circula bine mersi toate. Doar nu meri tot timpul Părul sau lâna care acoperă pielea unor animale. cu ea, indiferent ce masina ai.
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
05-03-2015, 17:52
(This post was last modified: 05-03-2015, 17:53 by LIVIU_CTS.)
mah adi, tu nu intelegi idea contestatiei: BANII PE CARE II CER PT EA!!!!!!
faptul ca are un R nu tine loc de lipsurile pe care le are la clasa aia de pret.
ca oferi 300 de cai nu tine de cald LA PRETUL ALA!!!
pentru pretul ala mai trebuie lucrat si la alte sectoare, nu doar tehnic.
nu te mai limita la date tehnice in pana mea ca doar nu e surpriza din guma turbo!
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
|
yulasinio
Posts: 11,862
Threads: 202
Thanks Received: 174 in 166 posts
Thanks Given: 87
Joined: Oct 2010
|
|
Daca scoteau conceptul ala rosu cred ca aveau coada la showroomuri.
Eu inca astept testele adevarate.
Honda nu arde uleiul, il foloseste.
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
05-03-2015, 23:54
(This post was last modified: 05-03-2015, 23:55 by LIVIU_CTS.)
cu atat mai enervant cand era chiar totul usor de facut.
trebuia doar o alta linie de productie pt aripile ambutisate....imi vine sa ii iau la palme pe aia, jur.
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
DeN1gRator
Posts: 2,519
Threads: 13
Thanks Received: 48 in 44 posts
Thanks Given: 3
Joined: Oct 2010
|
|
Cred ca poti sa ti le faci singur alea daca chiar numai aia e toata problema la masina.
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
ce mah, aripi de tabla ambutisate? 
alte spoilere/praguri? asta asa, daca ti se pare ca masina a fost prea ieftina  ))
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
kinky_boy
Posts: 5,250
Threads: 44
Thanks Received: 103 in 90 posts
Thanks Given: 32
Joined: Aug 2011
|
|
motto-ul perfect la masina pare a fi: Officially the worst looking but fastest Type r ever.
Maruta niste impresii de prin Japonia nu aduci si tu? is curios ce cred japonezii despre noua minune
|
LIVIU_CTS
Posts: 7,278
Threads: 45
Thanks Received: 114 in 106 posts
Thanks Given: 130
Joined: Oct 2010
|
|
lol, type-s il meu are suport pt piciorul stang metalic, r-ul nou are de plastic  )))))
Invidia Injen Weapon-R Eibach Drag Wheels Skunk2 Magnat
|
|